NIEUWS 3 CORONAVIRUS Virus trekt verder Europa in Een heerlijke vakantie op Tenerife is gisterochtend voor Ad Elissen (79) en zijn echtgenote uitgelopen op een grote teleurstelling. Het echtpaar uit Breda moet maximaal veertien dagen in quarantaine vanwege het coronavirus. |f Mpf? Het was schrikken, toen gister nacht het nieuws naar buiten kwam dat een 69-jarige Italiaanse arts, die een week in het vakantie resort verbleef, besmet is met het coronavirus. De man komt uit Lombardije, de noordelijke Itali aanse regio waar sinds afgelopen weekend honderden besmettin gen zijn vastgesteld. Waarschijn lijk liep hij het virus dus al voor zijn vakantie op, en liep hij er ver volgens nietsvermoedend een We zijn zo gezond als een vis. We wassen onze handen extra en wachten nu maar af week lang mee rond in het vakan- tieresort, het H10 Costa Adeje Pa lace, op Tenerife. Ad Elissen is een van de dertien Nederlanders die gisterochtend in hun hotelkamer geconfronteerd werden met het verontrustende nieuws. ,,We werden wakker en zagen dat er een brief onder de deur door was geschoven. Ge schreven in vijf talen'', vertelt Elis- sen vanuit zijn hotelkamer. ,,Daarin staat te lezen dat het hotel vanwege het coronavirus gesloten is en dat de gasten in hun kamer moeten blijven tot nader bericht. Ik dacht toen echt: potverdikkie. Dan schrik je wel even. Het zal je maar overkomen!'' Bewaking Uit voorzorg hebben de Spaanse politie en de autoriteiten het hotel volledig afgesloten. De overheid houdt er rekening mee dat de Itali- aanse arts het virus tijdens zijn verblijf op andere gasten heeft overgedragen. Agenten van de na tionale politie bewaken het hotel, niemand kan er nog in of uit. ,,Er is hier bijna niemand te bekennen. De gangen zijn leeg, beneden bij de receptie lopen maar een paar personeelsleden. Ze dragen een mondkapje.'' Elissen mag officieel zijn kamer niet uit, maar deed dat 'stiekem' wel om te kijken of hij ergens eten kon krijgen. ,,We hebben al heel de dag niks gegeten en krijgen he lemaal niets van het hotel te ho ren. Ik heb geen flauw idee wat er verder gaat gebeuren. Ik weet wel dat we getest worden of we het vi rus hebben opgelopen.'' Zorgen maakt Elissen zich niet. ,,We zijn allebei zo gezond als een vis. En we kunnen er verder toch niks meer aan doen. We hebben voor de zekerheid onze handen extra gewassen, maar voor de rest kun je niets anders doen dan wachten.'' Gerustgesteld Van het thuisfront krijgt het Bre dase echtpaar ontzettend veel tele foontjes, whatsappjes en mails. Fa milie en vrienden maken zich veel zorgen. ,,We hebben ze uiteinde lijk allemaal gerustgesteld'', zegt Elissen. ,,We hopen dat het alle- ROME Het coronavirus grijpt om zich heen in Europa. Met name in Italië komen er elke dag meer gevallen bij: de teller staat hier inmiddels op ruim driehonderd besmettingen. Elf - vooral oudere - Italianen zijn al bezweken aan het virus. Na de eerste meldingen over het coronavirus in het noorden van Italië, melden de autoritei ten nu ook besmettingen in Toscane en op Sicilië. De zorgen over Italië leidden gisteren tot een spoedoverleg in de hoofdstad Rome met de mi nisters van Volksgezondheid van buurlanden. Vanuit Italië lijkt het coronavirus zich te ver spreiden naar omliggende lan den. In Kroatië is een jongeman besmet geraakt die onlangs Mi laan had bezocht. In het Oos tenrijkse Tirol zijn twee Italia nen, afkomstig uit Lombardije, opgenomen in een ziekenhuis met hoogstwaarschijnlijk een coronabesmetting. Ook in Zwitserland, op het Spaanse vasteland en in het noord-Afrikaanse Algerije, aan de overkant van de Middelland se Zee, zijn gisteren voor het eerst besmettingen vastgesteld. Een groot hotel in de Oosten rijkse stad Innsbruck is sinds gisteravond in quarantaine ge plaatst. Een 24-jarige Italiaanse receptioniste bleek het virus bij zich te dragen. Het is nog niet bekend of er ook Nederlanders in het vijfsterrenhotel in de deelstaat Tirol verblijven. maal losloopt en dat we hier niet echt veertien dagen moeten blij ven.'' Vanuit zijn hotelkamer heeft Elissen zicht op het zwembad en de tuin. ,,Toen het nieuws bekend werd, hebben ze direct iedereen uit de tuin gehaald. De besmette arts was al vertrokken. Het is nu afwachten of hij iemand anders hier heeft besmet. We hopen heel erg dat dit niet het geval is.'' woensdag 26 februari 2020 GO Als er al uitleg en informatie kan worden gegeven aan de gasten in het vakantieresort op Tenerife, dan gebeurt dat vanachter mondkapjes. foto reuters Stiekem op zoek naar iets te eten Sebastiaan Quekel Rotterdam/Tenerife Ad Elissen kan op Tenerife al leen maar afwachten. privéfoto -Ad Elissen, vakantieganger aw TAïV r-/» Een moeder en kind houden vol in het afgesloten stadje San Fiorano, ten zuidoosten van Milaan. foto reuters Kijk op de site bij /video Nederlander vertelt hoe het is, in quarantaine op Tenerife

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 3