Schaduw Hof wil naam van beroepsoplichter openbaar maken PvdA/GL, CDA en DTV willen nieuwe coalitie van Veere vormen 2 JAN VAN DAMME m J Column Boven me was het voor het eerst in dagen strak blauw. In het verre oosten lag een wolkenband die voorlopig van geen wijken wist. De opkomende zon zat er om een uur of acht 's morgens nog achter verscholen. Tot ik op het Brigdamse padje mijn dagelijkse uitje eindig ver klaarde en met onze viervoeter op huis aan stevende. Zonnestralen piepten over de wolkenband heen en opeens liep ik achter mijn eigen schaduw aan. Een donker silhouet van zo'n drie meter lang. Zo uitge rekt zag ik mezelf zelden. hoofd. Hoe lang was het geleden dat ik een strip had gelezen van de cowboy die sneller schoot dan zijn schaduw. Hij stond met rokende pistolen uitgetekend op de achter kant van zijn boeken. Met een ver baasd silhouet op de muur. Pas geleden heb ik Peter Buwalda herlezen. Hij kwam naar Sluis om over Otmars zonen te vertellen, zijn tweede grote roman. Daarin is hoofdpersoon Ludwig die eigen lijk Dolf heet een beetje een niet zo doortastend jongmens. Hij fan taseert meer over de liefde dan dat hij die praktiseert. Zijn wankel moedigheid in de omgang met het andere geslacht heeft een oorzaak. Het komt erop neer dat hij last heeft van te snel klaarkomen. Sneller dan zijn schaduw. Een blik op een welving, zelfs een gedachte daaraan is voldoende om tussen zijn benen voor een uitbarsting te zorgen. Een zalfje en afknijpen, volgens zijn huisarts zou dat tot het gewenste uitstel leiden. ochtend. En dan had ik nog niet gelezen dat Mark Rutte volgende week op bezoek komt. De afgebla zen verhuizing van de mariniers kazerne gaat hem Zeeuwse stem men kosten. Dus stapt hij in het Vlissingse Arsenaaltheater op het podium. Om met nieuwe beloftes de over Zeeland gevallen schaduw weg te nemen. vooruit. Achter mij was de och tend nu voluit doorgebroken. Ik kon naar mezelf zwaaien. Het komt erop neer dat hij last heeft van te snel klaarkomen DE STELLING Vandaag: Marinierskazerne: Hier kletst Rutte zich niet uit Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters onderzoek: olifant kan hallo zessen met slurf Brand in Ter Reede onder controle Populieren langs Galgepad gekapt WESTKAPELLE Handwerkcafé in Polderhuis De straf is een jaar meer dan de rechtbank in Middelburg in 2017 op legde. Het hof wil de naam van de man uiteindelijk publiceren, omdat is gebleken dat hij zeer hardleers is. Den H. bood tussen 2014 en 2016 bouwmaterialen aan op Marktplaats en Speurders.nl. Zodra kopers echter een aanbetaling hadden gedaan, ver dween Den H. uit het zicht. De ko pers konden uiteraard fluiten naar hun investering én naar de bestelde spullen. Onder meer kopers uit Nieuwerkerk, Koudekerke, Clinge en Noordgouwe werden benadeeld. In het begin ging het om ruim twee ton, het hofbesloot gisteren dat Den H. 120.000 euro moet betalen aan de opgelichte kopers die zich in de zaak hadden gemeld. Den H. is geen onbekende. Hij haalde ook al het televisiepro gramma TROS Opgelicht. Hij is daar naast veelvuldig veroordeeld voor oplichting. Nadat hij in deze zaak de gevangenis mocht verlaten, werd hij opgepakt. Weer voor oplichting. Omdat de man zo hardleers is, be paalde het Bossche hof dat zodra het arrest onherroepelijk is, de naam We moeten gewoon zorgen dat hij geen deel kan uitmaken van de samenleving van de verdachte voluit wordt gepu bliceerd op rechtspraak.nl. De zaak wordt onherroepelijk als Den H. niet in cassatie gaat bij de Hoge Raad. Hot hof zei 'geen enkele vorm van beterschap' te zien. ,,We moeten ge woon zorgen dat hij geen deel kan uitmaken van de samenleving." Dan kan hij ook niemand oplichten, leek de voorzitter te zeggen, al sprak hij dat niet uit. Den H. zit vast in Torentijd. Deze samenstelling van de coalitie heeft de voorkeur van de meerder heid. Dit is gebleken uit de gesprek ken die de informateur