gr Scharendijke raakt nu eindelijk van gat verlost IN DE REGIO 6 Landschappelijke waarde gebied in het geding jfr MIJN DORP, MIJN STAD Voor het project met werktitel De Staart heeft TE verkennende ge sprekken gevoerd met de dorpsra den van Sirjansland, Oosterland en Nieuwerkerk. Ook individueel met bewoners, zoals met Natasja Mol- link van de Dillingsweg. Achter haar woning bevinden zich de per celen van Laurice Boonman, die ze gaat verhuren aan TE. ,,Dat levert mij meer op als boer. Een vast inko men. Blijkbaar zijn er te weinig da ken. Ik sta ook achter de vergroe ning. Bovendien liggen wij een ki lometer af van een stroomstation voor goede aansluiting. En die pa nelen verrotten of verdrogen niet bij veel regen of zon. Minder risico dus", aldus Boonman. Enorme impact Mollink stuurde de gemeente een aangetekende brief. Daarin bena drukt ze dat de plannen 'onwense lijk en juridisch onhaalbaar zijn'. ,,De manier waarop TE deze plan nen voorbereidt veroorzaakt grote onrust bij ons en andere omwo nenden." Ze wijst erop dat het pro ject met deze omvang een enorme impact heeft op de culturele en landschappelijke waarden van het gebied. ,,De overheid werkt met een zogeheten zonneladder die landbouw- en natuurgronden ont ziet. Dus eerst panelen op daken en bedrijventerreinen", luiden Mol- links argumenten. De Maatje Harings Jobsweg grenst Er moet rekening worden gehouden met weerstand en lange procedures aan het Dijkwater, een Natura 2000-gebied. ,,De realisatie van het park (met de onvermijdelijke stik stofdepositie bij bouwwerkzaam heden) zal de staat van het natuur gebied negatief beïnvloeden. Strij dig met de provincievisie om na tuur te beschermen tegen verdere aantasting", aldus Mollink. In een toelichting laat de familie weten dat er al genoeg industrie in hun omge ving is. ,,Er staat hier al een biomas sacentrale, straks zonnepanelen. What's next? Een waterstofenergie centrale?" Uitzicht Mollink en haar man zijn juist uit de Randstad vertrokken voor het uitzicht in de polder. Hun huis wordt in de volksmond de Staert genoemd. Het verwijt richting TE, die de werknaam niet wil verande ren, is dat in de voorbereidende plannen onvolledige en mislei dende informatie wordt verstrekt en oneigenlijke druk wordt uitge oefend. Een gespreksverslag tussen de familie en het bedrijf is openbaar gemaakt. Daarin biedt TE excuses aan voor de werkwijze. ,,In het ge spreksverslag dat wij ontvingen waren onze uitspraken onvolledig, uit hun context of ronduit verkeerd weergegeven. TE wekt ten onrechte de indruk dat de ontwikkeling al rond is en dat ze optrekt met de ge meente." Wethouder Ankie Smit laat we ten bekend te zijn met het plan, maar niet samen op te trekken met TE. ,,Zo lang we geen staand beleid hiervoor hebben, belanden plan nen bij ons op een stapel en kunnen ze niet getoetst en vergund wor den." De infrastructuur biedt nu weinig ruimte voor nieuwe uitbrei ding van zonneparken, zei Smit eind januari al in deze krant. ,,Ook de publieke opinie rond zonnepar- ken is niet altijd positief. Er moet rekening worden gehouden met weerstand en lange procedures." Sanering terrein Op 11 maart wordt in het dorpshuis van Sirjansland een openbare dorpsvergadering gehouden. TE wil iets terug doen en denkt aan sa nering van het terrein van het oude haventje. Bewoners zouden ook deels eigenaar kunnen worden van het zonnepark, stelt directeur Eric Bakker voor. ,,We gaan de omwo nenden meenemen in een oplos sing, maar we zijn er nog lang niet. Zitten pas in de ontwerpfase. De omvang zal vermoedelijk ook klei ner worden, je moet ergens starten. TE wil in september dit of volgend jaar in de subsidieronde meedoen. Het slagingspercentage? Ik denk nu fifty-fifty." IJskoud was het. Maar regen en natte sneeuw weerhielden tien tallen belangstellenden er niet van om even een kijkje te komen nemen op de bouwplaats. Na al die jaren kon je immers spreken van een historisch moment in de Scharendijkse Dorpsstraat. Ein delijk is het eind van het ge wraakte gat in zicht. Blij man Hans Boogert van het gelijkna mige bouwbedrijf was een blij man. ,,We hebben dalen gehad, echt. Zeker toen een aantal men sen de focus legde op ons bouw project. Die kraakcamping, dat was echt niet grappig. Al vonden die mensen van wel. Maar als je