Inworpen van LASK duwen AZ naar de uitgang van Europa de snelste op twee wielen 21 Amsterdam. Na vijf minuten al scoort Jaime Mata. Onrustig Gehaast moet Ajax op jacht naar vier goals. De intense strijd is daar door ook onrustig. Met opstootjes en theater over heel het veld. En zelfs daarnaast als Ajax-trainer ver haal haalt bij zijn collega José Bor- datés. Beiden krijgen ze geel. Wéér is Ajax geïrriteerd, Andre Onana moet Donny van de Beek een paar keer tot kalmte manen. De Griekse scheidsrechter Sidiropoulos heeft zijn huiswerk gedaan. Hijtrekt kaarten voor de Spanjaarden. Maar of ze er bij Getafe van wakker lig gen? Nee, de plaagstootjes zie je weer overal. Ballen wegtrappen, schwalbes, gezanik, tijdrekken. En dan voor Ajax ook nog die vroege achterstand. Het zet alles in een ander perspectief. Was er vooraf nog de hoop op een omme keer, die vervliegt met elke minuut die in de Arena verstrijkt. Ook al zorgt basisdebutant Danilo Pereira na tien minuten voor de gelijkma ker op aangeven van Van de Beek. Hij speelt zijn wedstrijden normaal in Jong Ajax. Verder speelt Danilo flets. Quincy Promes maakt na rust zijn rentree als zijn vervanger. Ten Hag kiest sowieso voor jon kies op bepalende posities. Ryan Gravenberch (17) en Carel Eiting (22) vormen het blok op het mid denveld. Ze zien hoe het verhaal voor rust al klaar had kunnen zijn als Getafe eerst de lat raakt en Dey- verson even daarna de lat. De Bra ziliaanse spits krijgt in Amsterdam vanaf minuut één de volle laag van het Amsterdamse publiek na zijn provocatieve gedrag in de heen wedstrijd. Het is Eiting die een half uur voor tijd de hoop terugbrengt in het sta dion. Zijn vrije trap vliegt via Ge- tafa-speler Olivera in het doel (2-1). Klaas-Jan Huntelaar komt nog als breekijzer in het veld om nog twee goals te maken. De Ajax-fans gaan er nog een keer achter staan, maar weten uiteindelijk: het is klaar in Europa. Nik Kok Linz De Europese eliminatie is een vol gende tegenvaller voor de club die er in de winterstop nog zo goed voor stond en van een 'goed' sei zoen een 'bijzonder' seizoen wilde gaan maken. Sterker nog, aan het begin van de maand fe bruari had de club nog zelfs drie troeven in handen. Maar na de be keruitschakeling tegen NAC en de Europese sof van gisteravond in het koude Linz, kan de club zich nu alleen nog maar richten op de eredivisie. Net toen AZ in het Linzer sta dion het gevoel kreeg dat het best nog weleens een leuke avond kon worden in Oostenrijk, trachtte Oussama Idrissi op een wilde en onhandige manier Reinhold Ranftl te stuiten, waarna scheids rechter Jovanovic niets anders kon dan de bal op de stip leggen. Spits Raguz benutte de strafschop on berispelijk. De beslissing kwam vervolgens net na rust toen spits Raguz weer raak schoot. Het bleek de doodsteek voor AZ, dat daarna nog door moest voetballen in de wetenschap dat het nog twee keer moest scoren. Die laatste goal kwam voort uit een ingooi, ook al het begin van de goal die AZ tegen kreeg in Alk maar. ,,En dat kan natuurlijk niet", zegt trainer Arne Slot, die voor de beide wedstrijden nog zo ha- EUROPALEAGUE7 Uitslagen merde op de gevaarlijke sperher- vattingen van de tegenstander. ,,We hebben heel veel aanvallend ingestelde spelers in het veld staan, maar op een gegeven mo ment moét je goed en hard verde digen." ,,We hebben elkaar fantastisch laten zien in Europa denk ik en dan worden we uitgeschakeld door twee van die ingooien", zegt aanvoerder Teun Koopmeiners, die wel vindt dat het jonge AZ in Europa met de neus op de feiten is gedrukt en lessen heeft geleerd. Tot het moment van de tweede tegengoal leek AZ, bepaald nog niet in grootse vorm, een soort van oplossing te hebben gevon den om het LASK zo lastig moge lijk te maken. ,,Maar al met al moeten we concluderen dat we in twee wedstrijden niet gebracht hebben wat we normaal kunnen", aldus middenvelder Jordy Clasie. Dat vond trainer Arne Slot ook. ,,We hebben gewoon te weinig gebracht." zo dik dat hij geen normale broek aan kan. Zijn smokingbroek op het afgelopen Sportgala was een speci ale - er moesten extra stukken rond de benen worden ingenaaid omdat hij anders nevernooit zijn dijen in de broek kreeg. Dat moet ook wel; sprinten anno nu is een krachtsport - veel meer dan voorheen. De ver- e Lavreysen heeft poten zo dik dat hij geen normale broek aan kan zetten zijn groter, de snelheden idem dito. Sprinters trainen minder op souplesse en méér in het kracht honk. Lavreysen moet het niet hebben van leepheid, niet van tactiek, niet van duiken in kleine gaatjes. Lompe kracht, daar blaast hij de rest mee weg. Hij is de snelste, meest explo sieve sprinter van het moment. In de teamsprint, in de individuele sprint. Maar in de keirin kan hij die kwaliteit soms niet tentoonsprei den - simpelweg omdat anderen in de weg rijden. Keirinfinale Het is precies daarom dat hij in de keirinfinale in Berlijn besluit om aan te gaan op twee rondes van het einde. Beter te vroeg dan te laat: hij wil koste wat kost zijn pk's op het hout leggen. Zijn versnelling is zo bruusk dat drie van zijn vijf concur- renten meteen op onoverbrugbare achterstand liggen. Alleen de Ja panner Wakimoto en de Maleisiër Awang kunnen zijn wiel houden. Maar hoe ze ook duwen en trekken, wurmen en worstelen op hun za del, hoe hard ze ook proberen La vreysen te passeren: het lukt ze niet. In de verste verte niet zelfs. Ze ster ven in zijn wiel. Goud op de teamsprint, goud op de keirin. En dan moet de individu ele sprint nog komen: het onder deel waarop hij al regerend Euro pees én wereldkampioen is. Als hij zondag met opnieuw wint is het een daverende verrassing. Want 's werelds snelste man op twee wielen is Harrie uit Luyksge- stel. vrijdag 28 februari 2020 GO LASK Linz AZ AZ kan zich na de uitschake ling in Europa alleen nog maar richten op de eredivisie. De dreun na de nederlaag tegen LASK Linz is hard aangekomen bij de ploeg. Weer werd AZ ver rast door een ingooi van de te genstander. 1/16DE FINALE, RETURNS Gisteren Porto - Leverkusen (1 -2) nnb KAA Gent - AS Roma (0-1) nnb Basel - A. Nicosia (3-0) nnb Malmö - Wolfsburg (1 -2) nnb Basaksehir - Sporting (1 -3) nnb Espanyol - Wolves (0-4) nnb Ajax - Getafe (0-2) 2-1 Arsenal - Olympiakos (1 -0) nnb Benfica - Sjachtar D. (1 -2) nnb Celtic - Kopenhagen (1 -1) nnb Inter - Loedogorets (2-0) nnb Man. U. - Cl. Brugge (1 -1 nnb Salzburg - Frankfurt (1 -4) uitgest. Sevilla FC - CFR Cluj (1-1) nnb Woensdag Braga - Rangers (2-3) 0-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21