'Als conducteur werken op de stoomtrein is een jongensdroom' IN DE REGIO 18 BEVELANDEN EN THOLEN Hoog riet blijft voortaan staan MIJN DORP, MIJN STAD Het is de bedoeling dat bij twee waterpartijen het hoge riet voort aan deels blijft staan. Nu wordt nog regelmatig alles helemaal kaal gemaaid. Het gaat om het water tussen de wijken Mannee en Noordhoek en dat aan de rand van het rugbyveld op sportpark Het Schenge, tegen de Goese Polder aan. De gemeente denkt met het hoge riet de flora en fauna een im puls te geven. Behalve de ge noemde vogels zouden ook onder De gemeente denkt met het hoge riet de flora en fauna een impuls te geven meer de meerkoet, de waterhoen en de koekoek moeten welvaren bij de maatregel. Stadskantoor Goes trekt 40.000 euro uit om de stad en de dorpen te vergroenen. Dat bedrag is nog over van de oor spronkelijke ton die voor dit doel was uitgetrokken. 60.000 euro is al opgemaakt aan de aanleg van vier zogeheten tiny forests (mini- bosjes) in de nabijheid van scho len. Van de veertig mille die over Er worden bloemenbermen aangelegd in gebieden waar nu enkel gras ligt is, wordt de helft besteed aan het vergroenen van de omgeving van het stadskantoor. Dat is nu een vrij versteend gebied. Een plan wordt momenteel gemaakt. De andere helft wordt gebruikt om in heel de gemeente gevari eerde beplanting aan te brengen of bloemenbermen aan te leggen in gebieden waar nu enkel gras ligt. Bijenhotel Goes is overigens al langer bezig met vergroenen. Zo werd vorig jaar aan de rand van de wijk Man nee, tegen de Kattendijksedijk aan, een klein natuurgebiedje met een bijenhotel geopend. Ook zijn de afgelopen jaren op verschil lende plekken hoogstamboom- gaarden met oude rassen aange legd. Door mee te doen aan 'Operatie Steenbreek' wil Goes inwoners sti muleren om de tegels uit hun tuin te halen en te vervangen door be planting. Dat is niet alleen mooier, maar kan ook zorgen voor minder wateroverlast bij hevige regenval. Van conducteurs tot enthousiaste lingen voor het spooronderhoud. Bij de SGB hebben ze volop werk. ,,Dit is investeren in de toekomst", zegt Reinier Zondervan, verant woordelijk voor de promotie van de stoomtrein. ,,Een aantal vrijwil ligers is op leeftijd. En als je beseft dat het een paar jaar duurt voordat je sommige functies onder de knie hebt, dan moet je continu investe ren in het werven van nieuwe vrij willigers." Hoofdconducteur Ko Pluijmers (75) is het langzaamaan aan het af- Dat nostalgische gevoel wil ik graag levend houden bouwen. In de stoomtrein loopt hij niet meer rond. Wel nog in de die sel en hij geeft rondleidingen. ,,Het is best pittig werk. Op een dag loop je toch al snel een kilometer of 8. Dat ga je op mijn leeftijd merken." Terneuzenaar Patrick van Beers treedt graag in zijn voetsporen. ,,Dit is een jongensdroom." Als kind hing Van Beers aan zijn opa's lippen, als die vertelde over het werk bij de spoorwegen. Thuis heeft hij de nodige modeltreintjes. ,,Wat is er nu mooier dan straks in het echt treintje te spelen?" Wel moet hij nog even tijd vinden. Zijn werk als chauffeur op een melk tankwagen slokt aardig wat tijd op. ,,Thuiszitten kan ik niet, ik wil graag wat nuttigs doen." Hoewel Reinier Zondervan nog niet helemaal zeker weet hoeveel vrijwilligers de wervingsdag heeft opgeleverd, is hij toch tevreden. „Normaal levert het 10 tot 15 nieuwe gezichten op. Dat moet dit jaar ook weer lukken. Sommige