carnaval n JOL Familie Blok uit quaran taine Vaker gevaar voor omgeving Crisis in Amsterdam Goes nadert rivaal Hoek Walcheren 'Ons avontuur is nog niet voorbij' Jeaking Het afgelopen jaar hebben plofkrakers 95 keer geprobeerd er met de inhoud van een geldauto maat vandoor te gaan. Dat is een stijging van 55 procent ten op zichte van 2018, toen er nog 61 plofkraken waren. Vooral in oktober en november was het raak, met Het overgrote deel van de kraken vindt plaats in Amsterdam en Utrecht respectievelijk 15 en 17 pogingen. De grote stijging van het aantal plofkraken is opmerkelijk, omdat het overgrote deel ervan mislukt. Voor het eerst heeft de politie - via het interne magazine Blauw - sla gingspercentages bekendgemaakt: in slechts 16 procent van de pogin gen gingen daders er vorig jaar aan toonbaar met geld vandoor. In 68 procent van de gevallen was er ze ker geen buit. Zorgwekkend is dat plofkraken steeds vaker gevaar opleveren voor de omgeving. Omdat de geldauto maten steeds beter zijn beveiligd, grijpen plofkrakers naar zwaardere explosieven die ze met behulp van een soort pizzaschuif in het appa raat duwen. Ze maken gebruik van zogeheten flitspoeder, afkomstig uit zwaar vuurwerk en krachtiger dan buskruit. Maar liefst 72 van de 95 betreffende geldautomaten zijn vorig jaar met grof geweld opgeblazen. Het overgrote deel van de plof kraken vindt plaats rond Am sterdam en Utrecht, waar het respectieve lijk 20 en 18 keer raak was. Ver moedelijk zijn en kele plofkraakbendes actiefin deze steden. Vanwege de verbeterde be veiliging in Nederland breiden plofkrakers hun werkterrein uit naar Duitsland. Daar vonden het afgelopen jaar 232 plofkraken plaats. Een lichte stijging ten opzichte van 2018, toen er 213 geldautomaten werden aangevallen. In België wa ren 'slechts' 20 plofkraken in 2019. Luxemburg telde er vier. Omdat de meeste plofkraken 's nachts tussen 02.00 en 05.00 uur worden gepleegd, zijn geldautoma ten in Nederland sinds december 's nachts gesloten. De meeste plof- krakers pinnen een klein bedrag met een gestolen pas. Als de klep zich opent, schuiven ze de explo sieven naar binnen. De nachtelijke sluiting van de automaten lijkt ef fect te hebben. P6 Het carnavalsweekend was nat en onstuimig. Veel optochten werden afgelast, ingekort of verplaatst. Toch trotseerden veel carnavalsvierders de storm en de regen, zoals hier in 's-Heerenhoek. Ajax loopt een nieuwe dreun op bij Heracles tot op drie punten na 3-0-zege op Ter Leede sport 10 maandag 24 februari 2020 Aanhoudend Nieuwsmedia Blader verder en vind onze Prijsfavorieten groente en fruit. Dat is het van Albert Heijn p* »P15 Aantal plofkraken aanzienlijk gestegen Het aantal aanvallen op geldau tomaten is afgelopen jaar met meer dan 50 procent gestegen, blijkt uit cijfers van de politie. Slechts één op de zes plofkra ken slaagt. Door het gebruik van zware explosieven ontstaat steeds meer gevaar voor de om geving. Koen Voskuil Den Haag SPORT 1, 2&3 wisselvallig weer pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 55555 Prijsfavorieten. Onze 1000 goedkoopste topproducten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1