9 De winst gisteren in Melbourne krijgt voor Epke Zonderland een extra lading. Het olympisch ticket voor Tokio lijkt binnen, nu zijn Japanse concurrent Hidetaka Miyachi zegt de strijd op te geven. Concurrent gooit handdoek: 'Maar we rekenen ons nog niet rijk' W&, Kamminga en Ariëns winnen GOLF Fuglsang pakt zege Andalusië Wereldtitel Tyson Fury Maar alle gelukwensen voor het bereiken van de Olympische Spe len komende zomer in Tokio wor den voorlopig weggewuifd. Zijn enige concurrent voor het laatste olympische ticket op de rekstok mag dan gezegd hebben zich gewonnen te geven, voorlopig staat de naam van Hidetaka Miy- achi nog gewoon op de deelne merslijst voor de twee laatste World Cups. Dus gaat Zonderland ervan uit dat hij in maart aan de bak moet in Bakoe en Doha voor een olympisch startbewijs. ,,We veranderen niet van strategie en rekenen ons nog niet rijk'', ver woordt coach Daniel Knibbeler de gevoelens in kamp-Zonderland. Dat verlaat in staat van verwarring Melbourne. Bondscoach Bram van Bokho ven wil eerst uitsluitsel van de Ja panse turnbond wat de plannen zijn met Miyachi. Of de beste rek stokturner van dat land inderdaad zijn olympische missie moet af breken, duidelijkheid heeft de Nederlandse bondscoach in Aus tralië in elk geval niet gekregen. ,,Miyachi heeft zelf gezegd dat het hier voor hem op houdt. Ook heeft hij een bericht op Instagram ge- plaatst. Maar zolang er geen zeker heid is, gaan we ervan uit dat Epke nog moet presteren.'' Zeker is wel dat de 33-jarige Fries zijn Japanse rivaal van poleposi- tion heeft verdrongen in het we reldbekerklassement. De turnwe- reld kreeg Down Under een her boren Zonderland te zien. Na een geslaagd trainingskamp in het Australische Gold Coast toonde hij gisteren weer een glimp van de Zonderland van weleer. Van Lon den 2012 (olympisch goud). Van Nanning 2014 (wereldtitel) en Szczecin 2019 (EK-goud). Die laat ste twee uitvoeringen schat hij zelf hoger in dan zijn bekroonde olym pische oefening. Investering Zo te zien aan zijn gezonde teint heeft Zonderland de afgelopen weken niet alleen in een trainings hal vertoefd. Zijn klinkende zege drukte kritische kanttekeningen over de investering in een maandje Australië de kop in. ,,Hij heeft hier een paar weken hard gewerkt. Het is de investering waard geweest'', oordeelde Van Bokhoven. Zonderland opende de rekstok finale met een hoge score van 14.9 punten. De specialist had het jury- cijfer een impuls gegeven door twee geslaagde combinaties van twee vluchtelementen. Spektakel mannetje Miyachi, als vierde aan de beurt, antwoordde sterk met drie losse vliegbewegingen, maar Zeker is wel dat Zonderland zijn Japanse rivaal Miyachi van poleposition heeft verdrongen in het wereldbeker klassement moest daarna zijn oefening onder breken. ,,Aan de ene kant een op luchting, maar het is niet het mo ment om te juichen'', verklaarde Zonderland tegenover de NOS. Daarmee uitte hij respect voor zijn concurrent uit het Verre Oosten. Om eraan toe te voegen: „Winnen is winnen. Maar hoe het met mij gaat, geeft me nog een beter gevoel dan de winst op zich.'' Zonderland is nog niet vergeten hoe beroerd hij er een paar maan den geleden aan toe was. Hij oogde kwetsbaar toen op de WK in Stuttgart alles misging wat er mis kon gaan. Het Nederlands team kwalificeerde zich niet voor de Spelen en zelf verprutste hij zijn persoonlijke kansen op recht streekse plaatsing aan de rekstok door een mislukte kwalificatie. Na een voorhoofdsholteontsteking (niet zijn eerste) en een operatie aan de bijholtes leek hij nóg verder van Tokio verwijderd. In Mel bourne keerden zijn kansen. Uit gerekend in de stad waar Yuri van Gelder vijftien jaar geleden ge schiedenis schreef door als eerste Nederlandse turner wereldkampi oen te worden. Jaren later nam Zonderland de rol van vaandeldra ger over. Dat is hij nog steeds, ter wijl zijn vierde olympisch optre den gloort aan de horizon. ■m maandag 24 februari 2020 SCHAATSEN De marathon schaatsers Crispijn Ariëns en Manon Kamminga (foto) hebben de eindzege in de KPN Grand Prix binnenge haald. Ariëns (30) kwam gisteren in de slotwedstrijd op het natuurijs bij de Zweedse stad Lulea als derde over de streep, ruim een minuut na winnaar Evert Hoolwerf, die Jouke Hoogeveen klopte in de sprint. Voor Kamminga (27) volstond bij de vrouwen de negende plek in de afslui tende wedstrijd om zich te verzekeren van de eind overwinning. De schaat sers reden deze week de laatste GP-wedstrijden. Anne van Dam werd vijfde in de Australian Classic. Winnares werd de Australische amateur Ste phanie Kyriacou. WIELRENNEN De Deen Jakob Fuglsang heeft voor het tweede jaar op rij de Ronde van Andalusië ge wonnen. De Astana-renner moest in de afsluitende tijdrit over 13 kilometer de zege aan de Belg Dylan Teuns laten, maar hij stelde wel de eindzege veilig. Fuglsang won de afgelo pen dagen twee ritten in de vijfdaagse etappekoers. BOKSEN De Brit Tyson Fury heeft de wereldtitel in het zwaargewicht bij de boksbond WBC veroverd. Hij won van de Amerikaan Deontay Wilder door een technische knock-out in de zevende ronde. Fury sloeg Wilder twee keer neer. De scheidsrechter stopte de partij in de zevende ronde, waarna de coach van Wil der de handdoek gooide. Marcel Luyckx Rotterdam Melbourne Felicitaties voor de imponerende wereldbekerwinst afgelopen weekeinde in Melbourne accep teert Epke Zonderland gretig. Epke Zonderland in actie op zijn specialiteit: de rekstok. foto anp, afp Zonderland mag nu naar de Spelen, toch?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 37