Sloop Ravesteijnplein is nu goed zichtbaar voor iedereen IN DE REGIO 6 Scheldewerf wil pand kopen MIJN DORP, MIJN STAD Scheepsbouwgeschiedenis Vlissin- gen heeft de voormalige medische post van de Scheldewerf sinds een jaar of tien in bruikleen van de ge meente Vlissingen. Maar het dage lijks gemeentebestuur wil de Oude Verbandkamer verkopen. De stich ting en het door haar geëxploi teerde Museum Scheldewerf heb ben tot eind dit jaar het recht het pand voor een ton te kopen. Daarna Honderduizend euro is een flink bedrag voor onze organisatie brengt de gemeente het pand op de markt. „Honderdduizend euro mag niet veel lijken voor een vrijstaand pand in de nieuwe Scheldewijk, het is een groot bedrag voor een vrijwil ligersorganisatie", benadrukt coör dinator Marian Roos-Koolwijk van Museum Scheldewerf. Ook al om dat het bedrag niet toereikend zal zijn om het museum te onderhou- den en te exploiteren. ,,We hebben het pand laten beoordelen door een deskundige. Die stelde dat we de komende jaren nog anderhalve ton nodig hebben voor groot onder houd zoals het opknappen van de kelder en de riolering. Ook zouden we graag dubbel glas aanbrengen. En een traplift en een nieuw toilet zodat ook gehandicapten het mu seum kunnen bezoeken." Vlissings erfgoed Roos-Koolwijk hoopt dat fondsen, overheden en bedrijven het belang van het behoud én het laten zien van Vlissings sociaal-cultureel erf goed zien. Maar ze weet nog niet of instellingen als het Prins Bernhard Cultuurfonds, het Oranjefonds, de Stichting Moerman Promotie Vlis- singen, provincie en gemeente over de brug willen komen. Net als haar man Doeke Roos, voorzitter van de Stichting Scheepsbouwgeschiede- nis en conservator van het mu seum, zou Marian het mooi vinden als bedrijven die in het Schelde- kwartier actief zijn een bijdrage schenken. Met Damen-Amels, erf opvolger van de Koninklijke Schelde Groep tenslotte, wordt in september opnieuw gesproken. Om kandidaat-geldschieters te laten zien dat Vlissingers het mu seum én de voormalige werf in hun hart hebben gesloten, hoopt het be stuur nieuwe Vrienden van het Museum Scheldewerf te werven. Voor vijftien euro per jaar - aanmel den via museumscheldewerf@ gmail.com - kunnen mensen gratis het museum bezoeken en steunen ze Scheldewerf ook. De huizen aan het Ravesteijnplein zelf waren op een paar na begin deze maand al weg. Maar dat was voor passanten op de doorgaande wegen niet te zien. Nu er grote gaten in de buitenste ring vallen, is vanaf de kant van de Schuitvaartgracht goed te zien dat het woonpleintje helemaal tegen de grond gaat. Een kwart van de buitenste ring is intussen afgebro ken. De komende twee weken gaan de laatste huizen aan de Hogeweg en de helft van het deel aan de Nieuw Bonedijkelaan nog tegen de vlakte. De andere helft van de buitenste ring blijft overigens nog maanden staan, bevestigt uitvoer der Thorsten Dietrich. ,,Over dik twee weken is bijna de helft van de Het duurt nog tot het najaar voordat alle 183 huizen van het voormalige Ravesteijnplein gesloopt zijn huizen gesloopt. Dan beginnen we aan het opruimen van de funde ringen op dat deel van het terrein. Hoe lang dat duurt is niet hele maal te voorspellen, omdat we niet weten wat we tegenkomen. Bo- vendien graven we er niet alleen puin uit, maar zorgen we ook dat het terrein aan de randen niet kan afkalven." Vleermuizen Het duurt nog wel tot het najaar voor alle 183 huizen van het voor malige Ravesteijnplein zijn ge sloopt. Dietrich: ,,Een paar wonin gen op het middenterrein en aan de Arbeidstraat moeten blijven staan tot augustus, totdat vleer muizen of vogels zijn