Relyveld heeft met Kiki lot uit de loterij Volleybalsters Forza missen finishing touch Kousemaker start laatste ronde in poleposition 11 'S-GRAVENPOLDER De drie titelkandidaten in het Zeeuws damkampioenschap maakten zaterdag geen fouten. Arjo Kousemaker (foto) begint dankzij zijn winstpartij tegen Wim Koppejan aan de slot- ronde op 7 maart met een punt voorsprong op Frans Blaas en Daaf Kasse, die respectie velijk René Duse- bout en Ko Lou- werse versloegen. Ar j0 Kousemaker was J zaterdag als eerste klaar. In een explosieve stand liep zijn tegenstander in een niet al te moeilijke combinatie. Met een vijfklapper maakte de koploper uit Heinkenszand een eind aan de partij. Frans Blaas pakte als tweede de winst Na een fout van René Dusebout toverde de veteraan uit Aagtekerke net als zijn con current een vijfklapper op het bord. Dusebout ploeterde nog even door maar zijn stand was niet meer te redden. Titelverdediger Daaf Kasse had van de drie kanshebbers het meeste werk, maar na een fout moest zijn tegen stander Ko Louwerse in schijfverlies berusten en dat bleek meteen beslis send voor de uitslag. Achtervolger Piet Allaart zag zijn laatste kans op het po dium in rook opgaan door een nederlaag tegen Aart Slager. den opende hij de score. Via Steve Schalkwijk, Remon de Vlieger en Tim de Winter kwam de bal bij de middenvelder terecht. Vanaf randje zestien plaatste hij het projectiel via de binnenkant van de paal in de bo venhoek. Op 5 oktober van het vorige ka lenderjaar verscheen Nguyen voor het laatst aan de start. Het werd destijds 5-1 voor Odin'59. „Dertien wedstrijden heb ik niet in de basis gestaan. Dat is een keuze van de trainer en het ligt natuurlijk ook aan mezelf. Sinds we met een an dere opstelling spelen, hebben we punten gepakt." Goes acteerde tijdens de eerste maanden van het huidige voetbal jaar in verschillende formaties. Ook 4-4-2 - zoals tegenwoordig - werd gehanteerd. In de tweede helft van vorig seizoen verzorgde Nguyen de opbouw. Onder Ruud Pennings stond hij 'hoger'. ,,Dat was wennen. Het duurde even voordat ik het sys teem doorkreeg. Al wil ik dat niet als excuus gebruiken." Tegen Ter Leede speelde de jon geling als aanvallende middenvel der. Deze functie vervulde hij ook in de jeugd van Sparta Rotterdam. ,,Ik vind het fijn om een vrije rol te hebben, zodat ik kan aanvallen en verdedigen. Ik hou ervan om me ters te maken." In de 18e minuut maakte de ex- jeugdinternational er 2-0 van. Bij het verlaten van het veld - tien mi nuten voor tijd - kreeg hij een knuffel van Eikenhout. ,,Hij deed het fantastisch", stelde de oefen- meester. ,,Hiep traint goed en werkt hard. Ik kan alleen geen zes mid denvelders opstellen." Op de eerste 35 minuten na had Goes weinig te duchten van de be zoekers. Het duel werd na ruim een uur spelen beslist. Daniël Wissel bediende Steve Schalkwijk met een steekbal en de topschutter rondde af. ,,Ik vond Ter Leede geen onaar dige ploeg, maar in de tweede helft zijn ze niet meer gevaarlijk ge weest", analyseerde Eikenhout. Dankzij de thuiszege is de marge tussen beide teams verdubbeld. ,,Er was eigenlijk geen wedstrijdbe spreking nodig. Het is nogal een verschil of je in puntenaantal gelijk komt of dat het verschil zes wordt. Dit was een hele belangrijke wed strijd. Al zeggen we dat de laatste weken wel vaker." Lucien Roelandt Heinkenszand Heeft Relyveld met de vierjarige Giovanny-dochter een lot uit de loterij getrokken? Het heeft er alle schijn van. ,,Nadat ik mijn paard Bolero had verkocht, was ik op zoek naar een ander paard. Ik wilde absoluut geen merrie en ze ker geen vos. Ik twijfelde daarom voordat ik Kiki kocht'', vertelde de amazone. ,,Maar mijn trainster, Wilma Salm, heeft mij over de streep getrokken. Daar heb ik nog geen seconde spijt van." ,,Kiki gaat er altijd voor. In de proef is ze volledig op mij gefo cust. Ik moet haar nog op het eer ste foutje betrappen. Ze pakt alles snel op. Verruimen en verzame len doet ze heel gemakkelijk. De overgangen vormen geen enkel probleem en het is een paard met de 'motor' van achteren." Relyveld heeft hoge verwachtin gen haar merrie. ,,Ik vind het leuk om met Kiki onderaan te begin nen en al die klassen te doorlopen. Het is een uitdaging om met haar ook, net als met Bolero, de Subtop te bereiken." Titelverdedigster Wilma Salm stuurde in de klasse L2 de vosruin Johnny Walker met megascores van 71,33 en 72,33 procent twee maal naar de winst. Ik heb er veel mee afgezien. Hij was heel onze ker. Ik heb me zelfs wel eens afge vraagd: wat doe ik nog met dit paard? Maar het kwartje is geval len. Het respect en vertrouwen zijn terug en sinds een half jaar zitten we op één lijn en maakt hij veel progressie." avond niet meer dan 72 punten scoorde, was nu vijf sets lang de gelijke van Erasmus Volley. De gasten, die in de laatste set met het kleinst mogelijke verschil aan het langste eind trokken, kwamen met de schrik vrij. Erasmus scoorde in vijf sets één punt meer (95-96) dan de thuis ploeg, die furieus uit de startblok ken kwam en de eerste twee sets won. Daphne Folmer nam Forza met een paar aces in de tweede set op sleeptouw. In de derde set kan telde het duel. Forza grossierde in servicefouten en zakte collectief weg. Na twee verloren sets toonde de thuisploeg veerkracht, maar goed spel werd net niet beloond. De Zeeuwse nummer negen van de promotieklasse A snoepte nummer twee Erasmus Volley kostbare punten af en legde in een vijfsetter maar net het loodje 2-3: (25-9, 25-21, 14-25, 19-25, 13-15). Dat zorgde voor gemengde ge voelens in het Bruse kamp. Forza, dat eerder dit seizoen in Rotter dam met 4-0 verloor en op pakj es- - ''V maandag 24 februari 2020 PM de spotlights 27 De openingsgoal van Hiep Nguyen na 27 tellen was de snel ste goal van Goes dit seizoen. Steve Schalkwijk maakte twee weken eerder tegen Ajax de snelste tot dan toe, na 8 minu ten. Bianca Relyveld uit 's-Heer Arendskerke was zaterdag in de dressuurcompetitie van de Adri zoon Zilveren Mossel van de RSV Paardenbloem op dreef. Zij liep in Heinkenszand met de vosmerrie Kiki twee keer op rij naar een afgete kende overwinning met 67,5 en 68,5 procent. De volleybalsters van Forza in casseerden zaterdag de tiende nederlaag van het seizoen, maar hielden daar geen slecht gevoel aan over. Peter van Kouteren Bruinisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39