Too aood to.. l Failliet TCR nu bijna volledig in andere handen Verbod op varend ontgassen ook in Zeeland van kracht 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Tegen sluitingstijd loop ik door de meubelzaak. De jonge verkoper wenst me al vast 'smakelijk eten'. Dat ik zo meteen ga eten leidt hij af uit het tasje van de eetketen die in de zaak gevestigd is. Ik heb eerder die dag een maaltijd besteld en betaald die 'over' is via de app Toogoodtogo. Je kan zien welke zaken er aangeslo ten zijn bij jou in de buurt. Wat je niet kan zien is wat het tasje zal bevatten. Je wordt teruggeslingerd naar je jeugd, waar je vroeger voor een luttel bedrag in de snoepwin kel een verrassingszakje kon ko pen. De gedachte achter dit initia tief is om verspilling tegen te gaan zo zegt de app. Een nobel streven en daarom het onderzoeken waard. De verkoper glimlacht: 'Ik weet waarom je hier was', lijken zijn ogen te zeggen. Enigszins be schaamd glimlach ik terug. Heb ik soms geen geld voor een fatsoen lijke maaltijd? De innerlijke criti- cus, bang voor een oordeel, roert zich geregeld. Ben ik te lui om te koken? Helemaal niet!, want ik heb zelfs voor alle zekerheid zojuist pompoensoep en Turks brood ge maakt. Maar soms heb ik niet zo veel zin om te koken. Laat ik nu dan even testen of dit wat is, dacht ik. een flinke beker erwtensoep te hebben gekregen, een broodje met een onwaarschijnlijke hoeveelheid roomkaas, een rijstevlaai en een smoothie. De erwtensoep was prima en ook het broodje was lek ker. Toch knaagt er iets. Is dat nou echt over? En als het al echt over is, hoe komt het dat je dat dan al weet in de ochtend? Of, zoals ik later van een kennis begrijp, de avond tevoren zelfs al wanneer de zaken moeten aangeven hoeveel er 'over' is? Verspilling tegengaan is prima, maar dit riekt een beetje naar mar keting met behulp van een hip on derwerp als voedselverspilling. Met een zucht zet ik me de vol gende dag aan het maken van croutons van het oude brood en het grillen van niet al te blije groenten om mijn eigen verspil ling tegen te gaan. Prima natuur lijk. Maar bewuster (in)kopen is nog altijd de beste stap. Verspilling tegengaan is prima, dit riekt een beetje naar marketing DE STELLING Vandaag: Paniek over coronavirus is overdreven Laat maar komen dat grote pretpark 5654 reacties Eens Toos Henk Oneens Paul Kusters PINTKRACHT 10 i Vier keer rijbewijs ingevorderd bij verkeerscontrole Man aangehouden voor rijden onder invloed van wiet Aardenburg Dronken feestneus mishandelt vrouw en vernielt een telefoon Daarmee is een definitief einde ge komen aan TCR. De 900 voertuigen zijn vrijdag door het personeel overgedragen. Het gaat om 300 gro tere bussen en 600 kleinere voer tuigen, zoals busjes en taxi's. Van de kleinere voertuigen gaat een deel naar de nieuwe eigenaren en een ander deel is door de curatoren in genomen als onderdeel van de boe del. Het grootste deel van de banen is behouden gebleven, meldt curator Folkert Hiemstra. Bij het touring- carbedrijf vallen wel ontslagen. Dat heeft te maken met een sterk terug gelopen orderportefeuille. Net als de openbaar vervoerlijnen is TCR Tours nu onderdeel van Besseling Travel, dat weer behoort tot Pouw Vervoer. Vorige week werden bus- lijnen in Noord-Holland en Rotter dam al overgenomen door Arriva en Connexxion. De diensten in Zeeland, de Hoeksche Waard, Goe- ree-Overflakkee, Brabant en Lim burg worden vanaf nu dus door Besseling Travel gereden. Over en kele andere gebieden wordt nog overlegd. Leerlingenvervoer TCR werd begin februari failliet verklaard. Het Zeeuwse bedrijfver- zorgde ook het leerlingenvervoer voor Zeeuws-Vlaanderen, Walche ren en Noord- en Zuid-Beveland, en het zorgvervoer op Noord- en Het grootste deel van de banen is behouden gebleven Zuid-Beveland. Nadat Citax het leerlingenvervoer in Zeeuws- Vlaanderen overnam, werd don derdag bekend