vertrokken. We liggen keurig op schema, ik ga er vanuit dat we dit najaar in sep tember of oktober klaar zijn." Nieuwbouw Woonservice l'Escaut die 108 nieuwe woningen bouwt, waar van de helft appartementen, ver wacht na de zomer met de bouw van de eerste nieuwe huizen te be ginnen. Zingen met Sea Sound Singers Uitverkoop bij Woord en Daad vrijdag 28 februari 2020 Museum zoekt naar financiers Voor het eind van het jaar wil Stichting Scheepsbouwgeschie- denis Vlissingen in ieder geval anderhalve ton bij elkaar hebben om de Oude Verbandkamer te kopen en Museum Scheldewerf te laten voortbestaan. René Hoonhorst Vlissingen -Marian Roos-Koolwijk, coördinator Museum Scheldewerf De sloop van huizen rondom het Vlissingse Ravesteijnplein gaat opeens hard. Een groot aantal huizen aan de kant van Schuitvaartgracht en Hogeweg ging de afgelopen dagen tegen de vlakte. René Hoonhorst Vlissingen NIEUW- EN SINT JOOSLAND Het dames a-capella- koor de Sea Sound Sin gers houdt in de maand maart een Scratch-re- petitie en enkele Learn to Sing avonden. De avonden zijn bedoeld om mensen kennis te laten maken met het koor. Maandag 2 maart vindt de Scratch-repeti- tie plaats in het dorps huis in Nieuw- en Sint Joosland. Tijdens deze avond studeren de aan wezigen, samen met het koor, een nummer in. De avond begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. De eerste Learn to Sing avond vindt plaats op maandag 9 maart. Vanaf 20.00 uur brengt het koor de kneepjes van a capella zingen bij. Verder vinden er nog Learn to Sing avonden plaats op maandag 16 en maandag 23 maart. Aanmelden kan via sea- soundsingers.nl of door te mailen naar secr.seasoundsingers@ gmail.com. OOSTKAPELLE In het Winkeltje van Woord en Daad worden er van 2 tot en met 13 Sea Sound Singers. maart halve prijzen ge rekend voor winterkle- ding en schoeisel. Op zaterdagmorgen 14 maart mag elk kleding stuk voor slechts 1 euro weg. De opbrengst is voor ondersteuning van agrariërs in Sierra Leone. Voor openingstijden, zie woordendaad.nl/win- kels/kringloopwinkel- oostkapelle. Woensdag 11 maart is de winkel gesloten. ARNEMUIDEN Cen trum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt MIDDELBURG De Sprong, 09.00-12.00 uur: Tafeltennis 50+; Het koffiehuis, 09.30-11.30 uur: In loopmoment met kof fie en thee; Foyer ZB, 10.15-11.30 uur: Taal- café; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé voor jon geren van 12-18 jaar; Cinema Middelburg, vanaf 19.00 uur: Papi- cha en A White, White Day Volksster renwacht Philippus Lansbergen, 19.30 23.00 uur: Sterrenkij- ken voor het hele gezin; Schouwburg, 20.00 uur: Reis om de wereld in 80 dagen; Koorkerk, 20.00 uur: Duo H&H en The Martin Mans Formation OOSTKAPELLE De Halve Maan, 09.45 11.15 uur: Badminton nen 50+; Terra Maris, 13.30 en 15.30 uur: Bij-kletsen met de imker; 13.00 uur: Kijkje achter de schermen van het zeeaquarium OOST-SOUBURG De Belt, 10.00-11.30 uur: Badminton 55+; 18.15 19.30 uur: Badminton 8 t/m 16 jaar; 19.30 22.15 uur: Badminton v/a 17 jaar RITTHEM De Ver wachting, 20.15 uur: Margriet Sjoerdsma VEERE Museum Veere, 13.00-17.00 uur: Tentoonstelling 'Mies Callenfels-Car- sten, de één na laat ste Veerse Joffer' VLISSINGEN Spui straat en Lange Zelke, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; Vrij- enhovenzaal, 09.00 uur: Peutergym; Brasserie BLVD, vanaf 10.00 uur: Ex positie 'Ons Nolle- bos'. Veel huizen aan de Hogeweg en de Schuitvaartgracht - de buitenste ring van het Ravesteijnplein aan de kant van de Combinatie gingen de afgelopen week tegen de vlakte. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34