Grol versus Meyer: wie o wie gaat er straks naar Tokio? II Seedo (16) is nu al de snelste 7 60 METER De tijd dringt voor judoka's Henk Grol en Roy Meyer, zwaargewichten én strijdend om dat ene olympische ticket voor Tokio. Gisteren konden ze elkaar treffen bij de Grand Slam in Düsseldorf. Het liep anders. Ze zijn eikaars grote rivaal in een droom die al jaren bestaat. Henk Grol (34) en Roy Meyer (28), ju doka's in de zwaarste klasse. Eén van de twee gaat in juli naar de Olympische Spelen in Tokio, de ander valt af. Gisteren bij de Grand Slam in Düsseldorf had het voor het eerst in hun carrière tot een rechtstreeks treffen kun nen leiden in de halve finale, maar toen Meyer na het finale- blok het druipende zweet van zijn gezicht veegde, zat Grol al lang weer thuis. Ze zijn bepaald geen vrienden. Als Grol en Meyer - desgevraagd - al over elkaar praten, gaat dat met woorden als 'hij', of 'hem', of wordt de volledige naam ge noemd. Maar tegelijkertijd lijken Grol en Meyer wel op elkaar. Ze zeggen allebei niet met de ander bezig te zijn, ondanks de tijd die dringt. Ondanks de urgentie. Meyer, direct na zijn vijfde plaats in Düsseldorf: ,,Wat dat betreft zijn we precies hetzelfde. Henk Grol is iemand, hij heeft in het verleden mooie prestaties ge haald. Een groot sportman, dat weten we allemaal. En hij moet gewoon lekker doen wat hij doet, ik doe lekker wat ik doe.'' Grol maakte twee weken gele den in Parijs, op het grootste Grand Slam-toernooi in het judo, indruk met zijn winst. Meyer werd daar zevende. Of hij ermee kon leven als Meyer naar Tokio zou gaan, werd de vaak uitge sproken judoka vlak daarna in het tv-programma De Wereld Draait Door gevraagd. ,,Dat gaat niet ge beuren. Ik heb alles in eigen hand nu'', antwoordde Grol. Ik ben alleen met mezelf bezig, al het andere is verspilde energie Maar gisterochtend was er na een judopartij van vier minuten en een beetje, weinig over van zijn optimisme. Op straffen ver loor Grol van de Duitser Johan nes Frey, met een strak gezicht beende hij vervolgens door de tunnel van het tot tijdelijke judo hal verbouwde ijshockeystadion. ,,Ik heb niets te zeggen.'' Nog geen kwartier later liep hij omgekleed en met zwarte rolkof- fer achter zich aan de andere kant weer op. ,,Geen commentaar'', zei Grol weer. Daar ging hij, de verslagen judoka, eenzaam in zijn verlies. Het kale hoofd gebo gen, de deur door en resoluut de grauwe stormende wereld in, op weg naar de parkeergarage. Een stap op de tatami is in het jaar van de Spelen geen gewone. Wedstrijden tellen zwaarder, het aantal meetmomenten slinkt. In mei maakt de tweekoppige selec tiecommissie van Judo Bond Ne derland, bestaande uit directeur topsport Tjaart Kloosterboer en voormalig prestatiemanager van NOC*NSF, Charles van Comme- née, bekend wie het ene beschik bare olympische ticket krijgt. Na afgelopen weekeinde zijn er nog twee meetmomenten over: de Grand Slam in Jekaterinenburg half maart en de EK begin mei. Beide judoka's ontlopen elkaar niet veel als het aankomt op re cente resultaten. Meyer won eind augustus WK-brons. Grol won in het verleden in de klasse tot 100 kilo twee keer olympisch brons. Op de wereldranglijst staan de twee direct achter elkaar, Meyer op 5, Grol op 6. Maar ze kwamen elkaar dus nog nooit direct tegen. Meyer: ,,In Parijs ging ik eruit, nu ging hij eruit. Er komt wel een keer dat het gebeurt. Tuurlijk kan dat leuk zijn, maar voor de Spelen is dat niet zo belangrijk.'' Belangrijker is iets anders. Een filosofie waarin de rivalen elkaar ironisch genoeg kunnen vinden. Meyer: ,,Ik ben alleen met mezelf bezig, al het andere is verspilde energie. En ik weet zeker dat de EK of de Grand Slam in Jekateri- nenburg voor mij straks eindigt met een medaille. Simpel.'' Q N'Ketia Seedo snelt naar de natio nale titel. maandag 24 februari 2020 APELDOORN Ze is pas 16 jaar en nu al nationaal indoor- kampioene op de 60 meter. N'Ketia Seedo won zaterdagavond in een bijzondere tijd van 7,24 seconden. Dat betekende een Nederlands junioren record, maar ook de tweede tijd aller tij den op de wereld ranglijst voor atletes onder de 18 jaar. Seedo troefde onder anderen Naomi Sed- ney (zilver) en Nadine Visser (brons) af. Dafne Schippers was niet aanwezig, zij slaat deze winter de serie indoorwedstrij- den over. Daardoor was Seedo door ken ners al naar voren geschoven als favo riet. ,,Dat was wel een beetje raar'', zei de jonge sensatie na afloop. „Maar het motiveerde mij wel. Ik was voor de finale nerveus, maar dat heb ik nodig, anders wordt het niks.'' Bij de mannen won Joris van Gool (21) de 60 meter in 6,62. Hij sprintte naar de titel door de 18-jarige Raphael Bouju (met 6,70 goed voor een Nederlands junioren record) en Hensley Paulina te verslaan. Lisette van der Geest Düsseldorf - Roy Meyer (28) Henk Grol en Roy Meyer zeggen allebei niet met de ander bezig te zijn. fotos reuters, epa dingen' FOTO BSR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 35