Terpstra sterk in Zuid-Afrika Lindy van Anrooij wil zich bij nieuwe ploeg optrekken aan toppers Duinkerke sluit loopbaan af met derde plaats 13 De atleet uit Koudekerke is bezig aan zijn voorbereiding op de marathon van Rotterdam, die in april is. De halve afstand in Axel zag hij als trainingswedstrijd. Sjaak Sinke Axel ,,Die Hollanders zijn veel te sterk voor ons", lieten de nummers drie en vier, de Belgen Christoph Schelfhout en Wim Smeets, na af loop van de Halve van Axel weten. Koudekerkenaar Erwin Adan liep vooral een sterk laatste deel en ver wees Middelburger Erwin Harmes naar de tweede plaats. Ondanks de sterke wind stonden er 200 deelnemers aan de start bij het voetbalveld van Axel. Zij moes ten één grote ronde rondom Hulst afleggen. Erwin Harmes nam zoals altijd de leiding, maar kreeg in de loop van de race wat beenklachten. De nummer twee van de Kustmara- thon, Erwin Adan, liet vooraf we ten: ,,Ik doe het rustig aan want ik ben in training voor de marathon van Rotterdam." Maar met nog drie kilometer te gaan kreeg hij zicht op Harmes. Een simpele ver snelling was voldoende voor een sterke eindtijd: 1.12.04 uur. Daar mee zat hij slechts 50 seconden boven het parkoersrecord van Har mes. Mirthe Overkamp, die eveneens naar de marathon van Rotterdam gaat, had het overwinningsfeest samen met vriend Erwin Adan kunnen vieren, maar Ada Geuze stak daar een stokje voor. ,,De eerst helft van het parkoers ging lekker met wind mee en daarna heb ik me schuil gehouden achter een paar brede mannen", vertelde de Middelburgse winnares., die na 1.27.15 uur finishte. ,,Ik kwam helemaal alleen te lo pen", verklaarde Overkamp, die uiteindelijk vijf minuten moest toegeven. de Belgische Lies Horel- beke krap achter zich wist te hou den. Op de (ruim) 10 kilometer deed Kloetinger Boris de Bruijn goede zaken met Nederlandse winst in 34.04 minuten. Patrick de Vos, te genwoordig woonachtig in Zierik- zee, werd tweede. Achter twee Belgische atletes pakte de Vlis- singse Rosette Verkaart de laatste ereplaats bij de vrouwen. Franklin van Anrooij uit Kapelle liep een sterke 5,9 kilometer in een winnende tijd van 21.02 minuten. Cadzand Angelo van Nevel zette zijn naam gisteren maar weer eens op de ere lijst van een Zeeuws-Vlaamse wedstrijd. De Belgische atleet won de natuurloop van Cadzand die waarschijnlijk vanwege het on stuimige weer aanzienlijk minder lopers trok dan normaal (70 finis hers). Van Nevel bleef als enige binnen 40 minuten bij de 10 kilo meter lange wedstrijd (39.59). Een andere Belg, Maarten Van de Sompel kwam een klein mi nuut later als nummer twee bin nen. Hij had op zijn beurt een halve minuut voorsprong op num mer drie, beste Zeeuw en eerste 50-plusser Erik Cappon uit Zuid- zande. De uit Zierikzee afkomstige rijd ster won de eerste twee etappes en werd tweede in de laatste twee etappes. In de slotrit over ruim 50 kilometer kwam ze hand in hand met Barbara Benko over de meet. Benko was één van de drie vrou wen met wie Terpstra serieus strijd moest leveren. ,,We reden regelmatig samen in een groepje en dat maakte het uitdagend'', vertelde ze na afloop. Terpstra heeft nu een week vrijaf, waarna haar ploeggenoten van Ghost Factory Racing Team ook naar Zuid-Afrika komen voor een trainingskamp. In maart doet Terpstra in Zuid-Afrika mee aan de Cape Epic, een prestigieuze rit tenkoers die een week duurt. Milan Vader is gisteren bij de Copa Catalana, een eendaagse wedstrijd in het oosten van Spanje, zesde geworden. Na een race van 32 kilometer finishte de nummer drie van het vorige EK in 1.28.39 uur. Daarmee zat hij 59 tel len achter de winnaar. Vader zit in Spanje voor het begin van zijn olympische seizoen. Vo rige week werd hij tweede in een vierdaagse en nu liet de coureur van KMC-Orbea wederom zien voorin mee te kunnen komen. Het laatste woord... ,,Het is