Belgische vrouw dood na slok wijn vol drugs Belastingdienst laat schulden verjaren en kan naar centen fluiten 7 Crowdfunding voor gepeste Quaden loopt uit de hand Puurs De 41-jarige vrouw trok op 12 de cember met een vriendin een fles wijn van Black Bianco open. Na één slok verdween de cabernet sau- vignon in de afvoer. Slechte wijn. Ze zei zich niet goed te voelen en verloor vrijwel direct daarna het bewustzijn. Ze stierf vijf dagen la ter in het ziekenhuis. Toxicologisch onderzoek wees uit dat ze was overleden aan hartfa len na een overdosis. In de slok wijn W Drugsbendes mengen MDMA met vloeistof om die zo de grens over te krijgen bleek een zeer hoge dosis MDMA, een bestanddeel in xtc, te hebben gezeten. De politie ontdekte dat de kurk was gemanipuleerd. Normaal ge sproken heeft de fles van Black Bianco een zwarte kurk, maar in de fles van het slachtoffer zat een bruine. Er wordt gedacht aan een fataal geval van drugssmokkel. Het zou niet de eerste keer zijn dat drugsbendes MDMA in vloei stof mengen om drugs over de grens te krijgen. Als de flessen aan gekomen zijn, kunnen dealers de MDMA met eenvoudige schei kunde weer laten kristalliseren om er xtc-pillen van te maken. De flessen van het Nederlandse merk liggen nergens in België in de winkel. Belgen kunnen de wijn wel online bestellen. Black Bianco is niet verdacht in het gerechtelijke onderzoek. Aangrijpende beelden van een gepeste jongen die roept dat hij niet meer verder wil leven hebben een ongekende actie tegen pesten op gang gebracht. Een crowdfundingsactie om de 9- jarige Quaden Bayles naar Disney land te sturen, bracht binnen een week omgerekend een half mil joen euro in het laatje. De familie van het Australische jongetje houdt het geld niet zelf, maar schenkt alles aan goede doelen. ,,Zij hebben het echt nodig." Quaden uit Brisbane, geboren met dwerggroei, wordt al zijn hele leven gepest om zijn lengte. Na de zoveelste vernedering op school plaatste zijn radeloze moeder een filmpje op sociale media om de verwoestende impact daarvan te laten zien. In de video is te zien hoe Quaden compleet overstuur is vanwege de eindeloze treiterijen. 'Dit is de impact die pesten heeft op een 9-jarig kind dat gewoon naar school wil en plezier wil heb ben', schreef zijn moeder. 'Maar elke dag gebeurt er wel weer iets. Heeft iemand advies?' De Amerikaanse stand-upcome- dian en acteur Brad Williams werd zelf ook geboren met dwerg- groei en ging meteen over tot ac tie. 'Dit verhaal grijpt me erg aan', schreef hij in een post op Insta- gram. 'Daarom start ik een Go- FundMe-pagina om Quaden en zijn moeder naar Amerika te laten komen en naar Disneyland te laten gemeenschap daar iets aan heeft. We moeten samenkomen en uit zoeken hoe we ervoor kunnen zorgen dat jonge mensen als Quaden niet met hetzelfde te maken krijgen als hij." De meeste donaties kwamen uit de VS, gevolgd door Australië, het Verenigd Koninkrijk, Canada en Nieuw-Zeeland. De Australi sche acteur Hugh Jackman, be kend van de films X-Men en Swordfish, sprak op Twitter zijn steun uit. 'Quaden, je bent ster ker dan je zelf denkt, en weet dat ik jouw vriend wil zijn', klinkt het. 'Laten we allemaal lief zijn voor elkaar. Pesten is niet oké. Het leven is al moeilijk genoeg.' Ook vanuit de sportwereld kwam een flinke solidariteitsgolf op gang. Als grote fan van rugby- team Indigenous All Stars mocht Quaden afgelopen weekend sa men met de ploeg het veld op. Een belastingschuld verjaart nor maal na vijf jaar, tenzijde Be lastingdienst een schriftelijke aan maning of mededeling stuurt waarin de fiscus laat weten vast te houden aan het recht op betaling. Hoewel dit de praktijk is, is de Belastingdienst er onlangs achter gekomen dat niet alle schuldenaren op tijd zijn aangeschreven. 