Nu meer steun voor Memorial Zo gaat het nieuwe gebouw van de Julianaschool eruitzien Starterswoningen in plan Hof den Berg IN DE REGIO 6 Bouw start wellicht dit jaar al MIJN DORP, MIJN STAD Willem Adriaansens Kapelle Bij de Franse begraafplaats in Ka pelle moet een nieuw oorlogsmu seum komen. Het oude museum aan de Vroonlandseweg is al geslo ten. Andries Looijen, voorzitter van de stichting achter het museum, presenteerde deze week de plannen in Den Haag bij de Franse ambassa deur. Daar waren ook vertegen woordigers van het Franse en Ne derlandse bedrijfsleven aanwezig. ,,We hebben daar de eerste drie cheques in ontvangst mogen ne men", aldus Looijen. Die kwamen van Multraship, de Naval groep en de KNHM-foundation, een net- GOES De bouw van negen wonin gen aan de Nieuwstraat in Goes is van de baan. Daarvoor in de plaats komen zes appartementen én zes starterswoningen in het plan Hof den Berg. Een kwestie van verande rende vraag. De bouwlocatie aan de Nieuw- straat in Goes is het laatste stukje van het terrein van het voormalige 'Huize den Berg' wat nog ingevuld moest worden. ,,Het laatste puzzel stukje", zegt wethouder Derk Als- sema. Als dit project gerealiseerd is, is het plan klaar. Maar zoals dat gaat met bouwplannen; de tijd tussen werk van vrijwillige adviseurs. ,,Die laatste gaat ons ook helpen in na- tura, met de verdere processen rondom de bouwaanvraag." De cheques vertegenwoordigen een bedrag van 77.500 euro. En er is 3,6 miljoen nodig. Looijen: ,,De sponsoring gaat nu pas lopen. We hebben meerdere toezeggingen ge kregen en die gaan we de komende maanden uitwerken. Verder zijn we bezig met diverse fondsen waar onder subsidies uit Brussel." Balkenende Bij de presentatie in Den Haag was ook Jan-Peter Balkenende aanwe zig. De voormalig minister-presi dent en oud-inwoner van Bieze- linge maakt zich hard voor het mu seum. ,,En de Franse ambassadeur vindt het ook erg belangrijk dat het nieuwe museum er komt. Het is de enige Franse begraafplaats in Ne derland. Uniek dus voor Kapelle, Zeeland en Nederland." Eind maart houdt de stichting een presentatie avond in Kapelle. het bedenken van het idee en de uitvoering ervan is vaak lang. Dat is hier niet anders. Het oorspronke lijke idee van woningen bouwen past niet meer bij de vraag van deze tijd. Daarom heeft de aannemer aan de gemeente Goes gevraagd om het plan aan te mogen passen. ,,Er komen nu 12 woningen", zegt Alssema. ,,Zes gewone apparte menten, geen zorgwoningen, en zes starterswoningen." Dat er star- terswoningen komen vindt Als- sema belangrijk. Op het terrein is ook het Gastenhuis gevestigd, een woonvorm voor dementerenden. Over twee tot drie jaar moet 'ie er staan: de nieuwe Julianaschool. De opvolger van de zestig jaar oude 'blokkendoos' aan de Hinkelinge- straat lijkt in niets op zijn voorgan ger. De toekomstige school krijgt het uiterlijk van een blok rijtjes huizen, met een verdieping, een puntdak en dakkapellen. Buurtbewoners zijn volgens Ard Flipse van RoosRos Architecten in Goes blij verrast met het ontwerp. „Zij schrokken in eerste instantie van het nieuws dat de nieuwbouw de hoogte in zou gaan, maar met dit gebouw zijn ze tevreden." Het huidige gebouw dateert uit 1961 en voldoet niet meer aan de eisen En dat was precies wat Flipse en zijn collega Michel de Koeijer voor ogen hadden. „Een gebouw moet in de omgeving passen. We heb ben de Zeeuwse dorpsarchitec tuur als leidraad gepakt en zijn daarop gaan voortborduren." De nieuwbouw is meer dan wel- kom. Het huidige gebouw van de Julianaschool dateert uit 1961 en is 'op'. De luchtkwaliteit laat te wen sen over en de indeling voldoet niet meer aan de