Instructeurs bereiden zich voor op snelheidsbeperking op A58 Oefenen op het koppen is niet goed voor kids Yvonne dichtte zich een weg uit haar depressie Zeeuwse clubs trainen er niet op vanwege kans op beschadiging van de hersenen zeeland 4 De mooiste werken van de Goese zijn nu gebundeld en uitgegeven zeeland 5 ,,We hebben een lesopbouw waarbij alles aan bod komt", zegt Paul Wie- lemaker van het Rijbewijsteam. ,,We proberen tijdens elke les de snelweg op te gaan. De nieuwe situ atie op de A58 zal voor iedereen wennen zijn. Je mag overdag maxi maal 100 en 's avonds 130. We probe ren daar wel op in te spelen, maar het is nog even afwachten hoe het alle maal uitpakt.'' Invoegen met ruim 100 en inhalen met 130 kan straks alleen nog maar na 19.00 uur. ,,Als je serieus met je vak bezig bent, moet je je leerling dus ook 's avonds een keer de snel weg opsturen om te oefenen", zegt Sjoerd Remery van rijschool 4U in Koudekerke. ,,Als je dat niet doet, leert iemand pas 130 rijden met een rijbewijs op zak. Dus als hij of zij he lemaal alleen de weg opgaat.'' Minder oefensituaties Volgens Ko Dek van de gelijkna mige rijschool met het hoofdkan toor in Goes hebben meer avondles sen niet de voorkeur. Dek: ,,'s Avonds is het verkeersbeeld anders en heb je minder oefensituaties, maar het zal af en toe wel moeten. Ik maak me vooral zorgen over wat de nieuwe snelheid van honderd doet met de verkeersveiligheid. Ik denk dat die voor velen te laag is en de af leiding toeslaat. Ik vrees dat mensen tijdens het rijden meer zullen bel len en appen." In Zeeuw-Vlaanderen, waar geen snelweg is, zijn veel rijschoolhou- 's Avonds is het verkeersbeeld anders ders gewend om af en toe de Wes- terschelde over te steken, zodat er geoefend kan worden op de A58. Cursisten rijden dan naar Middel burg of Goes. Martijn Dobbelaar van rijschool Tinus: ,,Het liefst zouden we via Zelzate en Stekene een rondje maken om met leerlingen 120 kilo meter per uur te kunnen rijden, maar helaas mogen we de grens niet over.'' Voor Dobbelaar is er geen re den om het lessenschema aan te passen. ,,Met een speciale tunnelpas kunnen onze leerlingen door de Westerscheldetunnel en zo'n rit is altij d nuttig. Dat veranderen we niet als de snelheid op de A58 omlaag gaat. Ja, we zouden extra lessen kun nen inplannen in de avonduren, maar dat is niet ideaal. Instructeurs zijn blij dat ze dan niet hoeven te rij den.'' De enige plaats in Zeeland waar dit jaar de carnavals optocht kon doorgaan zoals gepland, was Kloosterzande. De optocht met grote wagens werd gisteren niet gehinderd door storm. De Kloorianen konden dan ook met volle teugen genieten van de kunstige en hoogopgebouwde wagens en fleurige grondtroepen. It woensdag 26 februari 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Vaker rijles in de avond Nu kan het nog en rijden ze dage lijks mee met het snelle verkeer. Invoegen met ruim 100 en inhalen met 130 kilometer uur. Maar als de maximumsnelheid op de A58 over twee weken wordt verlaagd, is dat voorbij. Hoe leert een jonge automobilist dan omgaan met hoge snelheden? ,,'s Avonds extra lesgeven is een optie, maar ideaal is het niet." Eldridge Pentury Vlissingen Zeeuwse rijschoolhouders bereiden hun cursisten zo goed mogelijk voor om mee te doen in het echte verkeer. - Ko Dek, rijschoolhouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33