Harrie Lavreysen is in Berlijn 20 Ajax is klaar in Europa. Een avond vol frustratie eindigt weliswaar met een 2-1 zege op Getafe, maar het is niet genoeg om door te gaan in de Europa League. De volgende tik voor de Amsterdammers. EUROPALEAGUE I 1/16DE FINALES Kort Punt Kluivert schiet Roma verder Vooral dankzij een doelpunt van Justin Kluivert (foto) heeft AS Roma de achtste fi nales van de Europa League bereikt. Bij KAA Gent maakte de Nederlander gisteravond na bijna een half uur de 1-1. Daar bleef het bij. Jonathan David had de Belgen op voor sprong gezet. De treffer van Kluivert, basis speler in het duel met Gent, was voldoende voor de Italianen, die thuis met 1-0 hadden gewonnen. VfL Wolfsburg won met over tuiging bij Malmö, 3-0. Wout Weghorst be reidde het eerste doelpunt voor, dat werd gemaakt door Josip Brekalo. Op eigen veld hadden de Duitsers ook gewonnen, 2-1. Bosz met Leverkussen door Leverkusen heeft de volgende ronde van de Europa League bereikt. De formatie van de Nederlandse trainer Peter Bosz won ook het tweede duel met FC Porto. In Portugal werd het 3-1 voor de Duitsers. De eerste wedstrijd eindigde vorige week in 2-1. Corona zet streep door WK Het wereldkampioenschap driebanden voor landen dat van 5 tot en met 8 maart in het Duitse Viersen zou worden gespeeld, gaat niet door. De Duitse biljartfederatie heeft de beslissing genomen wegens de uitbraak van het coronavirus in het gebied. Voor Neder land zouden meervoudig wereldkampioen Dick Jaspers (foto) en Jeffrey Jorissen mee doen. Flitsen Quote van de dag 'Op de training gaat de bal met 200 kilometer per uur rond. Maar niet in de wedstrijd.' Golf Etappe In de Johan Cruijff Arena is er zel den zoveel gefloten en gescholden naar de tegenstander. De spelers van Getafe vinden het prima. Lek ker, waarschijnlijk zelfs. Het is voor hen het ultieme bewijs dat ze op de goede weg zijn. Op weg naar een plek bij de laatste zestien van de Eu ropa League. De plek waar Ajax dus niet komt. Het is nog niet eens maart en het Europese avontuur is klaar. Een keiharde realiteitscheck voor de Amsterdammers. Vorig sei zoen begón de zegetocht in de Champions League nu pas. Na de recente uitschakeling in de Champions League ging het bij Ajax al over de finale van de Europa League. Een prestatie die zou pas sen bij de nieuwe, grote ambities van de club. Structureel bij de beste ploegen van ons continent horen. Het gaat er dus niet van komen. Verre van zelfs. Ajax zal tot volgend seizoen moeten wachten om zich weer in Europa te kunnen laten zien. Als de Amsterdammers de ti tel prolongeren gloort rechtstreekse plaatsing voor de Champions League. Maar juist dat podium voelt op deze voor Ajax frustrerende avond zo allemachtig ver weg. Al golft toch ook soms de hoop weer door de uitverkochte Arena. Natuurlijk krijgt Ajax weer het volledige pakket van Getafe. De wedstrijd is twee minuten onder weg als Marc Cucurella alweer twee keer op de grond ligt. Ook de huur ling van FC Barcelona heeft zich stellig voorgenomen niets aan te trekken van het snerpende gefluit in de Johan Cruijff Arena. Getafe is Getafe. En al helemaal als het een voorsprong te verdedigen heeft. Die 2-0 vanuit Spanje natuurlijk, maar snel in de wedstrijd ook een 0-1 in Hij had kunnen wachten. Stiekem pjes achterin kunnen blijven han gen, zuinigjes aan de binnenkant van de baan. Hij had zijn versnel ling kunnen bewaren voor het al lerlaatste stukje, als een aas in zijn mouw. Hij had de bordjes van de anderen kunnen leegeten. Dat schijnt slim te zijn. Maar Harrie La- vreysen vond het wel gesneden. Er zijn nog twee rondes te gaan in de keirinfinale van het WK Baan- wielrennen als hij de gashendel opentrekt. Twee rondes op kop met vijf hongerige haaien op je bagage drager: voor de meeste renners is dat vragen om problemen. Gedrang Niet voor Lavreysen. Hij wil juist weg blijven uit het gedrang dat de keirin zo typeert. Het is soms beu ken en hakken, worstelen op twee wielen, een kruising tussen paar denraces en Super Mario Kart. La vreysen moet het daar niet van heb ben. Hij is pas 22; heel lang sprint hij nog niet op de baan. In een niet eens zo ver verleden was hij BMX'er. Naar Tokio wilde hij, op dat kleine fietsje. Maar zijn schou ders werkten niet mee. Ze bleven uit de kom schieten bij valpartijen. Hij onderging vier operaties - maar veel hielp het niet. Vier jaar geleden werd hij gepolst door René Wolff, de toenmalige bondscoach van het Nederlandse baanwielrennen, of hij het niet een keer op de baan wilde proberen - in navolging van talloze andere BMX'ers. Een paar trainingen later was hij baanrenner. En wat voor één. Op zijn eerste WK, in 2017, won hij al zilver op de individuele sprint. Exponent Lavreysen is een exponent van de nieuwe sprintgeneratie. Met poten vrijdag 28 februari 2020 VOETBAL VOETBAL BILJARTEN Laurine van Riessen heeft net als de afge lopen twee jaar de kwartfinales bereikt in het sprinttoernooi bij de WK baanwielrennen in Berlijn. De sprintster uit Leiden versloeg in de achtste finales de Frangaise Mathilde Gros, de nummer 3 van de WK van vorig jaar. Novak Djokovic heeft zich met overtuiging geplaatst voor de halve finales van het ATP- toernooi van Dubai. De viervoudig kampioen stond tegen Karen Chatsjanov in 69 minuten maar vier games af: 6-2 6-2. —Trainer Maurizio Sarri hekelt sloom voetbal van zijn spelers bij Juventus. 1 Roda JC krijgt niet nog een punt aftrek. De Limburgse eer- stedivisieclub is met succes in beroep ge gaan tegen de straf die de li- centiecommis- sie van de KNVB wilde opleggen we gens een te laat ingediende bankgarantie. 13 Joost Luiten (foto) staat bij Oman Open na dag één op de gedeelde der tiende plek in het klasse ment. Hij had 69 slagen nodig, drie onder het baangemid- delde. 5 De Sloveense wielrenner Tadej Pogacar van Team UAE heeft in Jebel Hafeet de vijfde etappe van de Ronde van de Ver enigde Arabi sche Emiraten gewonnen Ajax J Getafe Daniël Dwarswaad Amsterdam Ajax-verdediger Daley Blind ziet de bui al hangen nadat Jaime Mata Getafe in Amster dam al vroeg op 0-1 zet. FOTO PIM RAS o a 0) Harrie ging alvast. Met nog twee rondjes te gaan in de keirinfinale van het WK baanwielrennen in Berlijn vertrok hij. Zijn tegen standers konden alleen nog maar tegen zijn enorme achter werk aankijken. Thijs Zonneveld Berlijn "hf -mtmi Ajax klaar na weer avond vol frustratie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20