EUWS 11 zijn ze nauwelijks vertegenwoordigd Iraanse kiezer mijdt stembus Monnik Do (93) overleden Baudet stapt naar rechter g gehoord voelen. Kijk, in Nederland pak- 0 ken mensen met een migratieachter- qj grond echt wel hun plek, hoor. Maar te- 1 gelijkertij d: we hebben nog nooit een z vrouwelijke premier gehad. Of een mi- nister van kleur.'' i Ze maakt zich evenwel geen illusies. Dit probleem is niet morgen de wereld g uit. „Terwijl het eigenlijk al gisteren ge- 8 regeld had moeten zijn. We hebben het inmiddels over de derde of vierde gene is ratie, come on. Er is geen excuus meer om geen diverse instituties te hebben. Er is geen excuus meer om geen diverse Europese Commissie te hebben. Leuk en aardig, die gelijke verdeling tussen mannen en vrouwen in de Europese Commissie van Ursula von der Leyen, maar ik zie nog geen mensen van kleur tussen de Commissarissen. Of jonge mensen. En je hoort vaak: ze zijn er niet. Dat is onzin! Ze zijn er wel. Bij D66 is het flink verbeterd, doordat Rob Jetten (de partijleider, red) wel bereid is om te investeren in diversiteit op de lijsten. Het is heel simpel. Als mensen beter vertegenwoordigd zijn, ga je sociale on gelijkheid tegen. Het is bewezen dat di versiteit betere resultaten oplevert. Dat is geen lariekoek.'' Sommige mensen vinden haar een zeurpiet, maar dat interesseert haar heel weinig, zegt ze. ,,Ik ben met minimaal 32.500 stemmen binnengekomen, dus ik heb minimaal 32.500 werkgevers. Voor hen zit ik hier. En voor die 500 miljoen Europeanen. Ik zit hier voor sociale ge lijkheid en betere kansen voor iedereen die dat heel hard nodig heeft. Ik haal energie uit de weerstand die op mij af komt. Hier raak ik iets, dat is goed.'' maandag 24 februari 2020 DEN HAAG Forum voor De mocratie stapt naar de rechter omdat het tv-pro- gramma Buitenhof uitlatin gen over Forum-leider Thierry Baudet niet rectifi ceert. Volgens Baudet zijn in het programma 'schan delijke leugens' verspreid over wat hij tijdens een debat in de Tweede Kamer verklaarde. Baudet zou volgens presentatrice Na talie Righton hebben ge zegd 'dat hij denkt dat de Europese Unie een voorop gezet plan heeft om het blanke Europese ras te vervangen door Afrikaanse immigranten'. HUÉ Een van de bekendste monniken van Vietnam, Thich Quang Do, is op 93- jarige leeftijd overleden. De boeddhist zat jarenlang in de gevangenis wegens zijn vreedzame strijd voor reli gieuze vrijheid, democratie en mensenrechten. Hij werd meerdere keren ge nomineerd voor de Nobel prijs voor de Vrede. Voor het communistische regime in Vietnam was Do een lastpak. Vanwege zijn activisme kwam hij in 2003 onder huisarrest te staan in de stad Ho Chi Minh, waar hij voortdurend in de gaten werd gehouden. Thich Quang Do overleed zater dagavond in de boeddhisti sche Tu Hieu-tempel in de stad Hué. TEHERAN Iraanse kiezers zijn massaal thuisgebleven bij de parlementsverkiezin gen van vrijdag. De op komst bedroeg ongeveer 42 procent. Minister Abdol- reza Rahmani Fazli zei dat ongeveer 24 van de 58 mil joen kiezers hebben ge stemd. Het zou gaan om de laagste opkomst sinds de revolutie in 1979. Toen werd de pro-Amerikaanse sjah verdreven en kwam het huidige sjiitische re gime aan de macht. De uit slag is nog niet bekend. Verwacht wordt dat de conservatieven winnen. Özlem Demirel (Dui) Engin Eroglu (Dui) Pierrette Herzberger (Dui) Evin Incir (Zwe) Maxette Pirbakas (Fra) Mounir Satouri (Fra) Jessica Polfjard (Zwe) Monica Semedo (Lux) Salima Yenbou (Fra) A Samira Rafaela (Ned). FOTO SANDER DE WILDE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 11