Gehandicapte Priscilla moet twee uur wachten op vervoer Bejaard wielericoon Ronnie Gras reed nog duizenden kilometers Bas Bareman Vlissingen Vervoersbedrijf TCR Group in Middelburg werd op 10 februari failliet verklaard. Het bedrijf re gelde in delen van Nederland onder meer het Wmo-vervoer en leerlin genvervoer voor speciaal onder wijs. De failliete bedrijfsonderde len zijn afgelopen weken in allerijl overgenomen door andere vervoer ders, om zo reizigers te ontzien. En dat gaat niet vlekkeloos. Zo kampt Noot Personenvervoer met problemen bij de ritten op Walche ren naar zorginstelling 's Heeren Loo (voorheen Arduin). ,,Het was patat'', zegt René Jacobs. Zijn doch ter Priscilla moest bijna twee uur wachten, voordat ze thuis werd op gehaald. ,,We hebben haar zelf maar naar de dagbesteding gebracht. Mijn vrouw en ik werken allebei en konden zo lang niet wachten. Ik heb alle begrip voor opstartproble men, maar lastig is het wel." Vol gens Jacobs kwamen sommige cliënten pas om 12.00 uur aan. 's Heeren Loo meldt dat Noot maandag vooral 'spontane' ritjes niet kon uitvoeren. De zorginstel ling regelt het vervoer daarvoor nu zelf. Noot-directeur Martijn Ker- sing was niet bereikbaar voor een reactie. Hij is twee dagen in Zee land om chauffeurs aan te nemen, zegt een medewerker: ,,Het aantal klachten dat we binnenkrijgen valt mee, we hadden het nog erger ver wacht." Parkeren De overname zorgt ook in Goes voor ergernissen. TCR-chauffeurs moesten vrijdag hun bussen inle veren, 900 in totaal. Een groot deel staat als boedel bij logistiek dienst verlener Supermaritime in Vlissin- gen-Oost. Het andere deel ging naar nieuwe eigenaren, zoals ver voersbedrijf Connexxion, dat op de Bevelanden alle ritten overneemt. Connexxion kon de voertuigen dit weekend nergens stallen en zette 120 TCR-busjes op de parkeerplaats aan de Stephensonweg, pal naast het station van de stoomtrein. ,,Dat is niet oké en erg hinderlijk'', zegt Reinier Zondervan, van stichting Stoomtrein Goes-Borsele. ,,We hadden zaterdag we een wervings- Het aantal klachten valt mee, we hadden hetnog erger verwacht dag en onze bezoekers en vrijwilli gers konden amper parkeren. Een openbare parkeerplaats is volgens mij niet bedoeld voor de opslag van bedrijfsvoorraad." Connexxion be looft dat alle busjes deze week weg zijn. ,,Maandag is de helft al uitge- deeld aan onze chauffeurs", zegt een woordvoerder. „Komende da gen verdwijnt ook de rest. Het komt allemaal omdat we alles zo snel moesten overnemen. Normaal heb je ruimer de tijd", meldt een woordvoerder. De nieuwe vervoer ders hebben deze week nog de tijd om alle kinderziekten op te lossen. Volgende week is de vakantie voor bij en begint het vervoer van de 1500 Zeeuwse leerlingen voor spe ciaal onderwijs. Ontslagen Hoewel het grootste deel van de 1300 TCR-werknemers wordt over genomen door nieuwe vervoerders, zullen er wel ontslagen vallen. Hoe veel precies en wanneer zij meer in formatie krijgen, is onduidelijk. Curator Jan de Meester wil daarover niets loslaten. It I dinsdag 25 februari 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND10 Problemen na overname TCR Bijna twee uur moest de gehan dicapte Priscilla uit Vlissingen gisterochtend wachten op ver voer naar haar dagbesteding. Het bedrijf Noot Personenver voer dat de ritjes op Walcheren overneemt van het onlangs fail liet verklaarde TCR kampt met opstartproblemen. ,,We hadden het nog erger verwacht", zegt een werknemer van het bedrijf. - medewerker Noot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33