GRATIS GIFTBOX NIEUWS 13 Fatima H. verschijnt voor het eerst na haar arrestatie in het openbaar behind your scenes dat ze in het strijdgebied verbleef niet altijd controle had over haar telefoon. Haar echtgenoot, de vriendin en een andere Belgische zouden die haar soms hebben afge nomen. Haar advocaat diende gis teren het verzoek in de twee vrou wen te laten getuigen. Dat verzoek werd toegewezen. Trauma Haar toekomst oogt uiterst troebel. Ze is getraumatiseerd door de peri ode in het kalifaat, stelt haar advo caat. In de gevangenis heeft ze het zwaar. Haar twee kinderen wonen bij haar zus. De staat heeft haar Ne derlands paspoort afgepakt. Na een eventuele vrijlating dreigt uitzet ting naar Marokko, het land waar haar ouders vandaan komen en waarvan ze ook een paspoort heeft. Het liefste wil ze weer even bij haar ouders in Tilburg wonen. Haar kinderen zien, tot rust komen. De rechter begrijpt het, zegt hij, maar kan er niet in meegaan. Daarvoor zijn de feiten waarvan ze wordt ver dacht te ernstig. Ze blijft vastzitten, in elk geval tot een volgende pro- formazitting in mei. Ook Xaviera S. uit Apeldoorn, die in 2014 afreisde en bijna tegelijk met Fatima Turkije werd uitgezet, zit voorlopig vast, om dezelfde reden. Bijzonder in haar geval is dat ze zeven maanden zwanger is. Ze verblijft in het gevangeniszieken huis in Scheveningen. De rechter stelde dat ze die gevangenis voor de bevalling tijdelijk mag verlaten. De handen van Fatima H. liggen gevouwen in de schoot van haar lange, crèmekleurige rok. Daar boven draagt ze een witte blouse en een witte hoofddoek. Vanonder dat gewaad een bescheiden oogopslag, haar uitstraling is zachtaardig. Volgens justitie vervulde deze vrouw een actieve rol in de strijd van Islamitische Staat in Syrië. Ze verheerlijkte het martelaarschap, stuurde een foto met een kalasjni- kov rond en spoorde anderen aan ook naar het kalifaat te komen. Haar verhaal - dat ze alleen met kinderen werkte - wordt niet geloofd. Zeuren Fatima, nu 24 jaar oud, zegt dat ze in 2013 afreisde omdat een Vlaamse vriendin die al in Syrië zat constant aan haar hoofd zeurde. Fatima was 17, een naïef Tilburgs meisje, vol gens haar advocaat. Direct na aan komst in Syrië zou ze min of meer zijn gedwongen te trouwen met een (inmiddels overleden) Belgi- sche strijder, met wie ze twee kin deren kreeg. Ze kreeg klappen als ze huilde om de familie die ze achter liet in Brabant. Ze raakte gewond door rondvliegende scherven. Fatima kwam na de val van het kalifaat in een Koerdisch kamp te recht, en wist daar via smokkelaars uit te ontsnappen. Daarna belandde ze in Turkije. Eind vorig jaar volgde uitzetting naar Nederland. Sinds dien zit de Tilburgse in de gevange- nis in Vught. Fatima beseft dat ze heel wat uit te leggen heeft, zegt haar advocaat Tamara Buruma. En dat wil ze ook. Justitie wil graag meer weten over een chatgesprek dat ze voerde met een meisje in Nederland. Daarin vertelt ze over gewelddadig heden in het gebied waar ze is. Een Facebookaccount van haar stond vol met IS-propaganda. Fatima stelt dat ze in de zes jaar Canon EOS M50 Zwart 15-45mm IS STM Holiday kit Canon EOS R body EF - RF Mount Adapter Sony A7 mark III body vrijdag 28 februari 2020 met cadeaubon van €50 te besteden aan fotoalbums, wanddecoratie en fotoprints IS-vrouwen blijven voorlopig vastzitten Twee Nederlandse vrouwen die jarenlang in IS-gebied verbleven, komen voorlopig niet vrij. Dat bepaalde de rechter in Rotter dam gisteren. Fatima H. uit Til burg en Xaviera S. uit Apeldoorn werden eind vorig jaar opgepakt. De Tilburgse verscheen voor het eerst in het openbaar. Sander van Mersbergen Rotterdam Fatima H. in de rechtbank. De rechter acht de feiten waarvan ze wordt verdacht te ernstig om haar vrij te laten. tekening jan hensema Canon adviesprijs 'Prijs na €300 inruilbonus Met gratis 5 Year Coverage Profotonet is onderdeel van Kamera Express. Met liefde en passie gaat Profotonet voorde hoogste kwaliteit in combinatie met snelle service. Of het nu een losse fotoafdruk is, een compleet fotoalbum of opvallende wanddecoratie. Profotonet heeft het allemaal in huis. Deze actie is geldig t/m 31 maart en de giftbox krijg je bij fotoproducten vanaf €499. Kijk voor meer informatie en de voorwaarden op kamera-express.nl/profotonet-giftbox

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 13