de afgelopen dagen met de vijf partij en voerde. Na de gesprekken heeft hij de belang rijkste uitdagingen en oplossingen voor de komende twee jaar geïnven tariseerd. Deze worden neergelegd in een hoofdlijnenprogramma. Hiermee is de informatiefase afge rond. De informateur is ook ge vraagd om nu op te treden als forma teur. Hij verwacht dat het niet bin- nen enkele dagen lukt een college programma rond te krijgen. Vooral niet omdat de drie nieuwe coalitie partijen met plannen komen die fi nancieel doorgerekend moeten wor den. Van Zandbrink: ,,Dat kost tijd. Dat moet zorgvuldig gebeuren." Een week geleden trok de fractie van DTV de steun in voor de coalitie met de fracties van VVD en SGP/CU. Zowel wethouder Bert van Halderen (VVD) als raadslid Marcel van den Bosse (SGP/CU) zijn teleur gesteld dat hun partijen niet verder kunnen regeren. Zij voerden na mens hun partijen gesprekken. Snelheid Van den Bosse zegt dat hij verrast is dat PvdA/GL en CDA nu al kiezen voor DTV. Ook Van Halderen is ver rast door de snelheid. Volgens hem lag er een kans om met een brede co alitie aan de slag te gaan om het ver trouwen naar de inwoners te her stellen. Hij vindt het jammer dat daar niet voor is gekozen. 3 dagen halfpension in het centrum van Valkenburg woensdag 26 februari 2020 Lucky Luke flitste door mijn Wat een schaduw werpende Mijn hoofd deinde nog meters Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben bang dat het coronavirus naar Zeeland komt 777 reacties VLISSINGEN In woonzorgcentrum Ter Reede in Vlissingen is gistermiddag brand uit gebroken in een apparte ment. Twee mensen zijn nagekeken in een ambu lance wegens het inade men van rook. Vanuit het complex aan de Vreden- hoflaan werd rond 17.30 uur een brand gemeld. Er werd door de brandweer vrijwel meteen opge schaald naar middel- brand waardoor twee blusvoertuigen uitgerukt zijn. Ook een hoogwerker van de brandweer en am bulanceteam zijn met spoed opgeroepen. Om 18.05 uur werd het sein brand meester ge geven. SINT-MAARTENSDIJK Langs het Galgepad in natuurgebied De Pluim- pot bij Sint-Maartensdijk wordt binnenkort begon nen met de kap van ze ventien hoge populieren. Het populaire wandelpad is in die periode afgeslo ten voor wandelaars. De bomen worden ge kapt, omdat ze vanwege hun hoogte vogels als kauwen, buizerds en kraaien aantrekken. Zij hebben het voorzien op jonge vogels die worden grootgebracht op het na bijgelegen, binnendijkse eilandje. De kap moet vóór het begin van het broedseizoen, eind maart, klaar zijn. In het museumcafé van het Polderhuis in West- kapelle wordt morgen vanaf 13.30 uur een handwerkcafé gehou den. Belangstellenden kunnen daar dan samen met anderen een eigen handwerkje maken, va riërend van het breien van een wollen muts tot en met het versieren van zelfgemaakte kaar ten. Iedereen is vrij om die middag aan te slui ten met een eigen hand werk. Het belangrijkste is gezellig samen te zijn, aldus de organisatie. ,,Om wat te kletsen en ondertussen je hand werk klaar maken." Beroepsoplichter J. den H. (56) uit Veenendaal moet zes jaar de cel in. Het gerechtshof in Den Bosch heeft hem gisteren veroor deeld voor 'het overgrote deel' van de zestig oplichtingszaken waarvoor hij moest voorkomen. Pieter van Klinken Den Bosch - gerechtshof in Den Bosch PvdA/GroenLinks, CDA en DTV werken samen aan een nieuwe coalitie in de gemeente Veere. De VVD en SGP/CU gaan in de oppositie. Dit is het resultaat van het informatietraject, onder leiding van oud-gedeputeerde en Eerste Kamerlid Wouter van Zandbrink (PvdA). Emile Calon Domburg Hotel Atlanta V 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V 2x4-gangendiner V Ontvangst koffie/thee met muffin V Leuke kortingen en extra's Tip! Bezoek ook Maastricht hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 SORRY, IK HE6 HOOF1SP1JN HENK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2