dat Noot Personen vervoer het leerlingen- en jeugd- vervoer op Walcheren overneemt en Connexxion Taxi Services zowel het leerlingen- als het zorgvervoer op de Bevelanden. De Zeeuwen kunnen opgelucht ademhalen. Letterlijk zelfs. Minis ter Cora van Nieuwenhuizen wil niet langer toestaan dat binnen vaartschepen de zuidwesthoek van Nederland mogen gebruiken om giftige dampen te lozen. Er komt zo snel mogelijk een landelijk verbod op varend ontgassen. Dat was altijd al het streven van het Rijk, maar veel schot zat er niet in. Daarom besloten diverse pro vincies, waaronder Zeeland, zelf een verbod op varend ontgassen in te voeren. Volgens Van Nieuwenhuizen gold dat niet op rijkswateren. De meeste doorgaande routes van bin nenvaartschepen in Zeeland zijn van het Rijk. Paal en perk Om alvast paal en perk te stellen aan het varend ontgassen - het in de lucht blazen van benzeenhou- dende reststoffen - verbood Van Nieuwenhuizen dat vorig jaar in dichtbevolkte regio's. Daardoor dreigde Zeeland het afvalputje van Nederland te worden. ,,Het lijkt erop dat dat van de baan is", reageert gedeputeerde Dick van der Velde. ,,Dat doet me wel goed." Hij houdt een slag om de arm, want hij wil het kabinetsbe sluit om een landelijk verbod in te stellen nog nader bestuderen. Op heterdaad Het landelijke verbod treedt in werking als de parlementen van alle Rijnstaten - behalve Nederland ook Duitsland, België, Frankrijk, Luxemburg en Zwitserland - het hebben goedgekeurd. Van der Velde durft niet te voorspellen hoe lang dat nog gaat duren. Voordeel van een landelijk ver- Dat maakt de handhaving makkelijker bod is dat schippers niet meer op heterdaad hoeven te worden be trapt. Uit ladinggegevens kan al blijken of ze hun ruimen illegaal hebben opengezet. Van der Velde: ,,Dat maakt de handhaving makkelijker. Mocht de minister zeggen dat de provincies dat maar moeten doen, dan hoop ik dat daar ook wat centjes bij horen.'' maandag 24 februari 2020 Thuisgekomen blijk ik voor 5 euro Reageer op pzc.nl Gisteren: 6EWOOKI EVEN OE HOMO UITLATEM IS ZELFS OMMOSEL1JK HULST Zeven drankrijders zijn vrijdag tegen de lamp ge lopen bij een verkeers controle op de Zoutest- raat in Hulst. Vier van hen dronken zoveel dat ze hun rijbewijs moesten in leveren. De politie con troleerde het passerende verkeer van 14.30 uur tot 21.15 uur en heeft in to taal 1839 blaastesten af genomen op de Zoutest- raat in Hulst. Met name in de avonduren bleek een aantal automobilisten flink veel gedronken te hebben. Eén persoon dronk zelfs bijna vier keer zoveel alcohol als toege staan. MIDDELBURG De politie heeft vrijdag avond een 28-jarige man uit Oost-Souburg aange houden die onder invloed van drugs achter het stuur zat. Agenten hiel den de man staande tij dens een verkeerscon trole. Ze vonden zakjes co caïne en heroïne in zijn auto. De man werd aan gehouden en naar een politiecellencomplex ge bracht. Daar werd een speeksel- test afgenomen waaruit bleek dat de man onder invloed was van THC, de werkzame stof in wiet. Een zeer dronken carna valsvierder heeft in de nacht van vrijdag op za terdag in Aardenburg een jonge vrouw mis handeld en een telefoon vernield. De man werd aangehou den en mocht zijn roes uitslapen in het politie cellencomplex in Mid delburg. Waarom de man zijn pij len had gericht op de jonge vrouw is niet be kend. De politie heeft de verdachte gisteren verhoord, toen hij weer nuchter was. Tegen hem zijn meerdere aangiftes opgenomen. Vrijwel alle bedrijfsonderdelen van het failliete vervoersbedrijf TCR zijn overgenomen. De bus lijnen in Zeeland en enkele an dere regio's worden voortaan gereden door Besseling Travel. Over het voortzetten van het rouwvervoer is overeenstem ming bereikt met Rouwservice Nederland. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Dick van der Velde, gedeputeerde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2