Dries Mertens schrijft historie Ifc verschil maken voor Ajax tegen Getafe? 23 competitie vol spookwedstrijden te worden De emotie spatte van zijn gezicht, gisteravond, na afloop van de Champions League-wedstrijd Napoli-FC Barcelona. Met een prachtige uithaal had Dries Mer- tens zich in de recordboeken ge speeld van de Italiaanse club. En dat besef drong nu zichtbaar door bij de 32-jarige Belg. Met zijn 121ste treffer is Mertens nu topsco- Programma rer aller tijden.. Gedeeld met Ma- rek Hamak weliswaar, maar toch. Anderzijds was er bij Mertens ook de wetenschap dat hij dankzij een charge van FC Barcelona-spe- ler Sergio Busquets een blessure had overgehouden aan het treffen. En dat Napoli na zijn uitvallen, tien minuten na rust, een 1-0 voorsprong weggaf. Antoine Griezmann vormde het eindpunt van een prima Barcelona-aanval. Dubbele gevoelens, kortom, bij de kleine grote man van Napels. Al zullen de positieve gevoelens straks mogelijk overheersen. Het is immers niet elke Napoli-voet- baller gegeven Diego Maradona, goed voor 115 treffers, onder je te houden op de clubtopscorerslijst aller tijden. Dries Mertens uit Leuven dus wel. Tegen een voor rust teleurstellend FC Barcelona, waarin Frenkie de Jong zich am per kon laten zien, voegde de aan valler weer een bladzijde toe aan zijn jongensboek. Met een fraaie uithaal met rechts gaf hij, oud speler van AGOVV, FC Utrecht en PSV, keeper Marc-André ter Ste gen het nakijken. Over drie weken is de return in Camp Nou. Onduidelijk is nog of Mertens dan inzetbaar is. Vast staat dat de Napoli-artsen er alles aan zullen doen om de Belgisch international snel op te lappen. Al was het maar vanwege zijn status, die na gisteren alleen maar groter is geworden in Stadio San Paolo. In 'het huis van God', dat van Ma- radona dus, is Dries Mertens defi nitief toegetreden tot de aller grootsten. Voetbal zonder publiek is niks. Het lijkt me ook heel passingen. De verwachting is dat het daar niet bij zal blijven. Of de maatregel van lege stadions langer duurt, hangt af van het onderzoek. Koopmans: ,,In Italië zijn ze nog aan het speuren, maar stel dat ze in het gunstigste geval binnen enkele dagen alles in beeld hebben, dan duurt het nog meerdere weken voordat het onder controle is.'' Glazen bol Verder wil ze niet kijken, ook niet naar het EK voetbal, dat medio juni begint. In twaalf plaatsen kriskras door Europa zijn wedstrijden die hele volksverhuizingen in gang zet ten. Italië is één van de gastlanden. Een gevaar, zeker nu het coronavi rus zich verspreidt door Europa? ,,Daar is nu geen antwoord op te ge ven'', zegt Koopmans. ,,Het is als kijken in een glazen bol.'' In Italië kijken ze ook niet ver der dan komend weekeinde. Vol gende week speelt Atalanta thuis tegen nummer 2 Lazio. Een topper. Als het al doorgaat, zal het waar schijnlijk een spookwedstrijd zijn. ,,Voetballen zonder publiek is niks'', zegt Gosens, die in Neder land speelde voor Heracles en FC Dordrecht. ,,Het lijkt me ook heel raar. Doe het dan niet. Zeker in een land als Italië, waar heel veel emo tie is.'' EUROPALEAGUE beslissende splijtende pass of Las- sina Traoré met een spitsengoal in de verlenging. Momenten die óók een plekje krijgen in het collectieve geheugen. Het is één van de vraagstukken voor Ajax-trainer Erik ten Hag in aanloop naar de wedstrijd tegen treiterploeg Getafe. Geeft hij de sleutels in handen van de jeugd of bouwt hij qua ervaring wat meer zekerheid in? Ryan Gravenberch én Carel Eiting samen op de controle rende plekken op het middenveld? Het zou zomaar