NYNKEDEJONG Agent doodt zijn echtgenote en daarna zichzelf ''■mm 6 Column Marco Gerling JagerIndra Everdingen Het huis werd volgens buurt bewoners vanaf het middaguur in de gaten gehouden door een zwaarbewapend politieteam van uit een achterliggende woning. Rond 13.30 uur deed een arres tatieteam van de politie een inval in de rijtjeswoning op de Prins Bernhardstraat. Binnen had toen al een schietpartij plaatsgevon den. Volgens buurtbewoners zijn de slachtoffers de bewoners René, werkzaam zijn bij de Landelijke Politie, en zijn vrouw Willeke, die kapster was. Wat er zich precies heeft afge speeld is nog onduidelijk. De politie wil geen nadere mede delingen doen. ,,We zijn nog volop bezig met het onderzoek'', aldus een woordvoerder. Buurtbewoners zeggen dat ze hebben gezien dat de man op een brancard is afgevoerd. Een ambu lance zou onder politiebegelei ding naar het ziekenhuis zijn gereden. Er zou in elk geval één persoon gewond zijn geraakt. Rond 13.50 uur was er ook een traumahelikopter opgeroepen. De politie zette de omgeving van de woning ruim af. Voor de deur is een witte tent geplaatst. Agenten van onder meer de Een team van de politie hield het huis in de gaten Dienst Speciale Interventies startten gisteren met onderzoek. Deze dienst wordt onder meer in gezet als arrestatieteam of om een gijzeling te beëindigen. Volgens iedereen in de buurt waren René en Willeke een aar dig stel dat trouw op de buurt barbecue kwam. Wel zouden ze persoonlijke problemen hebben gehad. ,,Dit zie je op televisie in andere steden gebeuren. Maar het gebeurt dus ook bij ons in de straat'', constateert een buurtbe woner. ,,Zo'n aardige man. Hij vroeg altijd of we een rondje wil den doen op zijn waterscooter.'' Misschien zou het wél heel leuk worden en zou de overlast uiteindelijk best meevallen. Het zou weleens het meest duurzame feestje van Ne derland kunnen worden, met al die huurfietsen en treinen. Mis schien zou het één groot volks feest worden met Max Verstappen op poleposition. Ik stond met me tersdik kippenvel bij de Tourstart in Utrecht in 2015. Ik gun de fans van Formule 1 heus ook zo'n ervaring op Zandvoort. Maar met iedere week die er verstrijkt, met elk nieuwsbericht dat er ver schijnt, krijgen de For mule i-races op Zand voort een smerigere bij smaak. Elke tegenwer king wordt aan de kant geschoven. Lig gen er zeehonden in een natuurge bied? Ze schuiven maar even op, want er moeten auto's over het strand, want de bobo's willen in Noordwijk loge ren. Zit heel Over als er problemen zijn, belt Bern- hard je. Er zullen nog altijd honderddui zenden mensen uitkijken naar dit evenement. De diehardfans tellen de dagen af. Maar het zou me niks verbazen als bij de rest van Neder land, bij de gedogers, het animo voor het feest in rap tempo af neemt. Waarom moesten deze races ook alweer in Nederland ge houden worden? En waarom ook alweer op die slecht bereikbare plek tussen de natuurgebieden? Zul je net zien dat het corona virus roet in het eten gooit. Heeft Bernhard eigenhandig alle in de weg liggende zeehondjes naar een veilige plek getild, gaat het feest uiteindelijk tóch niet door. Als man met geld en invloed kun je veel zaken naar je hand zet ten. Maar zo'n virus trekt zich daar weinig van aan. Die zeehonden schuiven maar even op: er moeten auto's over het strand veen dagenlang tussen de dichte spoorbomen, omdat er 24 treinen per uur door het dorp rijden? Wat boeit het! Er moet gereden wor den! Zou er geen overheidsgeld in het project van prins Bernhard jr. gestopt worden? Ach jawel! Doe maar een paar miljoen! Het is het feestje geworden van de drammers, van de mannen met de dikke portemonnees die hoe dan ook willen dat die Formule 1 er komt. Overal in het land lig gen door de stikstofcri sis bouwprojecten stil, maar gek genoeg kon er in Zandvoort ge woon doorgebouwd worden. Rijden, rij den, rijden in een wa gentje, en vrijdag 28 februari 2020 GO ^0 @Nynke Formule 1 Bij een familiedrama in Ever- dingen zijn gisteren een man en een vrouw om het leven gekomen. De man (43) was een ervaren politieman en heeft hoogstwaarschijnlijk na het doden van zijn vrouw (41) zichzelf van het leven beroofd. Kras.nl/62423 Kras.nl/74760 Kras.nl/36950 GROEPS RONDREIS KONINGSSTEDEN MAROKKO GROEPSRONDREIS GRAND TOUR ANDALUSIË GROEPSRONDREIS AMAZING THAILAND GROEPSRONDREIS HIGHLIGHTS VAN VIETNAM GROEPSRONDREIS CUBA'S SALSA Bezoek Fès, Marrakech en méér Tocht door het Atlasgebergte Mysterieuze paleizen en souks Sherry in Jerez en tapas in Sevilla Inclusief bezoek Alhambra Klantbeoordeling 8,4 1/ Bangkok, Ayutthaya en Chiang Mai Boottocht over de Mekongrivier Klantbeoordeling 8,4 Met riksja-, fiets- en boottochten Inclusief 2 binnenlandse vluchten Klantbeoordeling8,4 Koloniale steden en mooie natuur Ontdek historisch Camagüey Heerlijk relaxen op het strand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6