Het is eind augustus 2019 als zan geres Sanne Hans met haar band Miss Montreal op het podium staat van festival Strand in Utrecht. Met de zon hoog aan de hemel vertelt ze het publiek over iemand die haar heel dierbaar is: haar stiefvader, die een paar weken daarvoor is overleden. Met het kleine en emotionele Zonder jou dat ze vervolgens aan hem opdraagt, krijgt ze het festivalpubliek muisstil. De gebeurtenis heeft haar leven veran derd, ook op muzikaal vlak: ze heeft beslo ten vanaf nu alleen nog Nederlandstalige liedjes te maken. ,,Een taal die direct bin nenkomt, waarin je niks kunt verhullen.'' Een halfjaar later: het nieuwe album is af en daarom is er een afspraak voor een inter view, in het restaurant van het Utrechtse hotel The Anthony. Dat het afgelopen jaar zijn tol heeft geëist, blijkt als Hans een half uur te laat binnenstapt, gehuld in jogging broek, met een gezicht dat net heeft ge huild. Ze trilt een beetje; ze moet eigenlijk nog wat eten. Mag er een cappuccino ko men? En een tosti? ,,Nahh, ik ben gewoon moe'', verklaart Hans afhoudend, als ze zich settelt voor het gesprek. Ze heeft harder gewerkt dan ooit. Het was een zomer vol festivals. Er moesten nieuwe liedjes worden geschreven en inge zongen. En dan was er nog een moordend tv-opnamerooster voor The Voice Kids, de muzikale spelshow Thank You For The Music en een aantal programma's waarover ze nog niets mag zeggen. En vandaag dus een in terview, een fotoshoot én nog een camera ploeg van RTL die haar wil spreken. ,,Na- tuurlijk vervloek ik dat harde werken wel- eens'', zegt ze even later. ,,Het kan nooit eens effe rustig. Je moet altijd samenwer ken met mensen, altijd aardig zijn. Terwijl ik natuurlijk niet altijd zin heb, of zoals nu mijn dag niet heb.'' Als het gesprek een uur op weg is, verhui zen we van het restaurant naar een hotel kamer die voor de gelegenheid is omge- bouwd tot visagieruimte. Na het gesprek zullen meteen de foto's worden gemaakt voor bij dit interview, vandaar. In de beslo tenheid van de kamer, zonder pottenkijkers en met visagist en beste vriendin Jill Oost veen aan haar zijde, lijkt een kleine trans formatie plaats te vinden. Op het oog ver andert Hans van make-uploze girl next door naar de Miss Montreal zoals we die kennen. Met die gedaanteverwisseling lijkt ze meer ontspannen te kunnen praten, opener, ze zingt stukjes van de liedjes die ze de afgelo pen tijd schreef. En ondanks dat ze vooraf zei niet te veel over haar stiefvader Gerben te willen praten, komt het gesprek er als vanzelf op. ,,Door zijn dood is mijn kijk op het leven anders geworden'', zegt ze met haar ogen gesloten, zodat Oostveen haar goed kan op maken. „Voordat ik ga slapen, zeg ik nu elke dag tegen mijn vriend Lex dat ik van hem houd. Het leven kan zo ineens klaar zijn en dan wil ik geen heibel hebben gehad op de laatste dag. Ik doe nu gewoon de dingen die ik wil doen. Ik wilde in het Nederlands zin gen, ik wilde een boot, ik wilde een knappe vriend met lang haar. Da's allemaal gere geld. Niemand houdt me nog tegen.'' Wat voor band had je met je stiefvader? ,,Die was heel hecht. Ons hele gezin vond hem fantastisch; hij was al vijftien jaar sa men met mijn moeder. Ik ben getuige ge weest op hun bruiloft in 2016. Hij was een lieve, grote vent: twee meter lang, stoer en knap. Hij hield van extreme sporten zoals kitesurfen, net als ik. Dat kiten was ons din getje samen, iets wat hij niet had met mijn broer, zus of zusje. Hij is... was - ik vergis me nog steeds weleens - zo'n type dat in een keer op de kitesurfplank kan staan, terwijl ik daar twee weken over deed.'' Ze lacht. ,,De eikel.'' ,,Op het laatst wilde hij nog één keer ko men kiten op Bonaire, waar ik een huis heb. Lex is kitesurfinstructeur en heeft hem mee de zee in genomen. Mijn moeder en ik voe ren mee op een bootje en konden alleen 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 98