MATTHAUS PASSION Feyenoord blijft resultaten boeken, maar veldspel is zorgelijk 4 Róbert Bozenik bezorgde Feyenoord weer een overwinning. Toch zijn er kopzorgen, want zoals de ploeg tegen Fortuna Sittard speelde, wordt PSV echt een lastig karwei. De favoriete compositie van Nederland ITS. BACH Feyenoord noteerde in de laatste 45 jaar slechts eenmaal een langere serie zonder verliespartij, in alle competities. In de eredivisie is de ploeg al twaalf duels op rij onge slagen. Alleen zal Dick Advocaat zich toch afvragen hoe hij de uit wedstrijd zondag tegen PSV tot een goed einde moet gaan bren gen. Het Feyenoord dat Fortuna Sit- tard zaterdag klopte, lijkt toe aan een grote beurt. Advocaat vertelde na afloop ook dat hij het tegen PSV 'misschien wel iets anders zal gaan doen'. Waar ligt dan precies het aangekondigde huiswerk voor de trainer? BOZENIK Nicolai J0rgensen bezocht vrijdag de crematie van materiaalman Carlo de Leeuw met een soort brace om zijn geblesseerde voet. Of de Deen deze week al terug keert op het veld, is volgens Advo caat 'nog maar afwachten'. En de vraag is ook: waarom zou J0rgen- sen dan meteen weer basisspeler zijn na een periode waarin hij zel den écht kon overtuigen als spits van Feyenoord? Of aankoop Róbert Bozenik de trainer wel kan bekoren? Advocaat is er de trainer niet naar om met een de polonaise in te zetten, ook niet bij de Slowaak die kort na zijn entree in de Kuip al tweemaal de winnende treffer wist te maken. ,,Ik ga nu niet zeggen of ik tevre den ben, ik vond de wedstrijd te gen Fortuna er vooral eentje die we snel moeten vergeten. En dan ga ik deze week kijken wat ik met het elftal ga doen richting PSV. Ik kan nog wel iets anders doen, maar ik moet kijken of dat verstan dig is.'' KARSDORP Of Rick Karsdorp de trainer dan had kunnen bekoren tegen For- tuna? De van AS Roma gehuurde verdediger aasde al langer op een kans. Tegen Fortuna Sittard was jey eindelijk raak vanaf het eerste fluitsignaal in plaats van Lutsharel Geertruida. ,,lk heb Geertruida ge zegd dat hij het niet slecht heeft gedaan'', zegt Advocaat. ,,Dat hij heeft laten zien dat hij dé rechts back van Feyenoord kan worden. Maar Karsdorp is normaal gespro ken iets verder en dan hoop je dat je als team tien procent beter wordt. Of dat is gelukt? Karsdorp moest duidelijk wennen.'' LARSSON Luis Sinisterra is er voorlopig niet meer bij en dus krijgt Sam Larsson misschien wel zijn laatste échte kans in de Kuip. De Zweed kostte Feyenoord in de zomer van 2017 bijna vijf miljoen euro, maar zijn sterke optredens voor de Rotter dammers waren sindsdien spaar zaam. Ook tegen Fortuna Sittard hield het, na een redelijke start, niet over met de Scandinaviër. En tegen PSV uit weet je bij voorbaat dat je als linkerspits ook achter back Denzel Dumfries moet aan rennen. Linksback Ridgeciano Haps is opeens een serieuze con current op die plek voor Larsson. Haps heeft een passeeractie, be- schikt over veel snelheid en kan uiteraard goed verdedigen. DE ZIEKENBOEG Vanaf vandaag trainen de ervaren spelers Oguzhan Ozyakup en Eric Botteghin weer voluit mee met de selectie. Later in de week zou Luci ano Narsingh weer moeten aan sluiten, maar die hoeft in eerste instantie nergens op te rekenen in Eindhoven. Botteghin moet Edgar Ié het vuur aan de schenen leggen. De Portu gees speelde prima tegen Heeren veen en PEC Zwolle, maar was te gen Fortuna minder scherp. Ozya- kup kan het middenveld, dat tegen Fortuna moeizaam draaide, weer eens wakker schudden. Wapens dus voor Advocaat om Feyenoord weer messcherp te krijgen. ,,Het was te traag om de dubbele dek king van Fortuna uit elkaar te spe len'', zegt Steven Berghuis, die niet excelleerde maar wel scoorde. ,,Het moet beter tegen PSV, dat is dui delijk.'' Bestel tickets op pzc.nl/passion maandag 24 februari 2020 FEYENOORD - FORTUNA SITTARD 52. Berghuis (pen.) 1-0 1-1 63. Diemers (pen.) 71. Bozenik 2-1 Karsdorp Senesi Malacia Toornstra Fer Kökcü Berghuis Bozenik 89. Van Beek Larsson 79. Haps Opstellingen Koselev Amiot 83. Sambou Dammers Cox Carbonell 88. Fernandes Smeets Tekie 76. Damascan Diemers Passlack Ciss Scheidsrechter: Nijhuis Toeschouwers: 46.016 M Róbert Bozenik was net als vo rige week tegen PEC Zwolle de matchwinnaar bij Feyenoord. foto XBSRAGENCY Punten, maar ook kopzorgen Mikos Gouka Rotterdam De Matthaus Passion geldt in Nederland als de favoriete compositie in de passietijd en is verankerd bij het Nederlandse publiek. The Bach Choir Orchestra zijn specialisten in het uitvoeren van deze compositie. De musici in het orkest bespelen authentieke instrumenten uit Bachs tijd en zij behoren tot de top uit Europese barokorkesten. The Bach Choir of the Netherlands wordt geroemd om haar dynamische en expressieve klank. Samen zijn deze musici als geen ander in staat de symboliek, emotie en troost over te brengen aan u als luisteraar. vr. 6mrt. Grote Kerk Elburg 19.00 za. 28 mrt. Laurenskerk Rotterdam 14.30 19.00 za. 7 mrt. Concertgebouw Amsterdam** 19.30 zo. 29 mrt. Janskerk Utrecht 15.00 zo. 8 mrt. Grote Kerk Alkmaar 15.00 vr. 3apr. Martinikerk Groningen 19.00 vr. 13 mrt. Grote Kerk Apeldoorn 19.00 za. 4apr. Concertgebouw Amsterdam** za. 14 mrt. Janskerk Utrecht 15.00 zo. 5apr. Stevenskerk Nijmegen 14.30 19.00 zo. 15 mrt. Concertgebouw Amsterdam** 14.15 di. 7 apr. Catharinakerk Eindhoven 19.00 do. 19 mrt. Dominicanenkerk Zwolle 19.00 wo. 8apr. Martinikerk Groningen 19.00 vr. 20 mrt. Martinuskerk Amersfoort 19.00 do. 9 apr. Eusebiuskerk Arnhem 19.00 za. 21 mrt. Marekerk Lelden 15.00 vr. 10 apr. Grote Kerk Den Haag 14.30 19.00 zo, 22 mrt. Concertgebouw Amsterdam** 19.30 za. 11 apr. Janskerk Utrecht 13.30 do. 26 mrt. Hooglandse Kerk Leiden yfn'rT'1'1 za. 11 apr. Concertgebouw Amsterdam** 19.30 vr. 27 mrt. Jh. Bosch Artcenter Den Bosch 19.00 zo. 12 apr. Concertgebouw Amsterdam** 14.15 19.30 "Exclusief €6,95 servicekosten per bestelling, ""Concertgebouw Amsterdam €5,- toeslag per Rang 1 ticket inclusief gereserveerde plaats, ontvangst en pauze drankje, selecteer online zelf jouw stoelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32