'Het is ons gebleken dat dit niet altijd is ge beurd, door onduidelijkheden in de verdeling van interne verantwoor delijkheden', schrijven de pas aan getreden staatssecretarissen van Fi nanciën Hans Vijlbrief en Alexan dra van Huffelen (beiden D66) aan de Tweede Kamer. Tegelijkertijd gingen de invorderingsmaatregelen gewoon door, terwijl dat bij verja ring niet meer mag. Het ministerie van Financiën onderzoekt momenteel wat de precieze achtergrond is geweest voor de fout. Ook moet dan duide lijk worden hoe vaak is verzuimd verjarende schulden te 'stuiten', ofwel niet te laten verjaren, en hoe veel geld daardoor verloren is gegaan voor de schatkist. Vanaf komende zondag kunnen Nederlanders weer beginnen hun belastingaangifte over vorig jaar in te vullen. Wie daarbij voor vragen terecht wil bij de Belastingtelefoon, zal echter rekening moeten houden met langere wachttijden, waar schuwen Vijlbrief en Van Huffelen. Er was sprake van onduidelijkheden in de verdeling van verantwoor delijkheden Hoewel de capaciteit maximaal wordt opgeschaald en er evenveel mensen aan de telefoon zitten als vorig jaar, zijn de veelal nieuwe me dewerkers minder ervaren dan in 2019. Daarnaast doet zich het feno meen voor dat bellers 'meer weer stand' bieden tijdens gesprekken, stellen de twee staatssecretarissen. De reden is niet duidelijk. 'Daarom kunnen bij de start van de cam pagne door een langere gemiddelde gesprekstijd mogelijk minder bel lers geholpen worden. Dat kan lan gere wachttijden met zich mee brengen. Ondanks de goede voor bereiding op de aangiftecampagne, is dit een dusdanig grote operatie dat verstoringen niet uit zijn te slui ten', schrijven zij. gaan.' Williams wilde 10.000 dol lar inzamelen, maar binnen een dag stond de teller al bijna op 180.000 dollar (166.000 euro). De familie van Quaden is ontroerd door de actie, maar zegt het geld niet aan te kunnen nemen. „Welke jongen wil nou niet naar Disneyland, vooral als je het leven van Quaden hebt geleefd? Om te ontsnappen aan iets wat hem niet herinnert aan zijn dage lijkse worste lingen", vertelde zijn tante Mun- danara Bayles aan NITV News. „Maar mijn zus wil dat we niet vergeten waar het écht om gaat. We willen dan ook dat het geld naar goede doelen gaat die het echt nodig hebben. Zij weten hoe het geld het beste besteed wordt." In overleg met Brad Wil liams gaat het geld nu naar liefdadigheids organisaties die zich inzetten voor kinderen met dwerggroei en voor kinderen die hevig gepest worden. „Dus hoe graag we ook naar Disney land zouden gaan, ik denk niet dat onze vrijdag 28 februari 2020 Een vrouw uit het Belgische Puurs is gestorven na een slok rode wijn. Er was een dodelijke hoeveelheid van de drug MDMA gemengd in de cabernet sauvig- non van Nederlandse makelij. Mogelijk hebben drugssmokke laars de wijn vergiftigd. Het Bel gisch parket roept op tot voor zichtigheid. Tim Van Der Zeypen Stéphanie Romans 'We schenken alles aan goede doelen' Sebastiaan Quekel Brisbane/Rotterdam De Belastingdienst heeft in een nog onbekend aantal gevallen belastingschulden laten verja ren. De bedragen die de fiscus nog tegoed had, kunnen daar door niet meer worden ingevor derd en zijn dus verloren voor de schatkist. Laurens Kok Den Haag -Hans Vijlbrief en Alexandra van Huffelen De nieuwe staatssecretaris sen Alexandra van Huffelen en Hans Vijlbrief. foto anp Quaden Bayles mocht dit weekend met de spelers van het Australische rugbyteam Indigenous All Stars het veld op. fotosepa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 7