'Arjan wil dat ik zijn kleren koop' GELD GELUK Arjan zoekt zaken uit, Irene regelt het verder en beheert alle rekeningen. Hij ontspant met darten, zij met een dagje sauna. Irene Arjan Beste koop Slechtste koop Irene: ,,Twee keer per maand bezorgt Albert Heijn boodschappen, ter waarde van 100 tot 120 euro.'' Arjan: ,,Echt? We halen ook nog om de dag extra dingen voor zo'n 20 euro.'' Irene: ,,In totaal doen we voor ongeveer 400 euro boodschappen. We bestellen zo'n drie keer per maand sushi of pizza en gaan ongeveer acht keer per jaar met het gezin uit eten.'' Arjan: ,,En natuurlijk als we op vakantie zijn. Afgelopen zomer waren we met zijn vieren in Florida.'' Irene: ,,Dat kostte voor drie weken bijna 16.000 euro.'' Arjan: ,,Dat soort cijfers weet ik niet eens. Irene regelt onze financiën.'' Irene: ,,Ik denk dat Arjan niet eens weet wat er op de spaarrekening staat. We hebben allebei een eigen rekening en één gezamenlijke. Ik beheer ze alle drie.'' Arjan: ,,Onze inkomens zijn ongeveer gelijk. Van mijn rekening gaat maande lijks 2200 euro automatisch naar de en-ofrekening.'' Irene: ,,Van de mijne 1500 euro, maar ik doe de meeste uitgaven voor kleding, de kinderen en boodschappen. Aan het einde van de maand hevel ik het groot ste gedeelte van wat over is bij ons bei den over naar de spaarrekening.'' Arjan: „Prima, want als ik een keer wat Gezamenlijk netto-inkomen 0 - €3000 €3000 - €4500 €4500 - €6000 €6000 of meer Irene Luijendijk (36), Salesmanager data consultancy Arjan Luijendijk (46), Manager data migratie Irene en Arjan wonen in een jarendertighuis in Zeist met Evie (10) en Bram (7). Irene: „Geen koop, maar wel de beste uitgave: onze huishoudelijke hulp. Wat een luxe voor 35 euro per week.'' Arjan: „Onze Amerikaanse koelkast met ijsklontjes machine en een kraantje met gekoeld water.'' Irene: ,,Een kinderstoel van Bloom voor ruim 350 euro. Prachtig, maar onhandig in gebruik.'' Arjan: ,,Een inbouwkoffie- machine in ons vorige huis, voor 2600 euro. Die was de investering niet waard.'' TEKST EDITH ANDRIESSE FOTO JOOST HOVING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 94