kunnen. Of wil hij met Donny van de Beek juist wat meer zekerheid op die plek inbou wen? Maar ja, de tandem Tadic (in de spits)/Van de Beek (daar vlak achter) is hem misschien ook veel waard. Of toch een echte spits zoals Traoré of Klaas-Jan Huntelaar? Het beste voorbeeld als het gaat om de keuze talent of ervaring. In die zelfde categorie: 'gewoon' Ryan Ba bel, die zwaar teleurstelde de afge lopen week tegen Getafe en Hera cles of de jonge Braziliaan Danilo die afgelopen weekend zijn officiële Het wordt een enorme opgave, maar ik denk dat Ajax doorgaat debuut maakte. Sonny Silooy maakte zijn Europese debuut in 1981 op White Hart Lane tegen Spurs. Als net 18-jarige tegen grote namen als Glenn Hoddle, Steve Ar chibald en Osvaldo Ardiles. De oud-Ajacied zou morgen voor Ei- ting kiezen. ,,Iemand die het spel naar zich toetrekt, die iemand voor de keeper zet'', vindt Silooy. ,,Maar laat hem spelen als een quaterback in het American Football. Dat ande ren hem beschermen en meters voor hem maken. Dat kan met Gra- venberch. Die moet je dan de taak geven: jij speelt in dienst van Ei- ting.'' Het wordt sowieso een legpuzzel voor Ten Hag. Nico Tagliafico is ge schorst. Zijn landgenoot Lisandro Martinez linksback is een logische optie, maar dan valt hij weg op het middenveld. Schuurs zei na zijn fout tegen Getafe: ,,Op deze manier krijg ik nooit een basisplaats." Maar tegen Heracles stond hij in de basis. Ten Hag kan voor deze beladen Eu ropese avond ook kiezen voor Ed- son Alvarez, nog maar 22 jaar, maar wél met ruim dertig interlands voor Mexico achter zijn naam. ,,Ik zou voor Schuurs gaan'', zegt Si- looy. ,,Ze zijn beiden niet heel com fortabel op dit moment, maar de snelheid van Schuurs heb je nodig om de counters te pareren. Ajax moet aanvallen en dan ontstaan er ruimtes. Het wordt een enorme op gave, maar ik denk dat Ajax na ver lenging doorgaat.'' Programma woensdag 26 februari 2020 M Dries Mer- tens krult de bal langs Bar- celona-tegen- stander Nél- son Samedo en zet Napoli op een voor sprong. FOTO AFP Dries Mertens heeft zich in de recordboeken van Napoli ge speeld. Gisteren, in de wed strijd tegen FC Barcelona (1-1), tekende hij voor de enige tref fer namens de Italiaanse club. Daarmee is de 32-jarige Belg nu gedeeld topscorer aller tij den. Dennis van Bergen Rotterdam CHAMPIONS LEAGUE ACHTSTE FINALES Gisteren Chelsea - Bayern München 0-3 Napoli - FC Barcelona 1-1 Vandaag 21.00 uur Real Madrid - ManCity 21.00 uur Lyon - Juventus Uitslagen vorige week Atlético Madrid - Liverpool 1-0 Borussia Dortmund - Paris SG 2-1 Atalanta Bergamo - Valencia 4-1 T ottenham Hotspur - RB Leipzig 0-1 Returns: 10, 11, 17 en 18 maart nu in Bergamo' M Bij het com petitieduel AS Roma-Lecce droegen som mige suppor ters al mond kapjes afgelopen weekeinde. FOTO REUTERS Atalanta-speler Robin Gosens. FOTO BSR AGENCY - Sonny Silooy (oud-Ajacied) 1/16DE FINALE, RETURNS Vandaag 18.00 uur Braga - Rangers (2-3) Morgen 18.55 uur LASK Linz - AZ (1-1) 18.55 uur Porto - Leverkusen (1 -2) 18.55 uur KAA Gent - AS Roma (0-1) 18.55 uur Basel - A. Nicosia (3-0) 18.55 uur Malmö - Wolfsburg (1 -2) 18.55 uur Basaksehir - Sporting (1 -3) 18.55 uur Espanyol - Wolves (0-4) 21.00 uur Ajax - Getafe (0-2) 21.00 uur Arsenal - Olympiakos (1 -0) 21.00 uur Benfica - Shakhtar D. (1 -2) 21.00 uur Celtic - Kopenhagen (1-1) 21.00 uur Inter - Loedogorets (2-0) 21.00 uur Man. U. - Cl. Brugge (1-1) 21.00 uur Salzburg - Frankfurt (1 -4) 21.00 uur Sevilla FC - CFR Cluj (1-1)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23