c* Opvang asielzoekers in Goes Zeelandhallen krijgt noodvoorziening voor350mensen Sneltekenaar Nauta heeft het druk Steeds meer Zeeuwen willen jager worden Breuktussen Van Assche en Delta Sport Het Centraal Orgaan opvang Asiel zoekers (COA) heeft anderhalve week geleden bij de gemeente het verzoek ingediend voor de noodop vang in één van de hallen. Het col lege van burgemeesters en wethou ders wil daar aan meewerken, maar het stelt wel voorwaarden. ,,We hebben afgesproken dat er geen 'spoor-2-vluchtelingen' ko men'', zegt Mulder. ,,Dat betekent geen overlastgevers en geen men sen uit veilige landen of mensen die elders in Europa een legaal verblijf mogen hebben." Ook is afgespro ken dat het om maximaal 350 men sen gaat. Dat aantal is afgestemd met de politie om de veiligheid te kunnen garanderen. Wie er dan wel naar de Zeelandhallen komen, kan Mulder nog niet zeggen. Daar over wordt pas besloten als de ge meenteraad, half maart, een defini tief akkoord heeft gegeven. Goes heeft ervaring met noodop vang in de Zeelandhallen. Tussen juli 2015 en augustus 2016 fungeer den de hallen ook als opvanglocatie, toen voor maximaal 500 asielzoe kers. ,,En het feit dat we het eerder hebben gedaan, telt mee in de be oordeling van het verzoek", zegt Mulder. Ze benadrukt dat het echt om een tijdelijke, sobere opvang gaat. Dat is nodig omdat de instroom van vluchtelingen hoger is, de grote opvang in Duinrell bij Wassenaar binnenkort sluit en de doorstro ming vanuit azc's naar reguliere wo ningen nogal stroperig verloopt. Goes heeft er altijd voor open gestaan. Juist omdat het een open en sociale gemeente is Burgemeester Mulder heeft er vertrouwen in dat Goes de vluchte lingen goed zal ontvangen. ,,Wat ik zelf merk is dat Goes er altijd voor open heeft gestaan. Juist omdat Goes een open en sociale gemeente is." De noodopvang heeft niets te ma ken met het verzoek aan alle provin cies in Nederland om op korte ter mijn te kijken naar azc-locaties. ,,Dat is een ander verhaal'', zegt Mulder. ,,Een noodopvang is echt een nood greep. Dat is in heel Nederland kij ken naar hallen die daarvoor ge schikt zijn." Opvang in het onlangs gesloten azc aan de Plesmanweg is nooit aan de orde geweest. Dat kan simpelweg niet, omdat het centrum er maximaal tien jaar mocht staan en inmiddels gesloten is. De gemeenteraad van Goes moet het besluit van B en W nog wel goedkeuren. Komende week komt het aan de orde in een commissie vergadering en op 19 maart besluit de raad definitief over de opvang. Als de raad positief besluit, wordt de noodopvang zo snel mogelijk inge richt. Corina Sanders ook! ,,Ik wil weten wat er in de natuur speelt'' Hoofd trainer vertrekt bij turners uit Zierikzee 1% I vrijdag 28 februari 2020 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 4 FOTO MARCELLE DAVIDSE GOES Historisch Museum de Bevelanden ging gistermiddag op zoek naar een jonge Rembrandt. Met de kwast in de hand en de tong uit de mond bogen achttien jonge schilders zich over hun schilderij. Zou die nieuwe Rembrandt er tussen zitten? De kinderen, in de leeftijd van 6 tot 14 jaar, doen in ieder geval allemaal hun uiterste best. Opvallend veel jonge schilders zijn in de weer met gezichten. Tekenleraar Lou heeft dat namelijk net voorgedaan. „Want als basis dienen onze Schuttersstukken", vertelt Lenie Welten, coördinator van de educatiegroep van het museum. ,,Maar ze mogen uiteraard ook gewoon vrij schilde ren." De achtjarige tweeling Maud (rechts op de foto) en Loïs (links) Geijs uit Hein- kenszand laat zich dat geen twee keer zeg gen. Als echte paardenmeisjes stortten zij zich na de introductie op het schilderen van een paard. Loïs tovert een prachtig com- pleet paard op papier en Maud schildert een schitterend paardenhoofd. Talent is er wel op deze middag. Kijk op de site bij /video Kinderen schilderen in Historisch Museum de Bevelanden De Zeelandhallen in Goes wor den opnieuw noodopvang voor asielzoekers. Dat heeft burge meester Margo Mulder gisteren bekendgemaakt. Goes is bereid daar tussen half maart en half ok tober 350 vluchtelingen op te vangen. ,,De gemeenteraad moet hier nog wel mee instemmen", zegt Mulder. Melita Lanting Goes - Margo Mulder, burgemeester ZEELAND 4 ZEELAND14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 29