II 9 Nieuwe jeugdroute trekt publiek Grote drukte bij nieuw restaurant in Goes Je kunt een hele dag "li vullen in het zwembad De omzet staat op de tweede plaats. Echt! ten." ,,We zijn nieuw, het team moet nog aan elkaar wennen en met elkaar leren werken'', vult Nicolette aan. Het echtpaar Cijsouw uit Rilland heeft mazzel. Aan het raam konden ze plaatsnamen aan het laatste vrije tafel tje. Onderweg van Zierikzee naar huis besloten ze bij De Beren te gaan eten. De locatie, de snelheid waarmee het eten geserveerd wordt en het idee dat je gezonder eet dan bij een fastfood- restaurant deed hen die keuze maken, leggen ze uit. Maar niet voor iedereen telt de snel heid. Een Goes gezin dat een eindje verder zit, wil juist rustig wat eten omdat hun zoon zijn rijbewijs heeft gehaald. Ze zijn op de fiets, want het restaurant 'staat bijna in de achter tuin'. De Beren, leggen ze uit, is voor hen een toegankelijke formule waar j e 'wat makkelijker lang kunt tafelen'. ,,We waren heel verheugd dat het hier zou komen omdat het erg bevalt.'' Foefje Om dat enigszins te voorkomen heb ben ze een foefje bedacht. Merken ze dat een bepaald tijdstip erg in trek is, dan blokkeren ze dat voor nieuwe re serveringen. ,,Juist om passanten ook een kans te geven om langs te ko men'', legt Nicolette uit. Toch levert dat ook niet altijd een tafeltje op. ,,We moeten wel eens gasten weigeren. Dat wil je nooit, maar nu moet dat even. Om de formule te beschermen en de gasten alle aandacht te kunnen ge ven." Eigenlijk kunnen ze de vraag niet aan, erkent Peter. Dat doet het Baren- drechtse, naar Hoogerheide verhuisde horeca-stel wel zeer. Peter: ,,Maar de omzet staat op de tweede plaats. Echt! Ik heb liever honderd tevreden gasten dan tweehonderd die niet met een lach op hun gezicht de deur uit gaan. Dan moet je af en toe de rem er op zet- Bloemen en bonbons Peter en Nicolette vermoeden dat mensen toe waren aan een Zeeuwse vestiging van de keten. Hoewel ze er best wakker van hebben gelegen of ze de stap moesten zetten. ,,En weet je wat er gebeurde bij de opening? Men sen kwamen met bloemen en bon bons aanzetten. Zeiden dat ze zó blij waren dat we in de provincie zaten. Een warm bad!'' Of het nu met de lunch is of bij het avondeten: volk genoeg in het restau rant. Al zal dat straks wel iets terug zakken, vermoedt Peter. „Vanwege de vakantie. Maar we zeiden al tegen el kaar: laat de lente niet te vroeg komen, want we zijn er nog niet aan toe." Hij wijst naar het aangrenzende terras waar nog eens honderd zitplaatsen zijn. We zijn al gewaarschuwd voor de drukte op de snelweg in het paas weekend.'' Franchisenemers Peter en Nicolette Schaap, die het restaurant runnen, staan er ook van te kijken. 'Buiten ver wachting' en 'een rollercoaster' zijn de termen die ze gebruiken voor het suc ces in de eerste twee weken. De twee honderd plaatsen die ze binnen heb ben, zijn op deze doordeweekse avond allemaal vol. ,,Maar'', zegt Nicolette een beetje opgelucht, ,,de mensen kwamen mooi verdeeld over de avond binnen. Niet allemaal tegelijk.'' ïm WATERSNOODMUSEUM vrijdag 28 februari 2020 Deze week bezoeken hon- dat naast het slechte weer derden bezoekers per dag het actuele klimaatonderwerp het watersnoodmuseum. een rol speelt. „Daarbij zien ,,Dat zijn veel meer bezoekers we dat onze nieuwe jeugd- dan normaal", zegt directeur route veel belangstelling wekt. Siemco Louwerse. Hij ziet De drukte kunnen we aan en vooral gezinnen het museum dat is een groot compliment bezoeken. Louwerse denkt voor onze vrijwilligers." De Beren gaat van start als een rollercoaster - Peter Schaap, uitbater Peter en Nicolette Schaap van De Beren zijn blij verrast dat hun restaurant in de eerste twee weken al zo'n succes is. foto JOHAN VAN DER HEIJDEN Goes Al rijdend over de A58 besluiten om wat te gaan eten bij De Beren in Goes? Dan moet je mazzel heb ben. Het nieuwe restaurant langs de snelweg is erg populair. En niet alleen bij passanten, maar juist ook bij mensen die de keten speci aal opzoeken. Michiel Bouwman Deze week is het gezellig druk in zwembad Omnium in Goes. Directeur Bart van den Heuvel heeft vooraf inge speeld op de drukte omdat hij zag dat het slecht weer werd. „Naast dat de lokale bevolking vrij is, zijn er veel toeristen die een dagje komen zwemmen." Bij slecht weer ziet Van den Heuvel altijd veel bezoekers in het zwembad. Hij denkt dat dat komt doordat je een hele dag kan vullen bij een zwembad. ,,Je kan bijvoorbeeld naar een bioscoop, maar daar zit je een uurtje." Het valt Van den Heuvel op dat men sen later komen en langer blijven. ,,Het zwembad is ge opend tot 21.30 uur. Dus mensen eten hier een frietje en gaan in de avond pas weg." -t* Het zwem bad in Goes is tot 's avonds laat open. foto MARCELLE DAVIDSE zeeland Vooral veel gezinnen bezoeken deze week het museum in Ouwerkerk. foto ernesta verburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37