Op kamp gaan met z'n allen vindt scout Neeltje het allerleukst IN DE REGIO 18 WALCHEREN Nieuwe groep kunstenaars MIJN DORP, MIJN STAD De docent Frans uit Koudekerke wijst naar een zeegezicht, gemaakt door Michael Kluin, en zegt dat hij dat wel thuis wil ophangen. Hij vindt het prachtig zoals de kunste naar de kracht van de zee en de gol ven heeft 'gevangen' op het doek. Cardon was zaterdagavond met vele anderen in het gebouw aan de Schelpweg ter gelegenheid van de officiële opening van ATELIER8A. Een tiental kunstenaars is daar ac tief en schildert, fotografeert, schrijft en musiceert en wil Dom burg weer op de internationale kaart zetten als plaats waar op ge bied van kunst veel gebeurt. Wethouder Marcel Steketee (DTV) is ook enthousiast over wat hij ziet en hoort. Hij zegt dat de groep nieuw elan brengt in Dom burg. ,,Dit is echt heel bijzonder wat zij maken." Toorop en Mondriaan Nieuw elan op het gebied van kunst is volgens hem nodig. Hij herinnert eraan dat een kleine eeuw geleden Domburg ook een kunstenaarsko lonie was met Jan Toorop en Piet Mondriaan die daar belangrijk werk maakten. J o Breuer woont naast het voormalige Kabelstation en vindt het ook mooi wat daar gemaakt wordt. ,,Heel erg mooi zelfs", zegt de 79-jarige Domburgse. Dat had ze niet verwacht toen ze hoorde dat een groep kunstenaars het mocht huren. Ze hoopt dat de groep daar altijd blijft. ,,Dat is toch veel beter dan een hotel." Veel weerstand Daarmee verwijst ze naar de plan nen van eigenaar Peter Bommeljé die het KPN-gebouw jaren geleden kocht en daar een hotel wil realise ren. Dat plan stuit op heel veel weerstand onder de inwoners. Het is voorlopig in de ijskast gezet om dat de ondernemer ook plannen heeft om bij Hof Domburg een ho tel te beginnen. En twee hotels mag niet van de gemeente. Andere buren, Jan en Christi- anne, zijn ook heel erg blij met de komst van de kunstenaarsgroep. Zij herinneren zich maar al te goed dat een jaar geleden daar buitenlandse werknemers woonden die voor veel overlast zorgden. Wat een bende Zij: ,,Het was verschrikkelijk. Al die herrie, al dat gedoe." Hij: ,,Ben daar toen wel eens binnen geweest. Wat een bende. Zag pallets met meer dan duizend blikjes bier staan. Ze waren zo vaak stomdronken. En dan maar schreeuwen." Zij: ,,En dat op vier meter afstand van je eigen huis." Hij: ,,We zijn echt heel blij dat Bommeljé ze eruit heeft gezet en dat hij nu die kunstenaars een kans geeft." Scouting is hartstikke leuk, zegt de achtjarige Neeltje als ze zaterdag samen met drie andere scouts van de Gouden Cirkel op de Markt in Middelburg probeert te lopen op ski's. Vandaag vieren zij en haar scoutingvrienden de geboortedag van oprichter Baden Powell. De Middelburgse vindt vooral het op kamp gaan en dan samen slapen in een tent ontzettend leuk. Ze ver telt dat het dan soms moeilijk is in slaap te vallen omdat er zoveel te vertellen is. De oudere Middelburgse scouts deden een racespel tegen de klok en tegen elkaar. De jongeren speel den een Levend Cluedo in het stadscentrum. Daarbij haalden ze ook geld op voor een goed doel; de voedselbank. Ook de achtjarige Lain houdt van het scoutingleven. ,,Het is leuk om samen spelletjes te doen, om samen te kamperen, om samen te Als scout kan je elke week weer iets anders doen eten." Britt (9) zit nog niet zo lang bij de scouting maar de Middel burgse heeft al wel veel vriendjes gemaakt. En over een aantal maan den gaat ze ook op kamp. Dat vindt ze leuk en spannend. De leiders Lion de Nooijer (Gouden Cirkel) en Marjan Schui- tema (Blauwe Jungle) deden vele jaren geleden ook mee als jeugdlid aan de Baden Powelldag. Volgens hen was dat altijd leuk om met an dere groepen op te trekken. Zater dag waren ruim honderd jeugdle den van de Middelburgse scou tinggroepen actief tijdens deze speciale dag. Leidster Marjan Schuitema is heel blij dat ze als meisje kennismaakte met de scou ting. ,,Als scout kan je elke week weer iets anders doen. Allerlei ver schillende spelen." Dat is volgens haar echt heel iets anders dan je te richten op één sport. ,,Scouting is zoveel breder." Scheldewerf extra geopend Vluchten in de vuurtoren Kinderactiviteiten KOUDEKERKE maandag 24 februari 2020 Atelier zorgt voor nieuw elan Marc Cardon is aangenaam ver rast over wat hij ziet in het oude Kabelstation in Domburg. Een groep kunstenaars veranderde de afgelopen maanden een deel van dat KPN-gebouw in een ate lier waar jonge kunstenaars wer ken, brainstormen en expose ren. Emile Calon Domburg Emile Calon Middelburg -Marjan Schuitema, leidster VLISSINGEN Museum Scheldewerf in Vlissingen opent tot en met zondag 1 maart weer haar deuren voor vijf dagen in de week. Hier wordt het verhaal van scheepswerf De Schelde verteld en komen bezoekers alles te weten over scheeps bouw. De openingstijden in de voorjaarsvakantie zijn woensdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Het museum houdt deze dagen verschil lende activiteiten voor kinderen. Zo kan er ge speeld worden met lego, kan er geknutseld wor den aan een bootje, worden bordjes ontwor pen en wordt er geschil derd. Meer informatie op museumscheldewerf.nl. WESTKAPELLE Vuurtoren 't Hoge Licht in Westkapelle is deze week speciaal voor de carnavalsvluchters extra geopend. De toren is woensdag 26 en zater dag 29 februari van 13.00 uur tot 16.00 uur geopend en dinsdag 25 en donderdag 27 fe bruari van 18.00 uur tot 20.00 uur. Vuurtoren 't Hoge Licht heeft deze week extra openingstijden. OOSTKAPELLE Het Kaslokaal in Oost- kapelle houdt morgen en donderdag activitei ten voor kinderen. Kin deren kunnen morgen van 14.00 tot 16.00 uur koekjes bakken. Don derdag van 14.00 tot 16.00 uur zijn kinderen vanaf 7 jaar welkom om een insectenhotel te knutselen. Aanmelden via info@hetkaslokaal.nl Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur: Gymnastiek; De Cou- burg, 13.00-16.30 uur: Biljarten; De Klimop, 13.30-16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burgemeester Ade laarstraat 26, 13.30 14.30 uur: Bewe- gingsgymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur: Seni- orensoos MIDDELBURG Wijkcentrum het Palet, 13.30-16.30 uur: Koersbalclub; Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Jacob, Mimmi en de pra tende honden; Van Eijkeren DanceMas- ters, 20.00-22.30 uur: Tangocafé OOSTKAPELLE Terra Maris: 12.00 en 16.00 uur: Activiteit 'Kinder Kunst Atelier, In Kannen en Kruiken' OOST-SOUBURG Nieuw Bachten- poorte, 19.00 uur: Sjoelavond VEERE Gymzaal Frans Nae- reboutstraat, 09.30 10.30 uur: Gymnastiek; VLISSINGEN Brasserie BLVD, vanaf 10.00 uur: Ex positie 'Ons Nolle- bos'; Ter Reede, 14.00 uur: Zonnebloembingo; Cine Café, Spuikom- weg 3, 19.30 uur: Mr. Bright's Quiz Night VROUWENPOLDER Dorpshuis, 14.00 15.30 uur: Volksdan sen voor ouderen WESTKAPELLE Woonzorgcomplex De Kreek, 14.00 16.00 uur: Bongo; Achterweg, 19.30 20.30 uur: Wandel- bootcamp. Elin, Britt, Neeltje en Lain (vlnr) tijdens de Baden Powelldag in Middelburg. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 18