Gaan de jonkies het 22 Serie A dreigt door uitbraak van coronavirus Verstappen drie keer in actie Max Verstappen (22, foto) komt de komende testdagen drie keer in actie op het circuit van Barcelona. De Limburger stapt vandaag, morgenochtend en vrijdagmiddag in de RB16, de bolide waarin hij namens Red Bull Racing een gooi wil doen naar de wereld titel. Na de drie komende testdagen is de voorbereiding op het nieuwe seizoen afgelo pen. De eerste race van 2020 is op 15 maart in Australië. Dubbelslag voor Adam Yates Adam Yates (27, foto) heeft de derde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten gewonnen. De Engelse coureur van Mitchelton-Scott kwam alleen boven op de top van Jebel Hafeet, een berg van 10,8 kilometer met een gemiddeld stijgingsper centage van 6,6. Door zijn zege nam hij de leiderstrui over van Caleb Ewan, de Austra lische winnaar van de tweede etappe. Hongarije klopt Oranje weer Het is de Nederlandse waterpolosters niet gelukt hun tweede wedstrijd in de World League te winnen. In Szentes was Hongarije met 12-7 te sterk. Een maand geleden verloor Oranje ook van Hongarije, op het EK in Boe dapest. De strijd om een bronzen plak ein digde met 10-8 in Hongaars voordeel. Oranje keek bijna de hele wedstrijd tegen een ach terstand aan. Uitblinkster Maartje Keuning scoorde vier keer voor Oranje. Nederland begon het toernooi met winst op Italië. Flitsen Voetbal Darts NBA Vanwege het coronavirus gaat de Serie A voorlopig deels achter gesloten deuren verder. Komend weekeinde zijn er zes duels zonder publiek, ook de topper tussen Juventus en Inter. Terwijl de scholen dicht zijn en de straten uitgestorven, probeert het Nederlandse drietal van Atalanta Bergamo alles zo normaal moge lijk te houden. ,,Al is het natuurlijk een uitzonderlijke situatie'', zegt Robin Gosens over het leven in Bergamo. Het is een spookstad nu het coronavirus in Noord-Italië rondwaart. Het virus verspreidt zich er snel. ,,Er is hier veel paniek. Mensen lopen met maskers op en doen in de supermarkt inkopen voor maanden'', zegt de 25-jarige Go sens vanuit de stad op zo'n vijftig kilometer van Milaan in de regio Lombardije. De linkermiddenvel der voetbalt er met de internatio nals Marten de Roon en Hans Ha- teboer bij de nummer 4 van de Se rie A. Hij doet dat in wat een spook- competitie lijkt te worden. Op last van de overheid zijn afgelopen weekeinde al vier wedstrijden ge schrapt. Ook het thuisduel van Ata lanta met Sassuolo ging niet door. Zoals het er nu uit ziet mag La Dea zondag wél aan de bak. In het voor lopig veilige zuiden tegen Lecce. Met publiek, want vooralsnog zijn alleen zes wedstrijden in het noor den achter gesloten deuren. Ook de topper Juventus - Inter, met onze landgenoten Matthijs de Ligt en Stefan de Vrij. Dit alles om het ver- plaatsen van grote mensenmassa's tegen te gaan. Besmettingen Voetbalstadions zijn een risico- plek, net als cruiseschepen. Neem San Siro. Daar kunnen meer dan 80.000 toeschouwers in, die uit de hele omgeving komen, vlak naast elkaar zitten en vervolgens alle kan ten op gaan. ,,Het is de kat op het spek binden als zo veel mensen dicht bij elkaar komen'', stelt Ma rion Koopmans, als viroloog ver bonden aan het Erasmus MC. Zij staat de Wereldgezondheidsorga nisatie (WHO) bij in de bestrijding van het coronavirus. Morgen zullen de tribunes in Milaan uit vrees voor meer be smettingen al leeg blijven, wan neer Inter voor de Europa League voetbalt tegen het Bulgaarse Loe- dogorets. Een begrijpelijke maat regel, stelt Koopmans. ,,In Italië willen ze nu eerst alles in beeld krijgen, om de verspreiding te kunnen stoppen. In die drukte wil je niet het risico lopen van verdere verspreiding via een groot evene ment. Hoe vervelend de maatregel ook is, hiermee zorg je ervoor dat het virus in elk geval niet via deze wedstrijden verder uitbreekt.'' Vooralsnog heeft de Italiaanse bond alleen voor deze week aan- Quote van de dag 'Dit zijn de wedstrijden die supporters willen zien. Het is een geweldig affiche' mond. Amsterdamse bravoure, zo van: hebben we ze toch mooi even stil gekregen. Het zijn van die mo menten die in het collectieve ge heugen van de gemiddelde voetbal liefhebber zitten. Zoals bijvoor beeld ook een piepjonge Wesley Sneijder Oranje bij de hand neemt in het beslissende play-offsduel voor het EK tegen Schotland, eve neens in 2003. Bepalende momenten voor de jonkies van toen. Het zijn momen ten, waar de Ajax-talenten van nu naar snakken. Perr Schuurs die in de laatste minuut een bal binnen- pegelt zoals hij dat bij Fortuna Sit- tard zo vaak deed, Ryan Graven- berch die met die grote passen een solo afrondt, Carel Eiting met een Nigel de Jong die als 18-jarig jochie in 2003 scoort op het prachtige Highbury van Arsenal. In de Cham pions League nog wel, de 1-1 is het. De handschoentjes gaan uit en De Jong doet zijn wijsvinger voor zijn woensdag 26 februari 2020 FORMULE 1 WIELRENNEN WATERPOLO De Zwitserse voetbalbond heeft alle ver trouwen in bondscoach Vladimir Pet- kovic. De trai ner uit Bosnië zette ruim drie maanden voor de start van het EK zijn handtekening onder een nieuw twee jarig contract. 23 Michael van Gerwen (30, foto) heeft na zijn negen darter in Wigan een record te pakken. Hij staat nu op 23 ninedarters in officiële par tijen, één meer dan legende Phil Taylor. 'Er is veel paniek Yorick Groeneweg Bergamo/Rotterdam Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt zondag de topper Ajax-AZ (20.00 uur). Het duel PSV-Feyenoord (14.30 uur) staat onder leiding van Dennis Higler. Ajax is naar de FIFA gestapt. De Amster damse club wil de Braziliaanse speler Gio vanni Manson Ribeiro (18) inlijven. Zijn club Santos houdt de transfer echter tegen. Jong AZ-Almere City wordt 2 maart over gespeeld. Op 27 januari (3-3) speelde de ge schorste Kenzo Goudmijn mee bij Jong AZ. Basketballer Bradley Beal maakte 55 punten voor de Washington Wizards in de NBA tegen Mil waukee Bucks. Daarmee kon hij het verlies niet voorko men: 137-134. - Real-trainer Zinédine Zidane over de CL- ontmoeting tegen City Ajax maakt zich op voor de clash tegen Getafe morgen in de Johan Cruijff Arena. Een 2-0 ne derlaag moet worden wegge poetst, anders is het Europese avontuur al over. Vraag is óók: krijgt de jeugd daarvoor de sleu tel in handen? Zij wachten op hun eigen 'Nigel de Jong-mo- mentje'. Daniël Dwarswaard Amsterdam A Ajax-trainer Erik ten Hag moet puzzelen. foto afp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22