Zeeuwse renners debuteren in Zwolle II 14 ZEELAND Ook Perry Bek kiest voor fusieclub Ruben Hollemans blijft Goes trouw Restant van topper in Oostkapelle Weer hoofdtrainer vertrokken uit Zierikzee Voor Bek betekent zijn transfer dat hij dichter bij huis gaat voetballen. Hij is namelijk woon achtig in 's-Heerenhoek. Met de Goese club SSV'65 staat hij momenteel op de achtste plaats in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. De kans is aanwezig dat hij met zijn nieuwe ploeg volgend seizoen ook op dat niveau actief is. Fusieclub Luctor Hein kenszand is namelijk koploper in de derde kalsse A. Eerder deze week maakte die club ook al bekend dat Wouter Duvekot overkomt van Terneuzense Boys. Voetballer Ruben Hollemans gaat op voor zijn zesde seizoen bij Goes. De aanvoerder heeft zijn dienstverband bij de derdedivisionist met een jaar verlengd. Vijfjaar geleden stapte hij de over van Kloe- tinge naar Goes. De 26-jarige Serooskerkenaar maakte twee promoties mee (van de eerste klasse naar de hoofdklasse en daarna naar de derde divisie) en won de districtsbeker. Eerder werd duidelijk dat Mart de Kroo (Kloe- tinge), Daniël Wissel, Jarreau Manuhuwa (beide ASWH), Steve Schalkwijk (Hoek) en Sherief Tawfik (stopt) wél zullen verlaten. Oostkapelle is morgen het toneel van het res tant van de topper in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal tussen Oostkapelle/Dom- burg en Nieuwenhoorn. Er zijn nog ongeveer twintig minuten te spelen. Beging december werd het treffen tussen beide ploegen rond de 70ste minuut gestaakt voor 'het collectief beledigen van de scheids rechter', wat Oostkapelle/Domburg twee strafpunten opleverde. De stand was op dat moment 1-4 voor de bezoekers uit Hellevoet- sluis. Morgen wordt de eindstand pas bepaald. Walcheren gaat juist op bezoek in Hellevoet- sluis, waar de Vlissingers de gelijknamige tweedeklasser treffen. Quote van de dag 'Was het een Schwalbe?' ZWOLLE Met de Craft Ster van Zwolle gaat morgen het Neder landse wielerseizoen van start. Drie Zeeuwse namen staan er op de startlijst en twee daarvan gaan in een nieuw shirt van start aan de openingskoers. Mick van Dijke debuteert in Zwolle op de weg in het magische geel van Nederlands beste wieler ploeg, Jumbo-Visma. De coureur uit Colijnsplaat rijdt daar sinds dit seizoen in de opleidingsploeg. Het nieuwe shirt bracht hem al de ze vende plaats op het NK veldrijden. Toen finishte Mick van Dijke ach ter tweelingbroer Tim, die zesde werd. Morgen ontbreekt hij. Ook Lars Oreel staat in Overijs sel aan de start in de outfit van zijn nieuwe ploeg. Hij deed na twee seizoenen op het derde wielerni- veau bij Destil-Parkhotel Valken burg een stapje terug en rijdt nu voor Wielerteam Reggeborgh. Daar acteert de coureur uit Goes op clubniveau. Voor Oreel moet de Ster van Zwolle de start van weer eens een mooi seizoen worden. ,,Ik ga nu weer echt koersen om te winnen en daar kijk ik naar uit", zei hij eerder in deze krant. De uit Philippine afkomstige Jarno Mobach (opleidingsploeg Team Sunweb) is de derde Zeeuwse starter. Thijs de Lange (Metec-TKH) uit Kattendijke en Wesley Mol (WV De Jonge Ren ner) zijn reserve. Finalerace Koplopers Anthony van Assche, de uit Sas van Gent afkomstige oud-international en meervoudig Nederlands kampi oen, kwam in mei 2019 binnen als de opvolger van Harry Stapel, die eveneens al binnen een jaar bij Delta Sport vertrok. Hij kreeg de 25- koppige selectie onder zijn hoede. Een kleine twee weken geleden werd het dienstverband al beëin digd. Verkerke: ,,We hebben het met elkaar geprobeerd in de afgelo pen maanden, maar het ging niet zoals we wilden. Afgelopen dinsdag De samenwerking was niet goed, we moesten stoppen hebben we de ouders van de be trokken turners en turnsters geïn formeerd." Wat er precies is gebeurd tussen beide partijen, wil Verkerke niet vertellen. Het feit dat hij binnen twaalf maanden voor de tweede keer afscheid nam van een gere nommeerde hoofdtrainer, vindt de voorzitter vervelend. ,,Afscheid ne men is nooit leuk. Maar je moet er ook weer niet te zwaar aan tillen. We zijn een grote vereniging met zo'n vijftig trainers. Dan kan het ge beuren dat j e twee van hen moet la ten vertrekken." Dat het beiden mannen van naam zijn, maakt voor hem geen verschil. ,,Het blijven er twee van de vijftig Zwaar teleurgesteld Van Assche zelf is zwaar teleurge steld over hoe het allemaal gelopen is, maar wil niet inhoudelijk reage ren. Bij Delta Sport is Gina Kemme- ren, die al bij de A-selectie betrok ken was, voorlopig de eindverant woordelijke. Baan vrijdag 28 februari 2020 VOETBAL Luctor Heinkenszand heeft de tweede nieu weling voor volgend seizoen binnen. Perry Bek komt over van SSV'65. VOETBAL VOETBAL - Jan Paul van Hecke en Yas- sine Azzagari (foto) intervie wen elkaar op het clubkanaal van NAC Breda. Van Hecke vraagt onder meer naar de penalty die Azzagari ver sierde tegen Almere City FC. Overigens benutte Van Hec- kie die strafschop. Op de atletiek baan in Terneu- zen wordt mor gen de Schel- deloop gehou den. De wed strijden voor senioren gaan om 14.00 uur van start. Om 13.45 uur is de jeugd al aan de beurt. De Kustcross in Vlissingen markeert mor gen het einde van de Zeeuwse Ver zekeringen crosscompeti tie. De langste afstand van de finalerace, de 10 kilometer, gaat om 14.10 uur van start. De eerste race is om 12.30 uur. 11 In de hoofd klasse van de Zeeuwse dam- competitie heeft Middel burg zich naast koploper Aag- tekerke genes teld. Beide ploegen staan na zeven wed strijden boven aan met elf punten op de teller. Delta Sport en Van Assche zijn uit elkaar Gymnastiekvereniging Delta Sport heeft al binnen een jaar afscheid genomen van hoofd trainer Anthony van Assche. Vol gens de voorzitter van de Zierik- zeese vereniging, Kees Ver- kerke, ontbrak de klik. ,,De sa menwerking was niet goed. We moesten stoppen." 004 Auteur 005 Tekst Plaats - Kees Verkerke Anthony van Assche tijdens zijn actieve loopbaan als turner. foto anp -5^31 Ruben Hollemans (links) in duel met Erwin Franse van Hoek. foto sjaak van der salm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42