't Steen houdt de jaarmarkt in ere Expositie over 75 jaar bevrijding TOLVRIJE ZATERDAG 7 DUS... DAGJE Animo voor het behoud van de Hulster Zonnetrein is er genoeg. Het wachten is op mensen die de kar figuurlijk willen trekken. ,,Ik denk dat het wel goed komt", zegt Zonnetrein-chauffeur Arnold Verbist. De Zonnetrein staat nu stil. Door een tech nisch mankement kan hij niet meer rij den. Maar dat is niet het grootste probleem; per 1 april stopt het huidige bestuur en zon der bestuur en sponsoren, blijft de trein aan de kant. De Zonnetrein rijdt sinds 2014 door de regio met vooral ouderen Er zijn ideeën geopperd voor speciale arrangementen en kinderen als passagiers. Vijftien ondernemers uit de gemeente Hulst en net over de Belgische grens kwamen woensdagavond bij elkaar op uitnodiging van Martine van Wesemael van de Mariahoeve in Emmadorp. Ze praatten over een doorstart van de Zonnetrein. Verbist: ,,Er zijn ideeën geopperd voor speciale arrangementen, dat de Zonnetrein meer vaste routes gaat rijden tussen dorpen en boer derijwinkels of pleisterplaatsen met horeca. Dat is natuurlijk heel mooi, maar we hebben ook een bestuur en sponsoren nodig die het allemaal mogelijk moeten ma ken." Veel blitser Om het voor sponsoren aantrek kelijker te maken te investeren in de Zonnetrein, wordt het uiterlijk van de karretjes aangepast. Ver bist: ,,De Zonnetrein wordt veel blitser!" Bestuursleden en voldoende sponsoren heeft de bijeenkomst nog niet opgeleverd, maar Verbist heeft hoe dan ook goede hoop. Wie de Zonnetrein een warm hart toedraagt of een bijdrage wil leve ren, kan zich aanmelden bij welkom@opdemariahoeve.nl. SINT JANSTEEN Het was 136 jaar geleden al zo en nu nog steeds: paarden, pony's, runde ren en kleinvee vormen de hoofdattractie van de jaarmarkt Sint Jansteen. Het dorpshart is zaterdag 7 maart verkeersvrij voor alle activiteiten. Naast de traditionele paarden- en ponykeuring en de rund- en kleinvee-expositie is er op en rond het Martje van Wardje nog van alles te doen. Er staan diverse kramen, er is live muziek en ook zijn er oude tractoren en vracht wagens te zien. De hoefsmid is er en bezoe kers kunnen het gewicht van stier Bertus proberen te raden. Voor de kinderen zijn er ezelrit jes, een springkussen, een bun- geejump-trampoline en een molentje. In de voormalige kerk is er een streekproductenmarkt. De 136e editie van de jaarmarkt begint om 10.30 uur na de ope ning door burgemeester Jan Frans Mulder. Het Martje van Wardje is tij dens de jaarmarkt voor alle ver keer afgesloten. Ook is een ge deelte van de Hoofdstraat, Brou werijstraat, Heerstraat, Wilhel- minastraat en Oude Drydijck af gesloten. De verkeershinder duurt van 07.00 uur tot maximaal 19.00 uur. Guido van der Heijden Terneuzen Wie in de drukte rond de lande lijke herdenking van 75 jaar vrij heid in Terneuzen de kans niet had de expositie in het Vrij heidshuis te bezoeken krijgt een herkansing in de Terneu- zense bibliotheek. Op 31 augustus 2019 was Bi bliotheek Zeeuws-Vlaanderen tijdens de landelijke herden king van de Slag om de Schelde gastheer in het Vrijheidshuis in Terneuzen. Nu opent de biblio theek zelf haar deuren voor een grote tentoonstelling rondom de viering van 75 jaar vrijheid. De tentoonstelling heet 'onge zien materiaal' omdat het in de alle drukte op 31 augustus wel- licht nog niet gezien is. De tentoon stelling bestaat uit foto's van de Heemkundige Vereniging Terneu- zen en het Schoolmuseum Terneu- zen, Poolse bevrijdingsstukken af komstig uit het Oorlogsmuseum Gdynia, foto's genomen op 31 au gustus 2019 door Hans Knape, Mes- sage in a Bottle; gedichten over het thema vrijheid en een fotofilmver- slag van de Heemkundige Vereni ging Terneuzen. Beverwijkse bazaar za 7 maart zal 7 oktober €36,- Dagtocht Canterbury vr 27 maart €65,- Keukenhof vr 3 di 21 april, wo 6 mei €45,- Verzorgde dagtocht Brussel wo 22 april 77,50 Musical Anastasia Designer Outlet Roermond Weekendje Londen 2-daagse voorjaarsreis Parijs v.za23mei v.a. €129,- Zomerse dagtocht met buffetcruise 2-dagen Downton Abbey ZONNETREIN DOORSTART vrijdag 28 februari 2020 VL De Zonnetrein in het eerste seizoen tijdens een stop in de Gentsestraat in Hulst. foto voor iets gaat de zon op De Zonnetrein wordt blitser, nu nog sponsors en bestuur Sheila van Doorsselaer Hulst -Arnold Verbist, chauffeur Jaarmarkt Sint Jansteen, een foto uit de oude doos. FOTO NICO VAN PUTTE De expositie loopt tot en met 5 mei 2020 en is te bezoeken tij dens openingsuren van Biblio theek Terneuzen. GOES, WINKELHART VAN ZEELAND Bezoek de grootste oveidekte markt van Europa! Deze stad in Zuid-Engeland is de ideale mix van stedelijk, platteland en kust Het mooiste lentepark ter wereld! Met dit jaar als thema:'A world of colours' Verzorgde dagtocht naar Brussel met bezoek aan het Atomium en centrum Romantische en spectaculaire musical over het mysterieuze leven van Tsarendochter Anastasia do 23 april v.a.€95,- Dagje winkelen in Designer Outlet Roermond met 120 winkels en meer dan 200 topmerken! za 25 april 36,- De temperaturen stijgen in Londen en dat maakt de stad een ideale outdoorbestemming v. za 25 april v.a. 129,- Parijs staat in het voorjaar helemaal in bloei: optimaal genieten! Inclusief proeverij en dinerbuffet aan boord do 11 juni €79,- Met bezoek aan Highdere Castle, het kasteel waar de Britse serie en film zijn opgenomen v. wo 26 augustus v.a. 229,- Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: www.amz.nl En <r" Passant SOIOS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54