8 NIEUWS KORTING Afhandeling toeslagenaffaire REPORTAGE BAKENS Het onstuimige weer van de laatste weken levert de bakenleggers van betonningsvaartuig de Terschelling veel werk op. De bemanning heeft nooit eerder zo veel 'op drift geraakte' boeien weer terug op hun plek moeten leggen. „Stormen zijn we gewend, maar dit is extreem." Een speciale crisisorganisatie moet de kinderopvangtoe- slagaffaire bij de Belasting dienst afhandelen. De orga nisatie moet ook de eerste op zet maken voor een nieuw toe slagstelsel. Dat schrijft staatsse cretaris Alexandra van Huffe- len (Financiën) aan de Twee de Kamer. De crisisorganisatie gaat de compensatie regelen voor ge dupeerden in de affaire. Er komt ook een loket waar ou ders terechtkunnen met vra gen. Een vertegenwoordiger van de betrokken ouders gaat de crisisorganisatie ad viseren. Gedupeerden in de toeslagen affaire zijn ouders die kinder- opvangtoeslag kregen of krij gen en die enkele jaren geleden onterecht als fraudeurs zijn be stempeld. Velen van hen zijn daardoor in grote financiële problemen gekomen. Op 12 maart komt een commissie onder leiding van oud-minister Piet Hein Don- ner met een tweede advies, waaruit moet blijken hoeveel mensen daadwerkelijk ge dupeerd zijn door de fraude- jacht van de Belastingdienst. De crisisorganisatie gaat aan de slag met de adviezen van Donner. Langere wachttijden Deelauto's op treinstations De NS wil op trein stations deelauto's gaan aanbieden. Die auto krijgt geen blauw-geel uiterlijk, zoals de ov-fiets, maar zal wel her kenbaar zijn als een auto die bij de NS hoort. De spoorver- voerder is in ge sprek met aanbie ders van deelauto's over de hoeveel heid stations waar de auto's komen. Sprinkhanen? Zet eenden in! Waddenzee orige week vrijdag dacht de negenkop pige bemanning van de Terschelling eens lekker bijtijds thuis te zijn voor het weekend. Rond het middaguur terug op Terschelling, zo was de planning. Maar het liep anders. Gezagvoerder Dirk de Boer: ,,We kregen aan het eind van de ochtend de ene na de andere storingsmelding over ver schillende boeien die door de harde wind uit positie waren geraakt. Het hield maar niet op.'' Eind van het liedje: alle boeien werden weer op hun plek gelegd, maar iedereen was pas om 22.00 uur thuis. En dit was geen uitzondering, want de afge lopen weken waren druk voor Dirk de Boer en zijn mannen. ,,Pokkenweer was het, we zijn er ondertussen wel een beetje klaar mee.'' Ze werken op betonningsvaartuig de Terschel ling: een schip van Rijkswaterstaat dat boeien legt en onderhoudt. Erg belangrijk, zegt De Boer. ,,De boeien zijn de wegmarkeringen van het vaarverkeer. Als die niet op de goede posi tie liggen, of door het aangegroeid vuil niet meer de juiste kleur hebben, komt de veilig heid in gevaar. Dat moeten we niet hebben.'' Het werkgebied van dit betonningsvaartuig - Rijkswaterstraat heeft drie zeegaande vaar- 3 dagen nabij Koblenz incl. ontbijt en dinerbuffet GRATIS REIS- PORTEMONNEE vrijdag 28 februari 2020 GO DEN HAAG GRONINGEN De gemiddelde wachttijd voor het eerste consult in het ziekenhuis is in 2019 met 8 procent gestegen naar 4,3 weken. Dat meldt het blad Zorgvisie, dat hier onderzoek naar deed. De stij ging is vergeleken met 2018. Bij 68 ziekenhuislocaties stegen de wachttij den, bij 28 daalden ze en bij vier bleven ze gelijk. De zie kenhuizen met de langste wachttijden bevonden zich vorig jaar in Leid- schendam, Den Haag, Tilburg en Groningen. UTRECHT ISLAMABAD Pakistan gaat op grote schaal Chi nese eenden inzet ten om de sprink hanenplaag in het land te bestrijden. China helpt Paki stan met zeker 100.000 eenden. ,,Een eend kan meer dan tweehon derd sprinkhanen per dag eten'', aldus onderzoeker Lu Lizhi. ,,De een den zijn biologische wapens die effec tiever zijn dan be strijdingsmiddelen.'' China helpt ook uit eigenbelang: het wil de sprinkhanen graag buiten de grenzen houden. Speuren naar reuzentollen op een stormachtige Waddenzee Jette Pellemans Wyndham Garden Lahnstein Koblenz V 2 overnachtingen in een 2-persoonskamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet t.w.v. 21,00 p.p. 1 x dinerbuffet t.w.v. 25,00 p.p. V Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel Tip! Bezoek de Deutsches Eek hoteldeal dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 per boeking per persoon Boekt/m 2 maart Boek nu op oad.nl, bel 0547 72 99 94 of ga naar uw reisadviseur fffr Actievoorwaarden: zie oad.nl/Voorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 8