7 CONFLICT VEERS COLLEGE Wethouder Bert van Halderen (VVD) heeft geen goed woord over voor DTV, de fractie die vorige week de steun aan het Veerse college introk. Appartement gesloten om drugsvondst Licht&Leuk Gratis lichtplan vakkundige montageservice Dé lampenwinkel van Zeeland Een labiele en onbetrouw bare partij. De Veerse wethouder Bert van Hal deren (VVD) doet geen enkele moeite te proberen zich di plomatiek uit te laten over oud bondgenoot DTV. ,,Die partij kiest voor de makkelijkste weg door de stekker uit de coalitie te trekken. De DTV'ers kunnen niet met druk omgaan." Hij zwijgt even in zijn kamer in het gemeentehuis en zegt: ,,Je bent in de politiek om keuzes te maken. Inwoners hebben er recht op dat je betrouwbaar en consequent bent." Dat alles is volgens de wethou der niet van toepassing op DTV. Die partij zegde een week geleden het vertrouwen in de coalitie met SGP/CU en VVD op. Onder an dere wegens de mogelijke ver plaatsing van sportpark Duinhelm in Oostkapelle en de verkoop van verenigingsgebouw Westkapelle Herrijst. Inwoners kwamen daar massaal tegen in opstand. Weerstand Maar Van Halderen benadrukt dat er nog niets is besloten. Hij geeft aan dat er binnen het gemeente huis serieus werd gewerkt aan op lossingen. ,,Want we zijn niet doof voor de weerstand. Herrijst wil den we bijvoorbeeld verkopen aan een ondernemer waarna wij als gemeente zalen konden huren voor de verenigingen. Zodat ze daar kunnen blijven toneelspelen en muziek maken." Hij stelt ook heel duidelijk dat de hele coalitie, 'inclusief DTV', akkoord was met de koers die was gekozen voor Duinhelm en Her rijst. ,,Dat had ieders instemming, ook van DTV." Van Halderen (64) is bezig aan zijn laatste dagen als wethouder. Hij vindt het heel jammer dat hij nog geen twee jaar na zijn aantre den moet stoppen nu DTV de steun intrekt. ,,Dit is ook slecht voor de gemeente. Er komt nu weer een koerswijziging terwijl het belangrijk is dat je als overheid consistent bent." Hoewel hij acht jaar raadslid was voor hij wethou- Dit is ook slecht voor de gemeente, er komt nu weer een koerswijziging der werd, duurde het volgens hem toch nog een tijd om ingewerkt te raken. ,,Je moet als wethouder echt dieper de dossiers in. Het duurt een tijd voor je echt een gespreks partner bent." Maar hij kijkt tevreden terug op een aantal zaken. ,,Want de afgelo pen twee jaar hebben we toch veel bereikt." Om te beginnen wijst hij op de Wmo en de jeugdzorg. ,,Toen ik aantrad was dat een poli tiek issue. Het Walcherse zorglo- ket Porthos moest opgesplitst worden. Dat is gelukt." Hij vertelt ook dat door goede Walcherse sa menwerking het lukte het aantal bijstandsgerechtigden in twee jaar tijd met veertien procent te laten dalen. ,,Van 3378 op 1 januari 2018 naar 2902 begin dit jaar. Dat is echt veel." En tot slot, 'maar niet onbe langrijk', er is een groot onderzoek uitgevoerd om te weten te komen hoe de balans tussen leefbaarheid en toerisme is. ,,Wij onderkenden dat dit een probleem kan zijn. Wij hebben dat op de politieke agenda gezet. Velen voor ons durfden dat niet." Veere heeft volgens hem nu de gegevens in handen om echt beleid te maken op het gebied van toeristisch parkeren, verkeer en kamerverhuur. Tot slot raadt hij de raadsleden aan weer te debatteren over de in houd. ,,En niet meer met die fel heid waarmee het debat tot nu toe is gevoerd. Dat is on-Veers." MIDDELBURG De eigenaar van een appartement aan de Robijn in Middelburg mag drie maan den zijn of haar huis niet in. Bur gemeester Harald Bergmann heeft het tijdelijk gesloten van wege een drugsvondst. Het ap partement is verzegeld en er hangt een mededeling waarom het pand is gesloten. In de wo ning werd eind vorig jaar hard drugs aangetroffen. Omdat het gaat om een 'handelshoeveel- heid', mag de burgemeester de woning tijdelijk sluiten. Dat de woning nu pas op slot gaat, komt omdat de gemeente een juridi sche procedure moet doorlopen. Beverwijkse bazaar Dagtocht Canterbury vr 27 maart €65,- Keukenhof vr3&di 21 april, wo 6 mei €45,- Verzorgde dagtocht Brussel wo 22 april 77,50 Musical Anastasia Designer Outlet Roermond Weekendje Londen v. za 25 april v.a. 129,- 2-daagse voorjaarsreis Parijs v. za 23 mei v.a. 129,- Zomerse dagtocht met buffetcruise 2-dagen Downton Abbey www.lichtenleuk.nl IN OOST-SOUBURG! Kanaalstraat 45 4388 BK Oost-Souburg Tel: 0118-436579 vrijdag 28 februari 2020 WA 'DTV kiest voor de makkelijkste weg' Emile Calon Domburg -Bert van Halderen, wethouder Bezoek de grootste overdekte markt van Europa! za 7 maart zal 7 oktober €36,- Deze stad in Zuid-Engeland is de ideale mix van stedelijk, platteland en kust Het mooiste lentepark ter wereld! Met dit jaar als thema:'A world of colours' Verzorgde dagtocht naar Brussel met bezoek aan het Atomium en centrum Romantische en spectaculaire musical over het mysterieuze leven van Tsarendochter Anastasia do 23 april v.a. 95,- Dagje winkelen in Designer Outlet Roermond met 120 winkels en meer dan 200 topmerken! za 25 april 36,- De temperaturen stijgen in Londen en dat maakt de stad een ideale outdoorbestemminq Parijs staat in het voorjaar helemaal in bloei: optimaal genieten! Inclusief proeverij en dinerbuffet aan boord do 11 juni €79,- Met bezoek aan Highdere Castle, het kasteel waar de Britse serie en film zijn opgenomen v. wo 26 augustus v.a. 229,- Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: www.amz.nl XaJiTA&J Lampen moeilijk? Wij brengen verlichting! vraag naar onze voorwaarden Wethouder Bert van Halderen: ,,De DTV'ers kunnen niet met druk omgaan." foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35