O O) CD II Roemeratoe volgt trainer en De Rijke 10 Van Goethem aan de bak in Vlaanderen Helen Rabot hervindt plezier in tennissport VOETBAL Renzo Roemeratoe sluit na dit seizoen aan bij derdedivisionist Goes. De Walchenaar komt over van eersteklasser Vlissingen. Hij volgt daarmee hetzelfde spoor als ploeggenoot Thomas de Rijke en trainer Kevin Hollander. De 25-jarige rechtsback - broer van FC Twente-speler Godfried Roemeratoe - was eerder actief bij Hoek. Als jeugdspeler voet balde hij bij JVOZ en droeg hij het shirt van Sparta Rotterdam. Bij Goes vertrekken Steve Schalkwijk (Hoek), Daniël Wissel (ASWH), Jarreau Manuhuwa (ASWH) en Mart de Kroo (Kloetinge) Goes na dit seizoen. Sherief Tawfik - eveneens een vaste waarde - heeft zijn voetbalpensioen aangekondigd. Kloetinge Brian van Goethem mag komend weekend flink aan de bak in Vlaanderen. De 28-jarige wielrenner uit Terneuzen fietst zaterdag Om loop Het Nieuwsblad. Een dag later staat hij aan de start bij Kuurne-Brussel-Kuurne. Voor Van Goethem is het alweer het zesde jaar op rij dat hij actief is in Omloop Het Nieuws blad. Zijn beste notering behaalde hij in 2017, toen hij als 43ste over de finish kwam. In de afgelopen twee edities haalde hij de eind streep niet. Kuurne-Brussel-Kuurne staat voor de vierde keer in vijf jaar tijd op de agenda van de Zeeuws-Vlaming, die in dienst van Lotto-Soudal rijdt. Mocht hij zondag de finish halen, dan zou dat voor hem een pri meur zijn. In zijn drie eerdere pogingen kneep hij vroegtijdig in de remmen. Biljarten Hetstatiq. Quote van de dag De Jaroloop was een mooi wedstrijdje om weer wat tempohardheid op te doen 00Helen droomde net als haar vier jaar oudere zus Jennifer ('Jenny') van een profcarrière. Ze ging op 18- jarige leeftijd naar Amerika voor collegetennis op de universiteit van Wisconsin, maar haakte enigszins gedesillusioneerd af. ,,Ik verloor het plezier in tennis door het zware schema van trainen en studeren ('the intense environment'). An derzijds zijn die discipline, organi satie en harde werken ook goed voor me geweest", aldus Helen Ra bot, wier achternaam op Franse wijze wordt uitgesproken. 'Family sport' Haar Sri Lankaanse vader groeide op in London omdat opa Rabot naar het Westen emi greerde om bij Shell te gaan werken. Haar moeder is afkomstig uit Cambridge. ,,Mijn ouders gingen in het midden van die twee ste den wonen, in Bishop's Stort- ford. Mijn zus en ik waren beiden een jaar of vier toen we daar met tennis sen begonnen. Tennis was onze 'family sport'. Jenny ging naar de Amerikaanse Purdue University en was in de zomer, ter voorbereiding op Wimbledon, sparringpartner van oud-nummer 1 van Engeland Elena Baltacha (in 2014 overleden, red.). Mijn zus (die op haar 16de een Europees toernooi won) is een echte service-volley-speelster en tenniste onder andere tegen Hea ther Watson (de huidige nummer 2 van Engeland), waar in hetzelfde toernooi ook Caroline Wozniacki (oud-nummer 1 van de wereld) ac- Naast mijn werk bij Dow was ook de Brexit een van de redenen om Engeland te verlaten tief was", vervolgt Rabot, die uit eindelijk ging voor een maat schappelijke carrière. Logistiek Na haar master Supply Chain Ma nagement aan de Britse Cranfield University is Rabot ondertussen ruim twee jaar werkzaam als lo gistiek specialist voor Dow in Zeeuws-Vlaanderen. In Terneu- zen heeft ze ook het plezier in ten nis hervonden. ,,Ik heb een mooie baan met leuke collega's en ook het sociale leven bevalt me hier uitstekend. Ik hou van de Neder landse lifestyle. Ik voetbal bij VV Axel (meestal rechts op het mid denveld) en ga in mei mixedcom petitie spelen bij TC Animo. Dat sporten is tevens goed voor mijn Nederlands. Naast mijn werk bij Dow was ook de Brexit een van de redenen om Engeland te verlaten", vertelt 'remainer' Rabot, die woonachtig is in Gent, maar bin nenkort verhuist naar Vlissingen. Dubbele cijfers Samen met Kelsey van den He mel won ze in het toernooi van Hulst alle vier de combi naties met dubbele cijfers. Niet echt verwonderlijk. ,,Als je Helen ziet spelen zou je niet zeggen dat ze zo lang gestopt was. Ze zou in haar eentje ook dat dubbeltoernooi gewonnen hebben", zegt Van den He mel. ,,Het klikt erg goed in onze dubbel. Kelsey heeft een sterke backhand, het lijkt wel een katapult. We hebben met een groepje van vier les van Filip Versluys in het Racketcentrum. Hij is een goede coach", aldus Rabot, die beschikt over een prima volley, harde service en dito forehand. „Vandaar dat ik op mijn veer tiende al last kreeg van mijn schouder. Mede daardoor is het niet gelukt om prof te wor den. Die ambitie is definitief voorbij. Daarvoor ben ik niet goed genoeg en in middels ook te oud, haha." woensdag 26 februari 2020 GO Renzo Roemeratoe. foto paul ten hacken WIELRENNEN J Drie spelers uit 'Jong' Kloetinge maken de over stap naar het eerste team. Het gaat om Aidan Milot (17, foto), Rick de Vos (17) en Huub Wolters (20). Wolters maakte bijna een jaar gele den al zijn de buut in de hoofdmacht. Milot was dit seizoen met 16 jaar en 344 dagen bijna de jongste debu tant ooit bij Kloetinge. De Vos is via NAC Breda en JVOZ weer terug in Kloetinge. 19. De kwalificatie voor het Zeeuws kampi oenschap drie banden groot start morgen avond om 19.00 uur in Goes. In Maas dam neemt het kaderteam van 's Lands Welva ren het vanaf 19.30 uur op tegen De Post hoorn. Voormalig Brits tennistalent voelt zich thuis in Zeeland Van Goethem vorig jaar in Kuurne-Brus- sel-Kuurne. foto kristof van accom/ belga - Atlete Monique Verschuure uit Yerseke maakte afgelopen weekend haar rentree na een jaar blessureleed. Ze won direct de Jaro- loop in Kapelle. O a Helen Rabot (25) en Kelsey van den Hemel (17) trainen iedere week in Racketcentrum Terneu zen en onlangs wonnen ze op hun sloffen het Dullaert Dubbel toernooi. Op zich allemaal niet zo bijzonder, ware het niet dat de Engelse Rabot op haar veer tiende tot de top van Engeland behoorde. Zo speelde ze bij voorbeeld tegen de huidige Britse proftennissters Katie Boulter, Harriet Dart en Katy Dunne, bekende namen uit het Britse Fed Cup team. Rabot pakte in oktober het racket weer ter hand. In Hulst speelde ze haar eerste wedstrijden sinds zes jaar. Henk van de Voorde De Engelse Helen Rabot tijdens de training in het Terneuzense Racketcen- trumi. FOTO PETER NICOLAI ■MM Terneuzen - Helen Rabot (25)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 42