7 Goudprijs op hoogste niveau ooit goudwisselkantoor woensdag 26 februari 2020 ACTIE KAPELLE HONDENSPEELPLAATS De Kapelse dames vinden dat er best wel wat tegenover het innen van honden belasting mag staan. Dus houden ze een petitie voor een hondenspeelplaats. Willem Adriaansens Kapelle We betalen nog steeds hondenbe lasting en zien daar weinig voor terug", zegt Nancy Smits uit Kapelle. ,,En die belasting gaat alleen maar om hoog, terwijl heel veel gemeenten hem juist afschaffen. Daarbij komt dat honden nergens meer los mogen, dus dachten wij: waarom eigenlijk geen honden speelplaatsen?" De inwoonster van de Jip en Jannekewijk is samen met buurt genoot Ilse de Best en de Bieze- r 4 - Ilse de Best, Nancy Smits en Karen van Overbeeke (van links naar rechts) zamelen handtekeningen in voor een hondenspeelplaats in Kapelle. foto johan van der heijden lingse Karen van Overbeeke een handtekeningenactie begonnen. ,,We willen een plek die afgezet wordt, eventueel met een aantal speeltoestellen en een prullenbak en een bankje. Meer is het eigen lijk niet." Het burgerinitiatief komt voort uit de liefde voor de honden. ,,Want de honden mogen op steeds minder plekken loslopen. Eigenlijk nergens. Dat is natuur lijk jammer, want die dieren wil len ook hun energie kwijt. Daarom kwamen wij op het idee voor een hondenspeelplaats. Zoals ze dat in Goes hebben bijvoor beeld, waar de hondenbelasting trouwens al is afgeschaft." Het drietal zocht contact met de gemeente. ,,Wethouder Jon Her- selman adviseerde ons om een De honden mogen op steeds minder plekken loslopen. Eigenlijk nergens - Nancy Smits handtekeningenactie te beginnen. Ik heb het vervolgens op Face- book gezet en daar heb ik al zo veel positieve reacties op gehad. Het is al heel veel gedeeld. Vol gende week vrijdag hebben we een afspraak op het gemeentehuis. Dan horen we waarschijnlijk meer over de kansen." Grindpad Als locaties hebben de initiatief nemers twee plekken in gedach ten. ,,We hebben een voorstel voor de Jip en Jannekewijk. Bij het grindpad in de hoek. Maar we pro- beren het ook gelijk voor Overtie- ringe te doen. Het liefst hebben we het op twee of meer plekken in Kapelle." Op allerlei locaties in Kapelle liggen inmiddels lijsten die sym pathisanten in kunnen vullen. ,,We hebben ze neergelegd bij de speelotheek, de bibliotheek, het zwembad, boekhandel Lectori, bloemist Otte, DIAZ, de Fruitshop en de Fruitschuur. Ik denk dat we inmiddels al een paar honderd handtekeningen binnen hebben. Overigens kunnen mensen ook hun naam, adres en handtekening naar ons opsturen. Onze adressen staan op Facebook." Last Smits zal blij zijn als het initiatief wat oplevert. ,,Nu laten we onze hond wel eens los, maar eigenlijk is dat gevaarlijk. Als er auto's ko men, of mensen met kinderen. Dat is gewoon niet fijn. Als je een afgebakend terrein hebt, dan heeft niemand er meer last van." Want ook dat is een belangrijke reden voor de drie Kapelse dames. ,,We willen niet dat anderen er last van hebben. Er zijn immers ge noeg mensen die niks met honden hebben, en dat begrijpen we ook." Wie gouden sieraden, munten of zelfs een goudbaar bezit kan nu zijn slag slaan. De afgelopen week steeg de goudprijs tot het hoogste niveau in jaren. Het oude horloge van oma, een gebroken ketting of een geërfde gouden munt leveren nu serieus geld op. Het Goudwisselkantoor merkt door de stijgende goudprijs een flinke toename van particuliere goudverkoop. Veilige haven De rente is laag. Of beter gezegd: er is bijna geen rente meer. Op spaargeld en veel staatsleningen is de rente zelfs negatief. Samen met de zorgen over de economische impact van het Coronavirus laat het de goudprijs flink stijgen. De afgelopen week bereikte die zelfs het hoogste niveau allertijden. Beleggers op de beurzen vrezen grote verliezen en vluchten in de veilige haven van goud. De grote vraag drijft de waarde van het edelmetaal flink op. Profiteren Een stijgende goudprijs is interessant voor particulieren weet Johan de Ruiter, algemeen directeur bij Goudwisselkantoor. Hij herinnert zich nog goed de drukte tijdens de zomer van 2011. "De financiële crises zorgde toen ook voor een enorme stijging van de goudkoers. Dagelijks stonden er rijen bij onze kantoren van mensen die daarvan wilden profiteren, ledereen zocht zijn kasten na om 'onbruikbaar goud' te verzilveren." Gemoedelijke sfeer "Of de gekte van toen zich weer herhaalt, zullen we zien. Maar in de media staat het goud flink in de schijnwerpers. Dat levert flink wat extra aanloop op. En als de wachtkamers van de kantoren weer gaan uitpuilen zoals in 2011? Met lekkere koffie, airco, een gemoedelijke sfeer én een hoge opbrengst was dat voor de mensen het wachten meer dan waard." Goudwisselkantoor Goes Dankzij meer dan 85 Goudwisselkantoren in Nederland en België is er altijd een kantoor dichtbij. Zo kunt u terecht bij het Goudwisselkantoor in Goes, op Piet Heinstraat 2b. Bezoekers zijn de gehele week welkom, zonder dat een afspraak nodig is. Taxatie is gratis én vrijblijvend. Bij verkoop wordt het geld direct uitbetaald. Goes www.goudwisselkantoor.nl BE 'Dieren willen ook hun energie kwijt' Nu is het moment om uw oude qoud te verkopen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 60