II Wandelen is niet suf 'Ik hoop niet dat mensen keihard wegrennen als ze ons zien' In quaran taine, en dan? Het is juist een heerlijke sport VIRUS zicht. Ze zaten wekenlang opgeslo ten in een appartementje in Wu han, de Chinese miljoenenstad waar het coronavirus uitbrak. Waar andere Nederlanders kozen voor de anonimiteit, wilde Henry graag zijn verhaal doen. Hij werd bena derd door talkshows, gaf interviews aan landelijke media en deed uitge breid verslag in deze krant. En ook deze zondag, de eerste dag dat hij weer vrij man is, is het een komen en gaan van cameraploegen. Maar Blok is voorzichtiger gewor den. ,,Ik wil niet dat mijn huis wordt gefilmd. Als iedereen weet waar ik woon, kun je er donder op zeggen dat er straks rotte eieren te gen de ramen worden gegooid, ze ker als het virus ook Nederland be reikt." woon grappig. In China maken ze er trouwens ook grapjes over, dat moet kunnen. Maar het moet niet overgaan in racisme." Er worden nu racistische leuzen geroepen naar de Chinezen, dat vind ik gewoon triest De komende week is Blok nog vrij, daarna gaat hij weer gewoon aan het werk. „Vergis je niet, we zijn wekenlang niet buiten ge- weest, we moeten weer wennen aan de samenleving. We willen een dagje naar Rotterdam, bijvoorbeeld naar de dierentuin. Gewoon even relaxen." Een beetje afleiding is ook brood nodig. Vooral voor Sisi zijn het nog steeds spannende tijden. Haar hele familie zit nog steeds opgesloten in Wuhan. ,,Daarom is ons avontuur ook nog niet voorbij", vertelt Henry. ,,Dat is pas het geval als het virus er niet meer is. Sisi heeft nog dagelijks contact met haar familie. Haar ouders hebben eigenlijk al af scheid genomen van het coronavi rus. Ze kijken geen tv meer, ze zijn coronamoe. Steeds maar weer beel den van het aantal besmettingen, hoeveel doden er zijn gevallen etc. Ze sluiten zich er nu maar voor af." Van opluchting is nog geen sprake. ,,Hoe reageren mensen als ik moet kuchen in de supermarkt? Raken ze dan in paniek?", is een van de vra gen waar Henry Blok nog mee wor stelt. ,,Ik hoop niet dat mensen kei hard wegrennen als ze me zien." Henry, Sisi en Quintius Blok (foto) gaven het coronavirus de af gelopen weken een Nederlands ge- Via sociale media heeft Blok al het een en ander over zich heen ge had. ,,Dan werd er geschreven dat we maar in China moesten blijven. Kijk, mensen hebben de vrijheid om met een boog om mij heen te lopen, dat moet ieder voor zich we ten. Maar er worden nu ook racisti sche leuzen geroepen naar de Chi nezen in Nederland, dat vind ik ge woon triest. Nu kwam het virus uit China, straks misschien uit Afrika of Brazilië. Moeten we die mensen dan ook gaan veroordelen?" Carnaval Dat er spot wordt gedreven met het virus kan Blok prima hebben. ,,Als er tijdens carnaval met mondkapjes wordt rond gelopen of mensen een Chinees hoedje opzetten is dat ge- It I maandag 24 februari 2020 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 2 De familie Blok kwam twee weken geleden aan in Eindhoven. Daarna werden ze door een privéchauffeur van de marechaussee naar hun huis in Oost-Souburg ge bracht om in qua rantaine te gaan. ,,Daar werd ons ver teld dat we elke dag gebeld zouden wor den om de li chaamstemperatuur door te geven en wat de spelregels zijn. Als we toch naar buiten zouden gaan, volgden hoge boetes. De GGD wil op die manier echt laten zien dat ze er bovenop zitten. Er is geen arts bij ons thuis geweest, ook vanuit de gemeente hebben we niks ge hoord." De familie Blok heeft wel een brief gehad van de GGD waarin staat dat hun gezondheid in orde is. Die moe ten ze laten zien als bewijs als ze weer naar het buitenland willen. FOTO LEX DE MEESTER Familie Blok is uit quarantaine - Henry Blok Oost-Souburg De boodschappen hoeven niet meer aan de voordeur te worden gehangen, de mondkapjes mogen af. De verplichte quaran taine van de familie Blok uit Oost-Souburg zit er op, het avontuur nog lang niet. Maurice Steketee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 15