krantenbezorgen.nl 20 ZEELAND Informatie of aanmelden? AMSTERDAM KLEZMER BAND NIEUW ALBUM Amsterdam Klezmer Band is een graag geziene gast bij Poppodium 't Beest in Goes. Vrijdag was de band voor de zesde keer op rij te gast. Lukte het wederom om het publiek te laten dansen? Graag geziene gasten wekken natuurlijk be paalde verwachtingen. Het album Fortuna kwam vrijdag uit en de Zeeuwen hadden dan ook een primeur. Een voorprogramma was er niet, dus de band had de taak het publiek op te warmen én te la ten bewegen op hun muziek. In ie der geval, die suggestie werd ge daan vanuit de band. Met een mix van klezmer, balkan, ska, jazz en hiphop trok de band alle registers open. Er stond een vrolijk gezel schap op de planken dat al zijn vreugde op de zaal overbracht met hun exotische klanken. Tanz, tanz, tanz! De set bevatte veelal tracks van het nieuwe album Fortuna en ook een aantal gouwe ouwe passeerden de revue. Opvallend was dat het het publiek niets uitmaakte of er een gloednieuw nummer gespeeld werd, of een track van een vorige plaat. Het merendeel van de songs is instrumentaal, al is de saxofonist er niet vies van om zo nu en dan de microfoon te pakken. Nederlands talige hiphop teksten met Amster dams accent kwamen voorbij, maar ook zong de percussionist songtek sten in het Hebreeuws, een taal die niet voor iedereen is te verstaan. Hiermee onderscheidde de band zich. Gewapend met blazers, accor deon, percussie, contrabass en een akoestische gitaar trakteerde dit bonte gezelschap het publiek an derhalf uur op entertainment. Te kort, te lang? Nee, precies lang genoeg om het interessant te hou den. Muzikaal was het allemaal dik oké, maar gedurende de set kwam de klad erin. Nummers gingen veel op elkaar lijken, bij de bandleden onderling was er weinig interactie en leek het speelplezier ook niet echt aanwezig. Grappig detail was als de zanger het publiek toesprak: ,,Het volgende nummer, 101 Klezmer is speciaal voor jullie gemaakt om te bewegen. Kijk maar wat je ermee kan." Waar sommigen uit het pu bliek nog niet aan het dansen wa ren geslagen, was dat nu wel het ge val. Het venijn zat echter in de staart van het concert. Tegen het eind mocht de contrabassist een solo spelen. Hij zit immers al 24 jaar bij de band. Een mijlpaal! Het eind was in zicht. De band had nog een aantal nummers be waard voor de toegift. Wederom erg dansbare nummers, waarbij op den duur de polonaise werd inge- zet. Amsterdam Klezmer Band be leefde een prima avond voor de pre sentatie van zijn plaat Fortuna met veel dansbare muziek die op elk feestje of festival te plaatsen is. Chapeau Chapeau Jongens, laten we nu ook eens eerlijk zijn, ere wie ere toekomt. Het niet toewijzen van de mari nierskazerne aan Zeeland lijkt meer een perfect opgezette en uitgevoerde actie van de VVD. Netjes getimed, en nogmaals zeer goed uitgevoerd in 2 a 3 jaar tijd. Denk na, hoe zou jij zoiets aan pakken? Ik ga er even vanuit dat de heer Rutte volledig op de hoogte was aangezien de ka zerne potentieel het landsbelang raakt. Hoe voorkom je een weer jaren lange discussie en lastige Kamer vragen? Precies, dan maak je een plan. Dit is wat de politiek al heel lang doet. Een wat zwakkere tegenstander "Zeeuwse boeren" en een lieve staatssecretaris maken het ge heel alleen eenvoudiger. Nogmaals chapeau, geen sorry maar yes yes een 10 voor het plan, een 10 voor de uitvoering, mission accomplished: het kader hoeft niet te verhuizen. Geen slachtoffers, zelfs niet de staatssecretaris, alleen dan die naïeve Zeeuwen die denken dat Barbara dit allemaal zelf bedacht heeft. Erik Berrevoets, Middelburg Marinierskazerne 35 Tegen beter weten in want j e maakt je zelf kwetsbaar) reageer ik op de gebeurtenissen rondom de marinierskazerne. Mevrouw Visser heeft allang van te voren besloten om de kazerne niet naar Vlissingen te laten ko men, maar tegelijkertijd heeft ze ook besloten om daarna uitge breid excuses aan te bieden, in de wetenschap dat ze daar mee weg zou komen, m.a.w. ze meent er niks van. Wij trappen er in. Wij zijn de sufferds! We hebben al een hekel aan de leugens van Trump, nu beginnen we hier ook al! Guus Blankenburgh, Vlissingen Marinierskazerne 37 Geen marinierskazerne, maar wat dan? Mijn idee: Admiraal de Ruijter Universiteit. Maritiem, klimaat, zee. Zet Zeeland op de kaart. Goed voor alle Zeeuwen. Op waardering Zeeland. Veel werk gelegenheid op niveau. D.Verbaan, Nieuwegein Marinierskazerne 38 Nu de mariniers niet naar ZEE LAND willen komen, kan de daarvoor genoemde compensatie mogelijk besteed worden aan een waterstoffabriek. Zeker gelet op de hoeveelheid elektriciteit die de windmolenparken op de Noord zee opwekken, kan hiermee op slag van energie gerealiseerd wor den door elektriciteit in waterstof om te zetten. Een waterstoffa- briek levert vele directe en indi recte arbeidsplaatsen op en draagt substantieel bij aan de energie transitie. Locatie? Beoogd terrein marinierskazerne? Sophie de Regt, Middelburg BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Marinierskazerne 34 Ik zit nu 31 jaar bij de Marine (geen marinier) en was erg ge lukkig met het besluit van 2012, zodat ik eindelijk eens bij het thuisfront kon zijn na 23 jaar al tijd weg te moeten. Zelf voor ge kozen maar toch. Ook ik voel me dus vreselijk bedonderd, evenals mijn thuisfront. Ik ben dus 8 jaar voor niks gebleven vanwege de kazerne!! Het ligt absoluut niet aan de uit stroom bij defensie, maar aan het beleid van de afgelopen 25 jaar, bezuinigingen, cao e.d. Deze kant van mijn soort mili tairen uit Zeeland en de rest van het zuiden is niet of nauwelijks belicht in het hele verhaal helaas. Ook wij hebben een thuisfront dat ergens op rekende en hoopte de afgelopen jaren. Dank rege ring voor het om zeep helpen hiervan met argumenten die nergens op zijn gebaseerd, die mariniers lopen toch wel weg, Vlissingen of niet. Dat heeft het verleden bewezen en dat zal de toekomst ook doen. JKlem, Breskens Marinierskazerne 35 Sorry, sorry, sorry, Chapeau Startpremie 200,-* 's Ochtends voor 07.00 uur bezorgen, zaterdag voor 08.00 uur Verdienste afhankelijk van de wijkgrootte Een wijk bij jou in de buurt Gratis deze krant lezen Minimumleeftijd 15 jaar Na drie maanden goed bezorgen WhatsApp INTERESSE naar: 06 216015 85 maandag 24 februari 2020 Graag geziene gast laat 't Beest dansen Joris van Moort RECENSIE Amsterdam Klezmerband trakteerde het publiek op anderhalf uur entertainment. foto joris van moort Meer muzieknieuws en recen sies op www.3voor12zeeland.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20