Fanfare Excelsior uit Terhole legt met festival Circus Vliet lat hoog IN DE REGIO A 6 Visserijfeesten blijven wel Wilma Valk Breskens Het is een logisch gevolg van de te loorgang van de vissersvloot in Breskens. Die telt nog maar één kotter: de Breskens 29. Visserijvere niging Ons Belang die al van 1918 stamt, heeft daarom besloten de handdoek in de ring te gooien. Naast de Breskens 29 was er nog slechts één lid, de Zeebrugge 8. In 1968, bij het halve eeuwfeest, waren er nog zo'n honderd leden. Ons Belang tekende altij d voor de officiële start van de Visserijfeesten zaterdag en de uitreiking van visse- rij- en garnalenwimpels. De visse rijwimpel is al sinds 2016 niet meer uitgereikt. De garnalenwimpel ver dwijnt nu dus ook. ,,Het heeft geen zin meer om door te gaan met zo weinig leden", stelt voormalig se cretaris Foort Lokerse in alle nuch terheid vast. Wat er nog in kas was, ruim 9000 euro, is verdeeld onder visserijgerelateerde doelen: Stich ting Oorlogsmonument, het Visse rijmonument, het Visserijmu seum, de KNRM en het Comité Visserijdagen. Met de Visserijfeesten komt het wel goed. Ons Belang stuurde van 1953 tot 1979 de organisatie aan, waarna het zelfstandige Comité Visserijdagen dit overnam. De Vis serijfeesten Breskens zijn dit jaar van vrijdag 7 tot en met zondag 9 augustus. De Visserijkoningin en Garnalenprins blijven ook. ,,Die presenteren we de eerste avond aan het grote publiek", laat comitélid Luciën van den Broecke weten. Oost-Zeeuws-Vlaanderen heeft er dit jaar een festival bij. Fanfare Ex celsior uit Terhole strijkt neer met Circus Vliet. Blaas of Glory is één van de grootste namen. De fanfare houdt voor de tweede keer een festival, na het succes van Festival Vliet in 2018. De fanfare vierde het 115-jarig ju bileum met twee dagen lang op tredens. Dat was veel werk maar smaakte ook naar meer. ,,We wil den het nu iets kleiner doen, maar zoiets kün je eigenlijk niet klein doen", zegt voorzitter Martijn Leenknecht. Excelsior legt de lat hoog voor zichzelf. In oktober hield de fan fare zintuigenconcert Prikkels!, waarbij bezoekers de muziek kon den proeven, voelen en ruiken. Na een brainstormsessie ontstond het idee voor een circus. Circus Vliet wordt op vrijdag 15 en zaterdag 16 mei gehouden op een veld aan de Hulsterweg. Op vrijdagmiddag staan basis scholieren centraal: klassen wor den uitgenodigd om kennis te ma ken met het circus. 's Avonds tre den Woodworks, CofffeeVille en Blaas of Glory op. De heavy metal marching band speelde meer maals in een stampvolle kapel op Vestrock. Zaterdag staat er een piste in de tent, voor meerdere familieshows. De fanfare treedt op met artiesten van de opleiding Fontys Academy of Circus and Performance Art. Ook zijn Tijl Damen, Theatergroep Hilaria, Jeugdcircus Reinardi en jongerentoneel Showtime! te zien. 's Avonds is het Eurovisie Songfestival te zien op groot scherm. Kaartjes voor vrijdagavond kos ten 20 euro in de voorverkoop. Op zaterdag variëren de prijzen van 2,50 tot 7,50 euro per show. Een combiticket voor zaterdag kost 12,50 euro. Kaarten via wicket.be/fanfare- excelsior-terhole. Cabaret in het Scheldetheater Cannabis Rondleiding op tolvrije dag MIJN DORP, MIJN STAD Boomkwekerij en Groenbedrijf De Fruittuin v.o.f. vrijdag 28 februari 2020 Einde aan bekroning van vissers VL SLUIS Zondagse dracht uit 1800, onderrokken, mutsen en in het oog springende sieraden. De Stichting tot Behoud van de Cadzandse Dracht gaf gisteren een modeshow in woonzorgcen trum Rozenoord in Sluis. Ruim drie kwartier hadden de dames van de stichting nodig om zich te hullen in klederdracht. „Vooral het kapsel kost tijd", vertelde Hannie. ,,Het haar moet helemaal plat en de scheiding moet precies in het midden zitten, anders past de muts niet." De enige heer deze middag, Jaap, had gewoon het pak van zijn vader aan. foto camile schelstraete Een aloude traditie op de Visse rijfeesten in Breskens verdwijnt. Voor het eerst dit jaar zullen geen wimpels aan de beste vis sers worden uitgereikt. Ook zal er zaterdag geen gezamenlijke maaltijd meer zijn bij wijze van officiële start. Sophie Stockman Terhole De, naar nu blijkt, laatste uitreiking van de garnalenwimpel op de Visserijfeesten 2019 in Breskens, voor de Yerseke 6 van de familie Van der Endt uit Yerseke. foto peter nicolai TERNEUZEN De Zeeuws-Vlaamse ca baretier Martijn Broe kaart brengt morgen zijn vierde voorstelling, Tierlantijn, in het Schel detheater. Met liedjes, sketches en conferen ces houdt hij iedereen een spiegel voor, over het nutteloos versieren en opleuken van ons da gelijks leven. Aanvang: 20.00 uur. Entree: 17,50 euro, inclusief pauze drankje. TERNEUZEN In de Grote Kerk van Terneuzen wordt mor gen de Cannabis Confe rence gehouden. We reldwijd komt cannabis steeds meer in de spot light te staan. Landen le galiseren het, medische toepassingen rukken op en ook de wetenschap ontdekt steeds meer. Hoe zit dat in Neder land? Het evenement vindt tussen 18.30 en 23.00 uur plaats. Meer informatie is te vinden op weeducation.nl. AXEL Museum Het Warenhuis houdt dit jaar speciale rondleidingen op de za- Martijn Broekaart treedt op in het Scheldethea ter. FOTO BOAZ TIMMERMANS terdagen waarop de Westerscheldetunnel tolvrij is. Morgen geeft beeld houwster Anita Dekker om 13.30 uur een rond leiding langs geëxpo seerde beelden van haar hand. Na een korte kof fiepauze volgt een rond leiding langs de vaste museumcollectie. Dit to taalpakket kost 10 euro, met een museumkaart kost de rondleiding 2,50 euro. OSSENISSE Hof ter Nesse, 10.00 uur: De dorpskamer, met spelletjes en kleine reparaties; SAS VAN GENT Tweedehandskle dingwinkel aan Wil- helminalaan7, 10.00- 12.00 uur en 13.30 - 16.30 uur: Verkoop voor vastenactie; TERNEUZEN Portaal van Vlaande ren, 12.30-17.00 uur: Infocentrum ge opend; 13.00 en 15.00 uur: rondleiding en rondvaart; De Veste, 10.00 uur: Formulierenbrigade, hulp bij het invullen van (overheids) for mulieren; 13.30 uur: Klaverjassen; De PIT, 20.00 uur: Popquiz. Het is NU planttijd. Wij zijn het adres voor al uw tuinplanten, sierheesters, leibomen en (fruit)bomen. Oude fruitbomen in soorten en maten. Vanaf heden weer volop aardbeiplanten te koop! Tevens bezorging en plaatsing mogelijk. Ook voor tuinaanleg en renovatie Donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00, zaterdag van 8.30 tot 16.00 Wemeldingse zandweg 4B, Kapelle, Mob. 0611395456, info@defruittuin.com, www.defruittuin.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 53