eenmaal weet wanneer je project begint, dan weet je ook wanneer het eindigt. Volgend jaar Pasen staat hier een prachtig complex." Met appartementen voor toe risten en niet voor eigen inwo ners. Dat zit de dorpsraad nog steeds dwars. ,,We hadden het graag anders gezien", zeggen be stuursleden Tanny de Rooij en Siemco Louwerse. ,,Een Dorps straat is toch eigenlijk echt een plek voor eigen inwoners. Het hart van het dorp. Dat straks 's winters helemaal leeg is." Het resort is bedoeld voor surfers en kiters. Die zijn er het hele jaar Nee hoor, zegt Boogert. ,,Het re sort is bedoeld voor surfers en ki ters. Die zijn er het hele jaar. Maar de dorpsraad heeft gelijk als die zegt dat Scharendijke wel wat nieuwe woningbouw kan gebrui ken. Zoals wel meer plekken op Schouwen-Duiveland. Dat probe ren wij de gemeente ook al jaren duidelijk te maken. Het mocht hier niet, anders hadden we het graag gedaan." Cabaret in het Scheldetheater Rondleiding op tolvrije dag Tsjechisch kwartet in kerk vrijdag 28 februari 2020 SD Bewoners tegen komst zonnepark Projectontwikkelaar Tomorrow Energy (TE) uit Eindhoven wil een zonnepark van ongeveer 30 hectare aan de Maatje Harings Jobsweg in de polder bij Sirjans- land neerleggen. Omwonenden verweren zich op voorhand bij de gemeente. Gerrit van Loon Sirjansland - Ankie Smit, wethouder .'V Met een druk op de knop opende één van de bekendste inwo ners van Scharendijke, surfkampioen Rick Jendrusch, de bouw van boutiqueresort Schaardijk. De officiële start werd gepresen teerd door Bert van den Langenberg (met microfoon en rode helm). foto ernesta verburg Het heeft even geduurd, maar gisteren was het dan zover: de eerste paal van het boutique- resort in Scharendijke ging de grond in. Opgelucht hief bou wer Hans Boogert zijn glas champagne. Al proostte niet iedereen even opgewekt. Wendy Wagenmakers Scharendijke - Hans Boogert, bouwbedrijf TERNEUZEN De Zeeuws-Vlaamse ca baretier Martijn Broe kaart brengt morgen zijn vierde voorstelling, Tierlantijn, in het Schel detheater. Met liedjes, sketches en conferen ces houdt hij iedereen een spiegel voor, over het nutteloos versieren en opleuken van ons da gelijks leven. Aanvang: 20.00 uur. Entree: 17,50 euro. AXEL Museum Het Warenhuis houdt dit jaar speciale rondleidingen op zater dagen waarop de Wes- terscheldetunnel tolvrij is. Morgen geeft beeld houwster Anita Dekker om 13.30 uur een rond leiding langs geëxpo seerde beelden van haar hand. Na een korte kof fiepauze volgt een rond leiding langs de muse umcollectie. Toegang bedraagt 10 euro. NOORDGOUWE Het Tsjechische M. Nos- titz Quartet geeft zon dag een concert in de Driekoningenkerk. Op het programma staat Het M. Nostitz Quartet. naast de laatste strijk kwartetten van Hayden en Mozart ook nog het Amerikaanse kwartet van Dvorak. Het kwartet, bestaande uit twee vio listen, een altviolist en een cellist, is vanaf 15.30 uur te horen. Kaarten kosten in de voorverkoop 22,50 euro en 25 euro aan de deur. Studenten kunnen het concert voor 15 euro bij wonen. Zie nostitzquartet.eu. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 9.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnen dijk; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herensociëteit; 19.30 uur: Klaverjasvereni- ging; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 20.00 uur: Biljartver eniging Onder Vrien den; GOES De Mythe, 20.00 uur: Beaudil Elzenga brengt ode aan Janis Joplin MIDDELBURG Volkssterrenwacht Phjilippus Lansber gen, 19.30-23.00 uur: Sterrenkijken voor het hele gezin; Schouwburg, 20.00 uur: Voorstelling Beu- mer Drost, Reis om de wereld in 80 dagen; Koorkerk, 20.00 uur: Optreden Duo H&H en The Martin Mans Forma tion; ZIERIKZEE 4SD, 19.00 uur: Jon gerencentrum ge opend; Eilandzorg de Wieken, 9.30-10.30 uur: Langer fit voor omwonenden; FiZi, 10.30 uur: Just Mercy, 14.00 uur: De Grote Slijmfilm, 20.00 uur: Jojo Rabbit; Ge bouw de Driehoek, 8.45 en 10.00 uur: Fytaal Pilates; Laco Sportblok, 10.00 uur: Sportkidsdagen; Stadhuismuseum, 11.00-17.00 uur: Kijk onder de Kap, 13.30 17.00 uur: Sympo sium Zierikzee Her barium; ZONNEMAIRE d'Ouwe Smisse, 17.00 uur: Vrijdagmid dagborrel; Dorpshuis, 19.30-21.45 uur: Repetitie Harmonievereniging Nut Uitspanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49