een seizoen met ups en downs geweest. Ik heb een aan tal goede koersen gereden, on der meer in Wachtebeke en Hamme. Bij het NK ben ik als achtste geëindigd. Het probleem dit seizoen was dat ik in decem ber een forse buikgriep heb op gelopen, die erin heeft gehakt. Omdat ik bezig ben met mijn af studeerstage, was het eigenlijk onmogelijk om de fysieke ach terstand weer bij te trainen. Ontzettend jammer, want ik was tot aan het moment dat ik ziek werd best lekker bezig." ,,Allereerst hoop ik in juni af te studeren. Ik ben nu veertig uur in de week aan het werk, maar hoop na mijn afstuderen part time te kunnen gaan werken. Hierdoor zou ik meer tijd krij gen om me te focussen op het fietsen. Bij de nieuwe ploeg rij den de nummers één en drie van het afgelopen WK voor rijd sters onder 23 jaar. Ik hoop veel van mijn nieuwe ploeggenoten op te kunnen steken, om zo zelf Het is een seizoen met ups en downs geweest ook een betere rijdster te wor den. Sowieso zit de begeleiding bij het team ontzettend goed in elkaar, het is allemaal perfect ge regeld. Alles bij elkaar zou dat dus een prima basis moeten zijn om leuke successen te boeken." ,,Ik pak eerst een aantal weken rust, om daarna weer te gaan trainen. De planning is dat ik in mei weer wedstrijden ga rijden. Ik zal vooral aan de start ver schijnen bij wat kleinere wed strijden in België en criteriums in Nederland. Omdat ik vorig jaar een zware hersenschudding heb opgelopen, is mijn basis nog steeds niet heel breed. De wed strijden op de weg zal ik trou wens nog voor mijn huidige ploeg, Cycling.be-Alpha Motor homes rijden. Pas op 1 septem ber maak ik de overstap naar de nieuwe ploeg." ,,Nee hoor, daar heb ik gelukkig helemaal geen last van. Ik ben vooral heel erg blij dat Shirin zo'n mooi succes heeft mogen behalen. Als het kan, proberen we samen te trainen. Het afgelo pen seizoen is dit er door mijn stage helaas niet veel van geko men. In wedstrijden komen we elkaar eigenlijk altijd wel tegen. Of we op elkaar lijken qua stijl? Totaal niet, haha. Mijn zus moet het vooral van haar souplesse hebben, terwijl ik meer op kracht probeer te rijden." OOSTMALLE G-wielrenner Jo- annathan Duinkerke heeft zijn carrière afgesloten met twee po diumplaatsen. Zaterdag werd de Kapellenaar tweede bij een vel- drit in Leuven en gisteren voegde hij daar een derde plek in Oostmalle aan toe. De veelvoudig Nederlands kam- pioen maakte in januari bekend te gaan stoppen met koersen. In Leuven en Oostmalle probeerde hij nog overwinningen aan zijn palmares toe te voegen, maar slaagde daar net niet in. Gisteren kwam hij al in de eerste ronde ten val. Een inhaalrace mondde nog uit in een podiumplek. maandag 24 februari 2020 Erwin Adan (rechts) voert de achtervolgende groep aan, terwijl Erwin Harmes al is gevlogen. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Adan doet in Axel 'rustig aan' SIMOLA Mountainbikester Anne Terpstra heeft zaterdag in Zuid-Afrika de vierdaagse etap pekoers Knysna Bull op haar naam geschreven. Het veldrittenseizoen 2020 2021 zal er één vol veranderin gen worden voor de zusjes Van Anrooij uit Kapelle. Maakte vo rige maand kersvers wereld kampioene bij de junioren Shi- rin de overstap naar een nieuw team bekend, was het deze week de beurt aan oudere zus Lindy. Zij maakt een transfer naar het Belgische team Ex- perza Pro CX, waar ze teamge note wordt van enkele wereld toppers bij de vrouwen. Bas Dingenouts Kapelle Allereerst, hoe is dit seizoen verlopen voor je? Welke stappen hoop je te zet ten door de overstap naar de nieuwe ploeg? -Lindy van Anrooij Lindy van Anrooij. FOTO MARCELLE DAVIDSE Woensdag is je laatste koers van de winter. Ga je de ko mende maanden de weg op? Je wordt vast veel over het succes van je zus aangespro ken. Vind je dat niet lastig?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41