functies zijn makkelijker te ver vullen dan andere. Loketmede werkers en conducteurs, daar zijn we echt naar op zoek. En verder? Stratenmakers, schilders en tim mermannen." Zeemeerminnen in het zwembad Knutselen in het museum Wandelen in de schemering maandag 24 februari 2020 Goes gaat verder vergroenen BE Patrick van Beers (rechts) wil conducteur worden op de stoomtrein. Hij krijgt een rondleiding van Ko Pluijmers. foto marcelle davidse Inwoners van de Goese Polder, de Noordhoek en Mannee horen de karekiet, de rietzanger of de blauwborst binnenkort mis schien heel wat vaker zingen. Goes moet groener worden en dat zouden deze zangvogeltjes wel eens fijn kunnen vinden. Rob Paardekam Goes Terneuzenaar Patrick van Beers kan niet wachten tot hij als conducteur op de stoom trein kan beginnen. Hij is zater dag één van de bezoekers op de de wervingsdag van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB). ,,Die geur van de stoom trein. Dat nostalgische gevoel wil ik graag levend houden." Timo van de Kasteele Goes - Patrick van Beers TERNEUZEN Sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen staat morgen van 12.30 tot 17.00 uur in het teken van de Mermaid Dream, de Zeemeermin Droom. Op het programma staan activiteiten als pa relketting maken, zwem men als een zeemeer min, schminken en schatduiken. De entree is 10 euro. YERSEKE Het Oosterscheldemu- seum in Yerseke houdt woensdag een knutsel- activiteit voor kinderen tussen de 6 en 10 jaar. Tijdens de activiteit gaan de kinderen een voederplankje voor vo gels maken. De activiteit vangt aan om 14.30 uur en zal ongeveer ander half uur duren. De kos ten bedragen 4 euro in clusief drinken. Aanmel den kan via oosterschel- demuseum.nl. WESTENSCHOUWEN Staatsbosbeheer houdt morgenmiddag een schemerwandeling door het grootste bos van Zeeland. Veel dieren Het Oosterscheldemuseum in Yerseke houdt woensdag een knutselmiddag. foto willem mieras worden juist aan het eind van de dag actief. Damherten en reeën zoeken hun maaltje bij elkaar en vleermuizen vliegen uit. De wande ling start om 16.00 uur vanaf de Excursieschuur aan de Kraaijensteinweg 140 in Westenschou- wen. De kosten bedra gen 5 euro voor volwas senen en 2,50 euro voor kinderen tot en met 12 jaar. Meer info op staatsbosbeheer.nl. GOES Stadskantoor 08.30 17.00 uur: Expositie; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Ser viceflat de Horst, 13.30-15.30 uur: Digi taal Café; Restaurant Ter Weel, 19.30 uur: Alzheimercafé 'S-HEER ARENDSKERKE Poelwijck, 10.00 12.00 uur: Digitaal café KAPELLE Sportcentrum Groene Woud, 10.00 17.00 uur: Crazy Springparadijs; De Vroone, 19.30-21.30 uur: Bijbellezing, kli maatverandering, wat zegt de bijbel hier over; FitXperience, 20.00 uur: Indoor Cy cling KRABBENDIJKE Restaurant Ter Weel, 14.00 uur: Wandel groep 'Elke stap telt'; KRUININGEN Hof Cruninghe, Lan- geviele 41, 13.30 15.30 uur: Creatieve middag waarbij ge handwerkt kan wor den, o.a. breien en haken RILLAND Dorpshuis Luctor et Emergo, 14.00-16.30 uur: Kaarten voor se nioren WAARDE Dorpshuis Meer waarde, 09.30-10.30 uur: Allevo Lessen 'Yoga-gym voor 55+' WEMELDINGE De Wemel, 10.00 10.45 uur: Senioren- gym; 13.00-16.00 uur: In- loopsoos; 19.00 22.00 uur: Pilates WOLPHAARTSDIJK SVRZ Meuleweie, 09.30-11.30 uur: Digi taal Café YERSEKE Moerplein, 19.15 en 20.15 uur: Beweging suur voor senioren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 47