'Seksdeurwaarder' voor de rechter voor drie verkrachtingen Slachtoffers schildersziekte kunnen vergoeding claimen NIEUWS 15 Kroongetuige betrokken bij meer moorden De man zou tussen 2002 en 2016 mensen met schulden ertoe heb ben bewogen hem te betalen met seks. De rechtszaak tegen hem begint vanmiddag in Roermond. De nu 67-jarige man werkte bij een bedrijf uit Sittard en liep drie jaar geleden tegen de lamp. Ook undercoverjournalist Al berto Stegeman besteedde aan dacht aan de zaak. De man meldde uiteindelijk zelf aan zijn werkgever dat hij in de fout was gegaan. ,,Dat heeft-ie zelfbesloten'', aldus Stege man nu. ,,Wij hadden nog geen contact gezocht met zijn werkge ver, maar wel met de autoriteiten. Hij kon geen kant meer op, we had den hem op heterdaad betrapt.'' De politie vreesde destijds voor veel meer slachtoffers en riep men sen op zich te melden. Dat leidde ertoe dat de man nu moet terecht staan voor drie verkrachtingen, minstens eenmaal aanranding/on tucht en enkele gevallen van 'pas sieve ambtelijke corruptie', wat sterk samengevat betekent dat hij zijn slachtoffers voorstellen deed die niet door de beugel konden. De man maakte zijn slachtoffers vooral in Limburg. Nadat hij zich meldde bij zijn werkgever, werd hij meteen ontslagen. Hij werkte veelal op freelancebasis en kwam nauwe lijks op kantoor. Ondanks de zware verdenkingen zit de man niet meer in voorlopige hechtenis. Hij vindt dat hij in de fout is gegaan als deur waarder, maar niet dat hij zijn slachtoffers heeft gedwongen tot seks, laat staan dat hij ze heeft ver kracht. Het gaat vanmiddag om een pro-formazitting, de zaak wordt nog niet inhoudelijk behandeld. De twijfels over de betrouwbaarheid van kroongetuige Nabil B. zijn nog niet weggenomen, bleek gisteren tijdens het proces tegen de liquidatiebende van Ridouan Taghi. Het OM doet er veel aan de kroongetuige te beschermen. Het was de eerste zitting in het Marengo-proces sinds de aanhou ding van Ridouan Taghi en zijn rechterhand Saïd Razzouki. Bei den waren niet aanwezig tijdens de zitting, maar toch waren er strenge veiligheidsmaatregelen rond de extra beveiligde rechtbank in Amsterdam Osdorp. Op elke hoek van de straat stonden zwaar bewapende agenten. Kroongetuige Nabil B. en zijn twee advocaten (die anoniem blij ven, een unicum in Nederland) volgden de zitting via een video verbinding op een andere locatie. Als zij te horen waren, klonk er een vervormde stem door de rechtszaal. Nabil B. heeft tientallen verkla ringen afgelegd over de organisatie van Taghi en is daar de afgelopen maanden uitgebreid over ver hoord. In totaal worden de zeven tien verdachten in dit proces ver dacht van vijf moorden en een groot aantal moordpogingen in de Utrechtse onderwereld. Nabil B. heeft toegegeven zelf betrokken te zijn geweest bij twee moorden en het voorbereiden van nog eens twee moorden. Hinderlaag Volgens de advocaten van Saïd Razzouki en zijn jongere broer Mo is er inmiddels veel twijfel over de betrouwbaarheid van de kroon getuige. Zij verwijzen daarbij naar een verklaring die Mo Razzouki aflegde, waarin hij B. beschuldigt van vier strafbare feiten. Razzouki claimt dat B. in december 2017 vanuit de gevangenis met een naar binnen gesmokkelde telefoon er voor zorgde dat Razzouki in een hinderlaag liep. Die zou zijn ont snapt aan de dood na een heftige schietpartij. Bewijs hiervoor is nog niet gevonden. Daarnaast stelt Razzouki dat B. in 2010 betrokken was bij een De kroongetuige presenteert zich als halve held, maar