hedendaagse ei sen. Dat is straks wel anders. Dan heeft iedere cluster (onderbouw, middenbouw en bovenbouw) zijn eigen gedeelte. Leerpleinen Naast de gewone klaslokalen is ook gedacht aan diverse tussen ruimtes en leerpleinen zodat er meer ruimte is voor onderwijs op maat. Bedoeling is dat de bouw vol gend jaar begint. Omdat de Julia- naschool op dezelfde locatie blijft, worden de leerlingen gedurende de bouw in tijdelijke lokalen on dergebracht. De nieuwe school moet medio 2022 klaar zijn. Repaircafé in Arendhuis Cabaret in het Scheldetheater Rondleiding op tolvrije dag vrijdag 28 februari 2020 BE De entree van het nieuwe schoolgebouw. Linksachter krijgt de middenbouw een plekje, rechtson der zijn de lokalen voor de onderbouw en op de eerste verdieping komt de bovenbouw te zitten. Ach ter de ingang is een gemeenschappelijk gedeelte met onder meer de aula. bron roosros architecten goes Het oorlogsmuseum Memorial 40-45 in Kapelle krijgt steeds meer steun. Diverse bedrijven, instellingen en particulieren hebben hun bijdrage toegezegd. Als het een beetje meezit kan er zelfs nog voor de jaarwisseling begonnen worden met de bouw. Het ontwerp van de nieuwe Ju- lianaschool in Krabbendijke is een feit. De reformatorische basisschool krijgt een gebouw dat aan de buitenkant meer weg heeft van een huizenrij dan van een school. En laat dat nu precies de bedoeling zijn. Ellen Smaardijk-Jobse Krabbendijke 'S-HEER ARENDSKERKE In het Arendhuis aan de Torenring wordt mor gen een Repair Café ge houden van 10.00 uur tot 12.30 uur. Diverse (elektrische) apparaten kunnen ter reparatie aangeboden worden, de vrijwilligers van het Re pair Café helpen graag en proberen het pro bleem op te lossen. Een voudige klusjes voor de naaimachine kunnen verholpen worden. Re paraties zijn gratis, een kleine bijdrage wordt op prijs gesteld. Zie repaircafe.org voor meer informatie. TERNEUZEN De Zeeuws-Vlaamse ca baretier Martijn Broe kaart brengt morgen zijn vierde voorstelling, Tierlantijn, in het Schel- detheater. Met liedjes, sketches en conferen ces houdt hij iedereen een spiegel voor over het nutteloos versieren van ons dagelijks leven. De voorstelling begint om 20.00 uur, de entree is 17,50 euro. AXEL Museum Het Warenhuis Martijn Broekaart treedt op in het Scheldethea ter. FOTO BOAZ TIMMERMANS houdt dit jaar speciale rondleidingen op de za terdagen waarop de Westerscheldetunnel tolvrij is. Morgen geeft beeldhouwster Anita Dekker om 13.30 uur een rondleiding langs geëxposeerde beelden van haar hand. Na een korte koffiepauze volgt een rondleiding langs de vaste museumcollectie. Dit totaalpakket kost 10 euro, met museumkaart 2,50 euro. GOES Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00-12.00 uur: In loop voor hulpvragen, luisterend oor en kof fie en thee; Inloop huis Oase, Roos- eveltlaan 87, 13.30 15.30 uur: Open mid dag kleigroep 'Werk in Uitvoering'; De Mythe, 20.00 uur: Beaudil Elzenga brengt ode aan Janis Joplin 'S HEER ARENDS- KERKE Heer Arendhuis, 09.00-12.00 uur: Rommelmarkt HEINKENSZAND BinnenUit, 09.30 17.30 uur: Expositie FotoGroep Goes KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 14.00-16.00 uur: Bingo (50+) Scherpenisse Brasserie De Zee ster, 20.00 uur: Bingo THOLEN Atrium gemeente- huis, Hof van Tholen 2, 13.00-15.00 uur: Taalcafé WEMELDINGE De Wemel, 10.00 12.00 uur: Inloop spreekuur 'De Weg- wiezer'; Gymzaal tegenover OBS, 15.30-17.00 uur: Wisselende sportac tiviteiten voor de jeugd YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Weekmarkt; Moerzicht, 14.00 16.00 uur: Spelmid- dag met o.a. koersbal en sjoelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51