Mini-parade in Sas van Gent en Boerenbruiloft in Uulehat 7 CARNAVAL KLOOSTERZANDE UT GAOT DEUR! Alles uit de kast in Kloorianenland! Terwijl het afgelopen weekend in bijna heel Zeeland de wagens op stal bleven door het stormweer, ging de stoet in Kloosterzande in vol ornaat door. Ook in andere carnavalsbolwerken werd gisteren het staartje van het zottenfeest gevierd. Ja, bij ons gaat het door!" Hans Smits, secretaris van de Kloorianen, slin gerde gisterochtend vroeg, met nog krakende stem van de afgelopen dagen en nachten, het goede nieuws de we reld in. De Kloorianen verkondi gen altijd graag dat ze 'de grootste stoet van Zeeland' hebben en dit jaar was dat onbetwist zo. Aan de start van de optocht verschenen dertien grote wagens, vier Prin senwagens van De Kloorianen, d'Ossekoppen (Ossenisse), de Lamsoren (Lamswaarde) en de Vogelpiek (Vogelwaarde) en tien tallen loopgroepen. Nog groter dan de grootste stoet was die van Kloosterzande niet. Je zou verwachten dat veel carna valsverenigingen of bouwgroepen uit de omringende dorpen hun kans schoon zagen tóch nog met hun wagen te pronken in een op tocht, maar dat was niet zo. Smits: ,,Voor veel bouwers is dinsdag toch vaak gewoon een werkdag. Of ze hebben de vaste gewoonte te komen kijken naar onze stoet, dus dan staan ze tussen het publiek en blijft hun wagen thuis." Goed nieuws ook voor de Prins van Kloorianenland. Bartolomeüs (Bart Neve) werd afgelopen no vember gekozen tot nieuwe aan voerder van de Kloorianen, maar het zag er de afgelopen dagen even naar uit dat zijn debuut in de stoet moest wachten. Uiteindelijk kwam het er dan toch van. „Ge weldig dat het door kan gaan! Ik voel geen spanning, ik heb ge woon superveel zin voor het eerst voor veel publiek de leut echt vanaf de wagen aan te voeren", zei Bartolomeüs voor aanvang van de stoet. Ook voor De Snotkokers (uit Kloosterzande) en de D'roolse Woepers (uit Terhole) was het doorgaan van de Kloosterse stoet een zegen. De bouwclubs bestaan dit jaar respectievelijk 11 en 33 jaar en stonden te springen hun ver jaardag in een stoet te vieren. Het bouwen van hun wagens was dan toch niet voor niks geweest. Enige kans Waren er gemiddeld niet méér wagens dan in andere jaren, er was wel opvallend veel publiek. Hele straten stonden vol. ,,Normaal kom ik nooit naar deze stoet", zegt Marijke uit Vogelwaarde. ,,Maar dit was mijn enige kans grote wagens te zien." Dat idee hadden meer mensen. Marijke: ,,Ik heb zelfs mensen uit Hoek, Biervliet en Ter- neuzen hier op Klooster gezien. En die vieren niet eens carnaval!" Na de Prinsenwagens en de loopgroepen was het de beurt aan de grote wagens. De Knosseljèrs uit Kloosterzande voerden het lint van grote wagens aan met hun cre atie 'Het Hout Nooit Op'. Ook in Vossenstad Hulst, de Betekoppen in Sas van Gent en Uulehat (Aar denburg) was het nog lang onrus tig in de straten. Carnaval verliep dit jaar dan wel anders dan anders, maar de leut was er in de cafés niet minder om. woensdag 26 februari 2020 De Kloorianen vieren feest voor tien Sheila van Doorsselaer Kloosterzande De Zeverjers speel den ook een thuis wedstrijd in Klooster- zande met hun orkest en dito wagen. De eerste grote wagen in de carna valsstoet van Kloos- terzande was dit jaar de creatie 'Het Hout Nooit Op' van De Knosseljèrs. FOTO'S CAMILE SCHELSTRAETE Kloosterzande was gisteren niet de enige plek waar gefeest werd. Tijdens de mini-parade, de kinderoptocht in Sas van Gent (foto links), waren er tal van blije ge zichten. En in Aarden burg, of Uulehat, vond de Boerenbruiloft plaats (foto rechts). Mejuf frouw Cathalina Van ut Eerste Strange (Evelien Cocquyt) is samen met Jongeheer Dominicus van den Reynaerde (Mi chel Cocquyt) op weg om in Uulehat in de onecht te worden ver bonden. FOTO'S ANNE HANA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 62