dat is hij niet schietpartij op een woonwagen kamp. Inmiddels heeft de recher che de kroongetuige hierover on dervraagd, en heeft hij toegegeven dat hij daarbij betrokken was. ,,Er was een ruzie, die was een beetje uit de hand gelopen'', verklaarde hij. Toen de rechercheurs opmerk ten dat zijn verhaal nogal vaag was, reageerde B. door te zeggen 'dat hij dat graag zo wil houden'. Dat hij betrokkenheid bij deze schietpar tij nu pas toegeeft is opmerkelijk, omdat kroongetuigen alles over hun criminele leven moeten op biechten. Na het verhoor bij de recherche is B. opnieuw ondervraagd, dit maal bij de rechter-commissaris. Tijdens dit verhoor onder ede wilde Nabil niets verklaren over de schietpartij. Het OM steunde hem daarin, tot grote frustratie van de betrokken advocaten. Zij vinden dat B. zich zelf een veel kleinere rol in het cri minele circuit toeschrijft dan hij feitelijk had. Met andere woorden: heeft hij niet veel meer op zijn kerfstok, en wil het OM dat wel weten? Dat zou bij een kroonge tuige wel moeten. Met name Nico Meijering, advo caat van Saïd en Mo Razzouki, hekelde de opstelling van het OM en die van B. ,,De kroongetuige presenteert zich als halve held, maar dat is hij niet. Er verschuilt zich een ander persoon achter die camera'', stelde Meijering. ,,Vreest de kroongetuige misschien vervol ging? Is dat de reden waarom hij niets wil zeggen over de schiet partij in 2010? Opeens blijkt dus dat we met een heel ander persoon te maken hebben.'' Verschoningsrecht Het OM stelt zich op het stand punt dat de kroongetuige slechts verplicht is te verklaren over de strafbare feiten die zijn opgeno men in de kroongetuige-overeen komst. In andere zaken mag hij zich op zijn verschoningsrecht beroepen, aldus het OM. Zowel het OM als de advocaten hebben de rechters gevraagd een uitspraak te doen over de reik wijdte van zijn verklaringsplicht. Pas als B. een overtuigend ant woord kan bieden op vragen waarop hij nu nog geen antwoord wil geven, zal blijken of hij écht de gedroomde kroongetuige is, die de georganiseerde misdaad een flinke klap kan toebrengen. Volgende week vrij dag vindt de behandeling van de zaak tegen Taghi plaats. DEN HAAG Werknemers die ziek zijn geworden door OPS, ook wel schildersziekte, kunnen een aanvraag indienen voor een eenmalige financiële tegemoet koming. Op 1 maart gaat de re geling in, melden vakbond FNV en de Stichting OPS. De slacht offers werkten met oplosmid delen die beschadigingen aan het centraal zenuwstelsel ver oorzaken. Het gaat om circa 540 mensen bij wie de diagnose is gesteld, vooral schilders. De eenmalige schadevergoeding komt neer op zo'n 20.000 euro per persoon. Ook onder autospuiters, stof feerders en drukkers zijn slacht offers. Symptomen van OPS (Organisch Psycho Syndroom) zijn concentratieproblemen, zware hoofdpijn, vermoeidheid en depressies. vrijdag 28 februari 2020 Hoe betrouwbaar is Nabil B. in zaak tegen Taghi? GO Beelden van undercoverjournalist Alberto Stegeman, die de man in zijn programma ontmaskerde. foto's undercover in nederland Zwaarbewapende agenten houden de extra beveiligde recht bank in Amsterdam Osdorp scherp in de gaten. foto anp De man die zich als deurwaarder jarenlang in natura liet betalen, verschijnt vandaag voor de rechter voor drie verkrachtin gen, eenmaal ontucht en diverse gevallen van 'passieve ambte lijke corruptie'. Victor Schildkamp Roermond Yelle Tieleman Amsterdam -Nico Meijering, advocaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 15