10 NIEUWS Tekort aan luchtverkeersleiders blijkt een landelijk probleem O reiskatern.nl Exclusieve Lezersreizen Barcelona all-inclusive en Andorra Balatonmeer en Boedapest Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc toeristenvlucht van Corendon landde een kwartier later dan ge pland. De sluiting was het gevolg van onderbezetting op de verkeersto ren. Zo werd het ook gemeld in de berichtgeving aan de piloten. Di recteur Jos Roeven van Maastricht Aachen Airport is er niet blij mee. ,,We hebben het vorig jaar een keer meegemaakt, nu de eerste keer dit jaar. En eerlijk gezegd vrees ik dat het nog wel vaker gaat gebeuren.'' Met onderbezetting in de ver keerstoren heeft niet alleen MAA te maken. Er is een tekort aan lucht verkeersleiders in Nederland. „Bij verhoogde afwezigheid kun je dan dit soort situaties krijgen", legt Roeven uit. ,,Het werk is ook zo specifiek dat je niet zo maar ver keersleiders van de ene naar de an dere luchthaven kunt sturen.'' Daarbij speelt ook een rol dat MAA in de toekomst een onbemande verkeerstoren krijgt, die vanuit Schiphol wordt beheerd. De luchtverkeersleiders worden geleverd door Luchtverkeersleiding Nederland, een overheidsinstantie. ,,Dit soort situaties wil je natuurlijk liever niet. Zeker niet in het vakan tieseizoen straks. Stel je voor dat door vertraging toeristenvluchten niet op tijd voor de nachtsluiting van de luchthaven kunnen landen. Of dat een partij bloemen hierdoor een dag te laat op de veiling komt.'' Wat de reden voor de onderbezet ting van zondag was, kan Roeven niet zeggen. „Carnaval? Het zou kunnen, maar ik denk eerder aan hoger ziekteverzuim door een win- tergriepje.'' Ook op andere luchthavens, waaronder Schiphol, Eindhoven Dit soort situaties wil je natuurlijk liever niet. Zeker niet in het vakantieseizoen Airport en Rotterdam Airport heeft Luchtverkeersleiding Neder land (LVNL) moeite om de ver keerstoren bezet te houden. ,,Het is druk, maar we hebben voldoende verkeersleiders om de dagelijkse operatie veilig te kunnen draaien'', stelt woordvoerder Juliëtte van der Laan van LVNL. ,,Op Maastricht Aachen Airport is de personeelsbe zetting kwetsbaar wanneer er luchtverkeersleiders ziek zijn. In overleg met de luchthaven hebben we zondagochtend tijdstippen ge kozen waarop er zo min mogelijk impact voor passagiers was.'' Luchtverkeersleiders van andere vliegvelden laten invallen voor zieke collega's in Maastricht is geen optie. ,,Onze luchtverkeersleiders zijn opgeleid om te werken op één specifieke luchthaven'', zegt Van der Laan. De opening van de nieuwe verkeerstoren op Lelystad Airport heeft volgens haar dan ook geen impact op de bezetting van andere verkeerstorens in het land. Om het personeelstekort op te lossen, is LVNL in gesprek met de Noorse luchtverkeersleiding over een samenwerking. Die gaat moge lijk tijdelijk een aantal luchtver keersleiders op Maastricht Aachen Airport stationeren. Daarnaast is LVNL binnen Nederland continu op zoek naar nieuwe medewerkers. ,,Aan animo is geen gebrek, maar de selectiecriteria zijn heel strikt'', ver klaart Van der Laan. ,,Niet iedereen haalt de eindstreep van de interne opleiding.'' 12-daagse busreis 12 dagen 10 dagen balderman.nl 10-daagse busreis dinsdag 25 februari 2020 PC Onderbezet Maastricht 'dicht door wintergriepje' Maastricht Aachen Airport (MAA) moest zondag een paar uur op slot omdat er geen bezet ting was op de verkeerstoren. Luchthavendirecteur Jos Roe ven vreest dat het nog wel vaker zal gebeuren, omdat er een te kort aan luchtverkeersleiders is. Hans Goossen en Annemieke van Dongen Maastricht De gevolgen van de tijdelijke slui ting van zondagochtend (van 6.00 tot 9.00 uur en van 11.00 tot 11.30 uur) vielen nog mee. Twee vracht vluchten liepen respectievelijk twee en een uur vertraging op; een - Jos Roeven, directeur MAA Het vliegverkeer op de Limburgse luchthaven MAA lag zondag even stil door een luchtverkeersleiderstekort. foto rob oostwegel Vertrek: 13 april t/m 28 sept. 2020 6 overnachtingen in het 4* Hotel Don Juan in Tossa de Mar Met deze combinatie-busreis Laten wij u kennis maken met Barcelona aan de Costa Brava en Andorra in de Pyreneeën. Veel mensen denken bij het horen van de naam Costa Brava alleen aan zon, zee, strand en uitgaan. Maar dit gedeelte van Spanje heeft veel meer te bieden: een rijke geschiedenis en karakteristieke ste den en dorpen. Costa Brava betekent Woeste Kusten het ontleent haar naam aan de grillige rotsen en kapen, de steile