JOL Negatief reisadvies voor noorden van Italië GEZOND Eerste scheids met kunstbeen Bijstandsmoeder helpt in Frankrijk vluchtelingen Walcheren Jan Lolkema speelt met een prothese De sterke stijging van het aantal gevallen van het nieuwe coronavirus in Iran, Italië en Zuid-Korea in de afgelopen dagen is vol gens het hoofd van de WHO, Tedros Adha- nom Ghebreyesus, heel erg zorgelijk. Vol gens de WHO-chef moet de hele wereld zich schrap zetten. Terwijl een aantal regio's in China het alarmniveau rond het virus laat zakken, raakt de rest van de wereld juist verder in de ban van Covid-19. In Italië zijn al zes mensen gestorven door virus. Het aantal besmettingsgevallen in het noorden van het land is opgelopen tot 220. Het Neder landse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor de gemeenten in het noorden van Italië waar het coronavirus is vastgesteld, gisteren aangepast. Het de partement ontraadt reizen naar deze ge meenten in de provincie Padua en de regio Lombardije. Stadjes afgesloten Om te voorkomen dat het virus zich verder verspreidt, zijn scholen, musea en biosco pen er voor minstens een week gesloten. De regio is het industriële en financiële hart van de Italiaanse economie. Tien stad jes in de omgeving van Milaan, met in to taal 50.000 inwoners, zijn van de buiten wereld afgesloten. Het Venetiaans carnaval en andere openbare evenementen zijn af geblazen. In Iran zijn volgens de regering twaalf mensen aan het virus overleden, ter wijl vijf buurlanden - Irak, Koeweit, Bah rein, Oman en Afghanistan, gisteren hun eerste besmettingen rapporteerden. Die hebben allemaal een link met Iran. In China kwamen er gisteren 150 Covid- 19-doden bij. Volgens een expertcomité van de WHO lijkt de virusuitbraak daar over zijn hoogtepunt heen. Wereldwijd staat de teller op ruim 2600 doden en zijn bijna 78.000 mensen besmet. Op dit moment is volgens de WHO nog steeds geen sprake van een pandemie en wordt alles op alles gezet om te voorkomen dat het dat wordt. De Europese aandelenbeurzen zijn gis teravond met zeer zware verliezen geslo ten door zorgen over de verdere versprei ding van het corona-virus buiten China. De Europese luchtvaartmaatschappijen gingen onderuit door de vrees dat mensen steeds minder gaan reizen door de viru suitbraak. De belangrijkste beursindex in Italië kelderde 5,4 procent, de Amster damse AEX-index sloot 3,9 procent lager. Organisatoren van evenementen vragen zich ondertussen af of het wel verant woord is om mensen van over de hele we reld bij elkaar te brengen. In Italië staat bij voorbeeld de wielerklassieker Milaan-San Remo op de helling. Viroloog Ab Oster- haus stelt dat ook het doorgaan van het Eurovisie Songfestival in Rotterdam kan worden bedreigd. P3-5 en ZEELAND 2 Sanne van Alphen rijdt elke maand naar Calais en Duinkerken dinsdag 25 februari 2020 Nieuwsmedia Je zou er na een paar weken storm genoeg van krijgen. De harde wind zorgt voor schade aan gebouwen, voertuigen, strand en bomen. Toch heeft ieder nadeel ook zijn voordeel, vindt boswachter Karei Leeftink. „Voor de natuur is een storm niet erg. Een omgevallen boom zorgt in het bos voor licht en licht is leven. Er groeit ook van alles op die dode takken en bomen.'' Ook anderen zien voordelen aan een storm.zeeland 2 p* Wereld zet zich schrap voor corona-epidemie Nu het coronavirus verder oprukt in Europa en het Midden-Oosten, moet de hele wereld zich voorbereiden op een pandemie. Dat stelt de Wereldge zondheidsorganisatie (WHO). Annemieke van Dongen Rotterdam P12 In de loop van de dag steeds meer buien pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,75 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 555530 Op de plekken waar bomen in het bos zijn omgewaaid, krijgen jonge planten kans te groeien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1