Al bungelend eten boven de wijngaard II Specht bevriest in aanwezigheid sperwer Meer sporten in 2020, Fox Sports Kies voor het Flexpakket 8 ZEELAND De Kleine Schorre neemt high wine letterlijk met diner in de lucht Het kost je 125 euro per couvert voor een half uurtje. Maar de ervaring wordt uniek, belooft De Jong. Deel nemers aan een 'vlucht', zoals de high-wine trip naar 50 meter hoogte wordt genoemd, krijgen een stevige stoel op het speciale plat form. En ze worden met gordels ge- zekerd. De tafel biedt plaats aan 22 personen. Tussen de tafels, in het midden van het plateau, bedienen de sommeliers en chefkok Mart Scherp hun gasten. Ook zij krijgen Waait het te hard, dan laten ze de boel gewoon wat zakken voor de veiligheid een tuigje om, maar hebben daarmee wel wat meer bewegingsvrijheid. Het plateau van Dinner in the Sky wordt met een kraan naar de vijftig meter gehesen. ,,Om te ver- gelijken", schetst De Jong hoe hoog dat is, ,,de Dikke Toren is 62 meter. Als het weer een beetje meezit, kan je tot ver voorbij de wijngaard kij ken." Daar zegt hij zo wat. Het weer. Wat nou als het stevig begint te waaien, terwijl je daar straks lekker van je drankje en je hapje denkt te kunnen genieten? Daar wordt al licht rekening mee gehouden, ver zekert De Jong. Het platform is ont worpen om zelfs bij windkracht vier tot vijf nog aangenaam op te kunnen verpozen. ,,En waait het te hard, dan laten ze de boel gewoon wat zakken." Nederland telt tegenwoor dig tientallen fotohutten die verhuurd worden aan vogelfotografen. Ze zijn neergezet op plekjes waar veel vogels ko men. Soms zijn het plekken waar dat van nature het geval is, maar je kunt het geluk natuurlijk ook een handje helpen. Dat gebeurt door regelmatig in het blikveld van zo'n hut te voeren. Wel is het zo dat elke soort of soortengroep daarbij zijn eigen aanpak vraagt. Mezen lok je niet met brood kruimels en vinkachtigen wor den van aangeboden meelwor- men niet koud of warm. Voor spechten is pindakaas een goeie optie. Pinda's werken natuurlijk minstens net zo goed, maar pin dakaas heeft een paar voordelen. Zo kan je het bijna onzichtbaar aanbrengen tussen de schors van een boom. Niet onbelangrijk, want steeds weer opnieuw plaatjes van vogels met aangeboden voer gaan na tuurlijk snel vervelen. Als een specht op de pindakaas afkomt, wordt vaak de omringende stam grondig geïnspecteerd en dat le vert al snel fraaie plaatjes op. On langs zaten we in een fotohut toen een grote bonte specht neer streek op een stam die mooi bin nen het bereik van de telelens zat. Bij voorkeur moet de foto ook iets van de omgeving laten zien en in het ideale geval krijg je iets te zien van typerende gedragingen van je onderwerp. Dat overkwam ons met deze grote bonte specht. Terwijl we naar het beest zaten te turen ver anderde er plotseling iets. Groen- lingen, kool- en pimpelmezen en een enkel roodborstje verdwenen ineens schielijk in de bosschages en op een tak boven het aanwe zige vijvertje zat ineens een prachtig sperwervrouwtje. Had de specht haar te laat opgemerkt? Strategie Het lijkt erop, want die zat nog steeds tegen de stam waar we hem net op de gevoelige plaat ge- zet hadden. Het leek alsof de vo gel ter plekke bevroren was, zo totaal bewegingloos bleef de specht minutenlang zitten. Een heel goede strategie waarschijn lijk, want een specht met zijn voorspelbare, golvende vlucht is voor een sperwer een makkelijke prooi. Maar door zich volkomen stil te houden bleef de specht on opgemerkt. Na een korte badder- beurt vloog de sperwer weer weg en meteen kwam de specht weer tot leven. Hij schetterde er even lustig op los. Om de spanningen weg te werken misschien. NATUURJOURNAAL internet tv bellen mobiel delta.nl/flex fff DELTA woensdag 26 februari 2020 Sommigen beweren dat de smaaksensatie van een lekkere wijn en culinaire hapjes bunge lend aan een kabel op grote hoogte door de kick nóg inten ser is. Bezoekers van het wijn feest in Dreischor kunnen deze zomer zelf de proef op de som nemen. ,,Je krijgt er in ieder geval een prachtig uitzicht bij cadeau", zegt Guus de Jong van Proeflokaal De Kleine Schorre. Marcel Modde Dreischor - Guus de Jong, De Kleine Schorre De Kleine Schorre organiseert op 31 juli en 1 augustus in totaal 24 vluchten tussen 15.00 en 22.40 uur. Reserveren voor één van de plekken kan via de site van De Kleine Schorre. De proeverij wordt gehouden aan een biertafel die door een kraan 50 meter hoog de licht in wordt getild. foto dinner in the sky Sperwervrouwtje. FOTO CHIEL JACOBUSSE Een tweewekelijkse rubriek over natuur in Zeeland Chiel Jacobusse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 40