Nog altijd die snor, nog altijd presentator i HOE IS HET NU MET? 24 MEDIA CULTUUI CHIEL MONTAGNE WIDM MOLLOTEN Heeft thuis meespeuren naar de Mol nog wel zin? Menig opdracht is frustrerend complex en de makers zetten te veel dwaalsporen uit, zo luidt de kritiek online. Vijf bloedfanatieke Molloten, succesvol op YouTube of als podcaster, over het huidige seizoen van de tv-kraker Wie is de Mol? De opdrachten zijn dit seizoen te verwarrend, niet alleen voor de kijker. Ook de kandidaten weten vaak niet meer waar ze mee bezig zijn Vader Abraham, de Zangeres Zonder Naam, Jacques Herb, Normaal, Henk Wijngaard. Wie tra den niet ooit op in de studio van Op Volle Toeren, het muziekprogramma van de Tros? De bedenker en hét gezicht van het programma, dat aanvanke lijk Op losse groeven heette, was presentator Chiel Montagne. ,,Ik weet nog dat Joop Landré, destijds de directeur van de Tros, eigenlijk geen heil zag in dit programma. Tot het al heel snel een succes werd", kijkt Montagne, inmiddels 75 jaar, terug op de jaren 70 van de vorige eeuw, toen het pro gramma begon. Van smartlappen tot levensliederen en later ne derpop, Op Volle Toeren had 't allemaal. Gevraagd naar de kracht van het programma, zegt Montagne: ,,De eerlijkheid van de artiesten. Mensen die met passie stonden ach ter wat ze deden. Nederlanders had den behoefte aan Nederlandse mu ziek. Wat dat be treft mis ik zo'n programma nu wel op de televisie." Chiel Montagne begon zijn carrière bij piratenzender Radio Veronica waar dj's - bang om ontdekt te worden - kozen voor schuilnamen. Eigenlijk heet hij Bert van Rheenen. Hij koos voor Chiel Mon tagne, omdat hij zo'n liefhebber was van Franse chansons. Daar werd aanvankelijk lacherig over gedaan. Met zo'n naam, sneerden ze in het media- wereldje 'kun je nooit populair worden'. Montagne bewees het tegendeel. Toen hij overstapte van de radio naar de televisie bond hij meer dan tien jaar een miljoenenpubliek aan zich. Nog altijd is hij te boeken als presentator en tot op de dag van van daag wordt hij herkend. Aan de snor. ,,Altijd leuke reacties. 'Wanneer kom je weer terug?' roepen ze." Ik mis een tv-programma met Nederlandse muziek ,,Mijn handelsmerk", lacht de presentator. Slechts één keer schoor hij zijn snor af. ,,Lang geleden. Toen mijn vrouw dat zag, zei ze: 'Als ik geweten had dat je zo'n rotkop had, dan had ik je niet geno men, haha.' Heb ik 'm maar altijd laten staan. We zijn inmiddels meer dan vijftig jaar getrouwd." ANGELA DE JONG is met vakantie Duncan verschuift concert Iceman in Britse clip Waar zijn ze gebleven? Een BN'er die de schijnwerpers heeft verlaten, praat u in deze rubriek bij. Vandaag Chiel Montagne. Dennis Jansen De Snor, Chiel Montagne heeft 'm nog steeds. vrijdag 28 februari 2020 MUZIEK Duncan Lau rence heeft zijn concert van 26 maart in Ziggo Dome in Amsterdam ver plaatst naar no vember. Hij wil tijd vrijmaken voor het com poneren van nieuwe muziek. Daar is hij nu in Los Angeles druk mee. MUZIEK Iceman Wim Hof heeft een rol in de videoclip bij de Britse inzen ding voor het songfestival, My Last Breath van James Newman. Hof staat bekend om zijn ijsbaden en de adem halingstechniek die hij daarbij gebruikt. 3 ■u O PC Is de Mol nog wel te vinden? Gudo Tienhoow 1 —Gido Verheijen, YouTube-kanaal Wie is de Mol 2020. Wie is de Mol, zaterdag NPO1, 20.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 24