ZEELAND 15 KORFBAL TOP ARNEMUIDEN Korfbalster werd de afgelopen jaren geplaagd door blessures en stond daardoor lang in de schaduw. Nu is de Middel burgse terug op haar oude niveau en straalt ze in TOP 1. Play-offs zijn nog mogelijk voor TOP Arnemuiden Eindelijk heeft Demi Mondeel weer het hoge niveau te pakken dat ze ooit had. De 25-jarige korf balster van TOP Arnemuiden straalt nu helemaal als ze binnen de lijnen staat, na jaren van blessu res en optredens in de luwte. De Middelburgse scoort, versiert strafworpen en neemt volop het initiatief binnen haar vak. ,,Het gaat heel lekker", bevestigt ze. ,,Ik hoop dat ik mijn plekje in het team nog een tijdje kan vasthouden." Demi Mondeel keerde aan het begin van het zaalseizoen terug bij de hoofdklasser, nadat Willemijn Bouwens geopereerd was aan haar knie. Ze kan nog gezien worden als stand-in, maar heeft dat gevoel inmiddels niet meer. Ze heeft nu weer twaalf officiële wedstrijden gespeeld op het tweede niveau van Nederland en laat wekelijks zien dat ze dat aankan. ,,Ik merk ook dat mijn teamgenoten mij niet meer zien als vervanger", vertelt de voormalige jeugdinternational. ,,Ik krijg veel vertrouwen van hen en geloof niet dat ik automatisch weer hoef plaats te maken als Wil- lemijn weer fit is. En ik ben wel ie mand die dat vertrouwen nodig heeft om goed te kunnen korfbal len." Sinds Mondeel bij TOP zit, heeft ze nog maar zelden kunnen laten zien wat ze waard is. Bij Fortis en Tjoba rees haar ster, waardoor een overstap naar de hoogst spelende club van Zeeland logisch was. Maar in de zomer van 2016, nog voor de start van haar eerste veld- seizoen in Arnemuiden, ging het mis. ,,Het was tijdens de laatste oefenwedstrijd, tegen Fortis. We hadden net gehoord: 'Dit is de ploeg waarmee het seizoen gaan starten'. En vervolgens scheurde ik mijn enkelbanden af." Dat was in haar linkerenkel. Be gin 2018, toen ze helemaal gereva lideerd had en in TOP 1 stond, moest ze aan haar rechterenkel ge opereerd worden. „Vanwege een kraakbeenprobleem, waar ik al langer last van had." Nadat ze Ik ben wel iemand die vertrouwen nodig heeft om goed te kunnen korfballen daarvan hersteld was, moest Mon- deel het seizoen 2018-2019 doen met wedstrijden in TOP 3 en in valbeurten bij het tweede team. ,,Het derde trainde maar twee keer HOOFDKLASSE in de week een uurtje. Dat was voor mij te weinig. Ik heb in de sportschool gezeten, om kracht te ontwikkelen. Ik heb er veel aan ge daan om weer helemaal de oude te worden." Maar na de afgelopen zomer le verde haar dat nog steeds geen plek in het eerste team op. Mon- deel: ,,Ik had er natuurlijk wel op gehoopt, maar verwachtte het eer lijk gezegd ook niet. Verdedigend was ik nog niet terug op niveau. Misschien gaat me dat nooit hele maal meer lukken, want door die enkels ben ik toch iets minder be weeglijk." Volwassener Uiteindelijk werd haar wachten wel beloond. Toen Willemijn Bouwens uitviel met haar knie - en haar herstel veel langer duurde dan gedacht - ontwikkelde Demi Mondeel zich tot belangrijke kracht in TOP 1. ,,Nu ben ik einde lijk weer op niveau. Aanvallend ben ik misschien wel sterker dan ooit. Ik ben ook volwassener ge worden in mijn spel." laag is dan ondenkbaar. Maar in de slotronde van 7 maart is HKC de opponent. En die ploeg kan misschien wel een handje hel pen... Stel: TOP komt in de slotronde, waarin het nog thuis tegen AW/DTV speelt, langszij bij Nieu werkerk. Beide teams hebben dan 20 punten. Wie wordt dan tweede en wie derde? Ten eerste telt het onderlinge re sultaat. Dat is exact gelijk. TOP won uit met vijf punten verschil De Middelburgse staat door gaans in één vak met Jeanine Ma rijs, Jurriaan Bouwens en Remco Bezemer. ,,Jeanine heeft de naam de hoofdaanvalster te zijn", zegt Mondeel. ,,Zij scoorde altijd vaak. Veel tegenstanders letten daardoor extra op haar en zo komt er ruimte vrij voor mij. Er is inmiddels een heel goede wisselwerking tussen ons ontstaan. En gelukkig maken de mannen tegenwoordig - in te genstelling tot een aantal jaren ge leden - ook volop doelpunten. In ons vak kunnen we allemaal zowel ondersteunen als in de spits spe len." TOP draait ook prima. Beter dan verwacht. De Arnemuidse hoofd klasser pakte in de afgelopen vier duels zeven punten en klom van uit de grijze middenmoot naar de subtop. „Misschien is het omdat er nu minder druk op ons staat", zegt Mondeel. „Daardoor speel je alle maal wat vrijer. Daarnaast zie je dat we onderling allemaal meer voor elkaar over hebben. Als het bij de één niet loopt, neemt de an der het over. We zijn nu minder afhankelijk van een paar mensen; over de hele breedte zijn we ster ker geworden. Voorheen hadden we alleen plan A: alles gericht op die twee spitsen. Nu schakelen we zonder problemen door naar plan B." vrijdag 28 februari 2020 GO Demi Mondeel is helemaal terug: 'Ik voel me geen stand-in meer' Roeland van Vliet Arnemuiden TOP-korfbalster Demi Mondeel (rechts) in actie tegen Fiks. foto rien paardekooper - Demi Mondeel De korfballers van TOP Arne muiden kunnen de play-offs in de loodzware hoofdklasse A nog halen. Ze hebben het alleen niet meer in eigen hand. TOP staat derde en is afhankelijk van de resultaten van de huidige nummer twee, Nieuwerkerk. Die ploeg zal in de resterende twee speelrondes één keer moeten verliezen en TOP zelf moet na tuurlijk tweemaal winnen. Morgen speelt Nieuwerkerk tegen hek kensluiter Rohda en een neder (19-24) en in Arnemuiden (26-31) sloeg Nieuwerkerk een gat van gelijke grootte. Dan moet er gekeken worden naar het doelsaldo in de competi tie. Op dit moment is dat licht in het voordeel van Nieuwerkerk: +30 om +24. Maar dat is te over zien. De opdracht aan TOP is: geen fouten maken en veel scoren (of bijzonder sterk verdedigen). En dan fingers crossed bij het duel Nieuwerkerk-HKC. Vtlmv

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43