g-a s? De ene angst voor de andere Laadpaal in Hulst? 18 weken geduld a.u.b i '4 Nieuwe recordpoging op festival De Ballade Klusje mm, 16 ZEELAND 'Je hoofd waait leeg en je kunt lekker kletsen' Commentaar Het besmettelijke coronavirus grijpt nog steeds om zich heen. Het heeft nu vaste voet aan de grond gekregen in Europa. In Italië zijn de afgelopen dagen meer dan 130 besmettingen geteld, drie mensen zijn inmiddels overleden. Premier Giuseppe Conti heeft zaterdag drastische maatrege len afgekondigd om verspreiding te voorkomen. In Lombardije en Veneto zijn vijftigduizend mensen van de buitenwereld afge sloten. Het beroemde festival van Venetië is gestaakt. In Oost-Souburg is de quarantaine van de familie Blok juist opgeheven. Twee weken na hun terugkeer uit Wuhan, de brandhaard van de epidemie, mogen ze zich weer onder de mensen begeven. Toch zijn ze nog niet opgelucht. Het virus is niet langer een bedreiging, maar racisme wel, zo vreest Henry Blok. Het is begrijpelijk dat mensen het zekere voor het onze kere nemen. Juist dit weekend circuleerde het bericht dat de incubatietijd van de ziekte niet twee maar vier weken zou be dragen. Hoewel dat door experts meteen is tegengesproken, kan Blok zich best voorstellen dat mensen voor de zekerheid nog even met een cirkel om zijn gezin heenlopen. Maar onverteerbaar is dat de angst voor het virus nu heeft plaatsgemaakt voor de vrees dat zijn huis met rotte eieren wordt bekogeld. Omdat er met Chinezen ineens iets mis zou zijn. Het is goed dat Blok dit luid en duidelijk aankaart. Een virus maakt geen onderscheid tussen mensen. Laten wij dat dan zeker niet doen. Een virus maakt geen onderscheid tussen mensen Laadkabels voor elektrische auto's mogen in de gemeente Hulst niet over de stoep heen liggen. Hulste naren zonder oprit, moeten daarom zorgen voor een laadpaal. Maar, die staat er niet één-twee-drie. Laadpalen mogen in de ge meente Hulst geplaatst worden door Aers Energy en Allego. Parti culieren kunnen een aanvraag voor een laadpaal aan de openbare weg indienen, als ze geen oprit hebben en er binnen een straal van 250 me ter nog geen laadpaal staat. Geen kabel Wie geen oprit heeft, mag geen ka bel naar zijn auto toe trekken over de stoep, het fietspad of een plant soen. Dat staat nergens, signaleerde de VVD deze week. Dat wordt dui- ALMANAK Volgende maand wordt ze 100. Zelf heeft ze geen kinderen. Wel zijn er veel neven en nich ten die graag op bezoek komen. De krasse dame waarover we het hebben, woont nog in haar eigen huisje in Goes. Ze kookt zelf haar dagelijkse prak en houdt de boel aan de kant. Maar delijker vermeld op de website van de gemeente Hulst, beloofde wet houder Gino Depauw. De VVD trok ook aan de bel over de wachttijden om laadpalen te plaatsen. De behandeling van een aanvraag duurt achttien weken. ,,Er zit veel tijd tussen het aanvragen van een laadpaal en het in werking stellen daarvan", erkende de wet houder. Als er een laadpaal aange vraagd wordt, komen daar verschil lende partijen bij kijken zoals de gemeente Hulst en netwerkbe heerder DNWG, die moeten on derzoeken wat er mogelijk is. Depauw verwacht dat het proces in de toekomst sneller gaat: Advies bureau Over Morgen brengt in op dracht van de provincie in kaart waar er behoefte is aan laadpalen. ,,Er wordt ook rekening gehouden met de infrastructuur onder de grond en de ligging." ze gaat zeker niet alles meer doen. Zo maakt ze duidelijk aan een nicht die op een middag komt aanwaaien. Als deze zegt een zak met oude kleding naar de container te willen brengen, wimpelt ze het aanbod af met: ,,Nee hoor, dat is een klusje voor de nabestaanden." Inbraken bij verschillende boten in haven Boer Bastiaan krijgt 167 brieven De 36-jarige akkerbou wer Bastiaan van 't West einde (foto) uit Wol- phaartsdijk is één van de vijf boeren die de ko mende weken worden gevolgd in het televisie programma Boer Zoekt Vrouw. De Zeeuw werd gekozen op basis van het aantal brieven dat voor hem was binnengeko men: 167 in totaal. ,,Ik kies degene die mijn hart sneller laat kloppen'', zei hij. In de eerste aflevering van het elfde seizoen, die gisteravond werd uitge zonden, ging presenta trice Yvon Jaspers langs bij Bastiaan en negen an dere boeren die een op roep hadden gedaan in Boer Zoekt Vrouw. De 25-jarige Annemiek spande de kroon: zij kreeg 633 brieven. Terneuzen Dieven stelen uit woningen in Axel en Terneuzen Een nieuw wereldrecord moet wor den gevestigd op het driedaagse Terneuzense festival De Ballade: Er mee je marinepet nao hooi'n. Het is bedoeld als een vette knipoog in de discussie over het afblazen van de marinierskazerne in Vlissingen. ,,Als er dan toch een paar duizend Zeeuwen bij elkaar zijn, dan mogen we best nog wel eens van onze neus maken, omdat ons de marinierska zerne door diezelfde neus is ge boord", kondigt de organisatie van De Ballade de recordpoging op Fa- cebook aan. Als het lukt gaat de oorkonde naar staatssecretaris Barbara Visser van Defensie en naar Nieuw Milli- gen op de Veluwe, waar de kazerne nu gepland is. Marinepetten De recordpoging is de eerste festi valdag, vrijdag 3 juli om 22.00 uur onder leiding van frontman Maikel Harte van feestband Lamaketta's. Marinepetten liggen klaar. Vorig jaar is voor het eerst geprobeerd op De Ballade een wereldrecord te ves tigen, droog roeien. Dat mislukte. Niet was na te gaan hoeveel men sen meededen. Harte liet daarna weten weinig heil te zien in nog zo'n zelfde act. Hij is daar dus op te ruggekomen. maandag 24 februari 2020 Sophie Stockman Hulst Tip? redactie@pzc.nl STAVENISSE Bij verschillende boten in de haven van Stavenisse is in de nacht van zater dag op zondag ingebro ken. Dat meldt de Thoolse wijkagent Jordy. De inbrekers hebben onder meer buitenboord motoren meegenomen. Volgens de wijkagent komen dat soort diefstal len vaker voor. De politie is nog op zoek naar getuigen en slacht offers van de inbraken WOLPHAARTSDIJK Inbrekers hebben zater dagmiddag en -avond diverse spullen gestolen uit vier woningen in de gemeente Terneuzen. Het gaat om woningen die aan de Middelhoven- straat in Axel staan en in Terneuzen aan de Rei ger en Parkhove. De buit bestond voorna melijk uit geld, sieraden, kleding en diverse (bank)passen. De inbraken werden za terdag tussen 14.00 en 22.30 uur gemeld bij de politie. De daders zijn binnen gekomen door deuren of ramen te forceren. Als hij loopt, is hij fit. Als hij niet loopt, sluipt de pijn zijn rug in. Vlissinger Herman Drenth (72), lid van wandelvereniging Willen is Kunnen, wandelt al 35 jaar gemiddeld 40 kilometer per week. Op advies van de fysiothe rapeut. ,,Ik kreeg een keer spit in mijn rug. Onder de douche zakte ik zo in elkaar. Als ik een tijdje niet loop, worden mijn spieren zwak ker en voel ik precies datzelfde plekje terugkomen. Het is een heerlijke sport. 's Winters langs het strand. Je hoofd waait hele maal leeg. Het geeft me een veel beter gevoel dan met een krantje in mijn stoel zitten." En wat ook zo fijn is, wandelaars kunnen lekker met elkaar kletsen. ,,Ik vraag regelmatig: mag ik een stukje meelopen?", vertelt Drenth. ,,Het is heerlijk om mensen te ont moeten." Hij wandelt door weer en wind, zonder een al te speciale uitrusting. ,,Als je een regenpak aan hebt wordt je van binnen ook zeiknat, zeker als je een beetje doorloopt. Ik heb wel een poncho. Maar het beste is om een setje droge kleren mee te nemen. Dan kleed ik me na afloop compleet om en ga ik droog in mijn autootje weer naar huis." „1 Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 16