hoogtes en vele inhammen. Het water is helder blauw, de stranden van prach tig wit zand en pijnbomen en kurkeiken zijn hier kenmerkend. Vissershuizen zijn wit gekalkt, vissersboten bont beschilderd, We verblijven in Spanje in Hotel Don Juan in Tossa de Mar. Ingesloten tussen Frankrijk en Spanje midden inde Pyreneeën ligt Andorra, Vertrekdata en prijs per Prijzen 2020 persoon Maandag 13 april €599,- Maandag 27 april €639,- Maandag 11 mei €659,- Maandag 25 mei €669,- Maandag 22 juni 699,- Maandag 6 juli €699,- Maandag 20 juli €729,- Maandag 3 augustus €729,- Maandag 17 augustus €779,- Maandag 31 augustus €729,- Maandag 14 september 699,- Maandag 28 september €599,- op een hoogte van ruim 1900 meter en nauwelijks 500 vierkante kilometer groot. Als vakantiegebied heeft Andorra veelte bieden; prachtige flora en fauna, schitterende bergen en dalen en ongerept natuurschoon. Andorra is een waar wandelparadijs en u kunt er belastingvrij winkelen. Boek deze indrukwekkende busreis Barcelona all-inclusive en Andorra bij Bolderman Excursiereizen! BIJ de prijs Inbegrepen: Koffie of thee bij vertrek 2 overnachtingen in Midden-Frankrijk (o.b.v. halfpension) 6 overnachtingen in het 4* Hotel Don Juan in Tossa de Mar 3 overnachtingen in het 4* Hotel Magic la Massana in La Massana Dagelijkse verzorging op basis van all-inclusive in Hotel Don Juan in Tossa de Mar Dagelijks een goed ontbijt- en dinerbuffet in Hotel Magie la Massana Excursies, exclusief entreegelden V Lokale gids in Barcelona V Luxe Comfort Class touringcar met chauffeur/reisleider Goed verzorgd afscheidsbuffet in Nederland Toeristenbelasting, tol- en parkeergelden All-inclusive in het hotel Don Juan, Tossa de Mar: Gevarieerde buffetmaaLtijden: ontbijt, lunch en diner Snacks gedurende de dag V Lokale frisdranken, koffie, thee en water (van 12.00-22.00 uur) Huiswijn (per glas) en bier (van 12,00-22.00 uur) Let op: lunches, drankjes etc. tijdens de excursies zijn niet inclusief! Wie de afwisseling van natuur en steden zoekt, komt op deze Hongarije reis zeker aan zijn trekken. Aan variatie in het programma geen gebrek. Hongarije is het land van heuvels, laagland, historische steden en tradities. Het Balatonmeer is het grootste meer van Europa, met een oppervlakte van 596 km2 en een gemiddelde diepte tussen 2 en 3 meter. Het water haalt door de geringe diepte al snel een temperatuur tot boven de 20 graden. Vroeger was een vakantie aan het Balatonmeer slechts weggelegd voor hoge partijbonzen. Vertrekdata en prijs per Prijzen 2020 persoon Maandag 4 mei €449,- Maandag 11 mei €469,- Maandag 18,25 mei €499,- Maandag 1,15,22,28 juni €499,- Maandag 6,13,20,27 juli €499,- Maandag 3,10,31 augustus €499,- Maandag 7 september €499,- Maandag 14 september €479,- Maandag 21 september €449,- Maandag 28 september 399,- Tegenwoordig is het een populaire vakantiebestemming voor Hongaarse en buitenlandse toeristen en een ideaal uitgangspunt voor het maken van interessante excursies. Boedapest is het stralende middelpunt van het land. In de twee stadsdelen, Buda en Pest, van elkaar gescheiden door de Donau, vindt men bekende bezienswaardigheden zoals het Parlementsgebouw, de Ketting- en de Elisabethbrug, de Matthiaskerk, het Vissersbastion en het burchtpaleis van Buda. De stad herbergt maar liefst 900 beschermde gebou wen, 25 schouwburgen en 83 musea. U verblijft in Hotel Magistern in Siófok, direct gelegen aan het Balatonmeer en aan de rand van de stad. BIJ de prijs Inbegrepen: V Koffie of thee bij vertrek 2 overnachtingen in Zuid-Duitsland V 7 overnachtingen in het 3* Hotel Magistern in Siófok V Dagelijks een goed verzorgd ontbijtbuffet en dinerbuffet lxperweekfolkloreavond met Hongaarse specialiteiten Wifi in Hotel Magistern V Excursies, exclusief entreegelden V Lokale gids in Boedapest Luxe Comfort Class touringcar met chauffeur/reisleider V Goed verzorgd afscheidsbuffet in Nederland V Toeristenbelasting, tol- en parkeergelden Meer informatie en boeken: Ga voor Barcelona naar onze website reiskatern.nl/pzc/BOL2015 en voor Balaton meer naar reiskatern.nl/pzc/BOL2016 of bel met Bolderman.nl 0318-580958 of mail naar info@bolderman.nl *Niet geldig op reeds geboekte reizen. Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. CaLamiteitenfonds reservedngskosten. Fouten en prijswijzigingen voorbehouden. ^7 overnachtingen in ijjjjjuuiijjuiuim 1 win Vertrek: 4 mei t/m 28 sept. 2020 3* Hotel Magistern in Siófok

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 10