Kiek Ze Goan deelt uit: II 18 ZEELAND STORMACHTIG CARNAVAL Regen, de carnavalswagen die op zaterdag in Clinge niet mee mag rijden door felle rukwinden en de optocht in Hulst die gisteren helemaal niet doorgaat. De elf vrouwen van Kiek Ze Goan maken er het beste van en geven alleen maar liefde met carnaval: 'All you need is alaaf! Schaaltjes vol met glitters en hartjes staan zaterdag gerangschikt op de keukentafel. In opperste concentratie worden die op elf gezichten geplakt. Tussendoor wordt er gekletst, nog gauw een krentenbol gegeten en een kop thee gedronken. Het is twaalf uur 's middags en druk in de keuken van de familie Bonte in Clinge: het is het - heel georganiseerde- epicentrum van de carnavalsgroep Kiek Ze Goan. UITSLAGEN Voor de grote bouwers, die dag en nacht aan hun wagen hebben gewerkt, is het heel erg wagen tot de outfits en de hartjes die worden uitgedeeld aan de toeschou wers. Het loopt zaterdag allemaal net even wat anders dan gepland. De groep heeft eerder die ochtend ge hoord dat hun zelfgebouwde wagen niet mee mag in de optocht van Clinge. In heel de gemeente Hulst mogen grote én kleine wa gens die getrokken worden door een tractor of auto niet meedoen, vanwege de felle rukwinden. Het is niet te merken aan de sfeer in de groep. „Het is jammer, maar niet zo erg dat we in tranen uitbarsten. We doen mee voor de leut", zegt Monique. „Voor de grote bouwers, die echt dag en nacht aan hun wa gen hebben gewerkt, is het heel erg." Ze laat het resultaat zien, dat tever geefs staat te wachten in de schuur: een vrolijke wagen die één en al liefde en creativiteit uit straalt. De vrouwen zijn Thermokleding De vereniging, die alleen maar uit da mes bestaat, is gloednieuw. Het jong ste lid is 14 en de oudste is 56. Voor zitter Monique Stevens: ,,En allemaal zo zot als een deur." Een aantal van de vrouwen zat voorheen bij de Clingse carnavalsvereniging Nooit Gedacht. Toen de vereniging vorig jaar ophield te bestaan, besloten Wanda Loos en Simone Bonte om zelf een vereniging te beginnen. De twee vriendinnen zijn carnavalsveteranen, ze lopen al sinds hun zesde mee in optochten en zijn op alles voorbereid. Wanda: ,,We hebben thermokleding, handschoe nen en goede loopschoenen." De optocht is voor hen een belang rijk deel van carnaval. ,,De sfeer er omheen is leuk", legt Wanda uit. Naast Monique (56), Wanda (26) en Simone (26) doen Simone's moeder Chantal Bonte (55), Anne Meer- schaert (24), Hera Bollaert (42), Ma rian van Damme (54), Demi (14) en moeder Joyce Warrens (46) en Jaimy (17) en moeder Petra Bracke (46) mee. Monique: ,,Allemaal uit Clinge!" Jaimy en Petra doen voor het eerst mee. Jaimy: ,,Het is best span nend, maar vooral leuk." Al maanden zijn de dames bezig met de voorbereidingen. ,,We hebben een kledinggroep, een bouwgroep en dansgroep", vertelt Wanda. Het thema is 'All you need is alaaf. Alles klopt, tot in de kleinste details. Van de AARDENBURG maandag 24 februari 2020 'AH you need is alaaf!' In Vogel waarde wordt carnaval er met de paplepel inge goten door cv De Plakkers. foto ca- MILE SCHELSTRAETE Sophie Stockman Clinge Volle feestzaal in Sluiskil, waar de prijsuitreiking plaatsvindt en het bier wordt gewaardeerd. foto ANNE HANA - Monique Stevens, Kiek Ze Goan De Oempaloempa's uit Sjakie en de cho coladefabriek bij de optocht in Aarden burg. FOTOANNEHANA De liefdescaravan van Kiek Ze Goan kan door de storm helaas niet achter de eend gehangen worden, maar dat gaat niet ten koste van de liefde in Clinge. foto camile schelstraete Wie vielen er in de prij zen? Dit zijn uitslagen van carnavalsoptochten op zaterdag (winnaars per categorie). Individuelen: 1. Pielaet; Groepen 2 t/m 4 personen: 1. Ellen en Karin, code oranje; Groepen 5 perso nen en meer: 1. De Moa- nezjikkers; Buitenwagens: 1. Orde der Soepkiekens; Binnenwagens A: 1. KPJ Eede; Binnenwagens B: 1. De Thuuskomers CLINGE Categorie A (wagens) 1. Prijzengeld verdeeld: Loop- groepen C1: 1. De Clingse Meskes; Loopgroepen C2: 1. De Knosseljers; Loop groepen kinderen D1: 1. De Knallers; Loopgroepen kin deren D2: 1. De Clingse Vandael'n GRAAUW Loopgroepen grote wa gens: 1. De Sukkeljèrs, jun- gle; Enkelingen en duo's: 1.Neef en nicht, we never wok alone; Groepen 3 t/m 6 personen: 1. Kunstladies; Groepen 7 en meer perso nen: 1. De Toogvèrkes KLOOSTERZANDE Kinderoptocht - Enkelin gen: 1 Elines bloemenwin- keltje in Kloorianenland; Duo's: 1. We pakken een terrasje; Groepen 1-4 per sonen 1. De Kloosterse kwallen; Groepen 5 en meer personen: 1 Klooria- nen by light run; Groepen 3-7 personen: 1. Prins Alla- din op bezoek bij prins Bar- tolomeüs KOEWACHT Grote loopgroepen; 1. Rico versus Badder; Solo's/ duo's 1. Bert en Ernie NIEUW NAMEN Kinderplayback show: 1. De Naffies; 2. De zotte zusjes PHILIPPINE Individuelen: 1. Hoe kom je d'r op; Duo's: 1. We hebben preis; Groepen jeugd: 1. Su-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49