Suddertijd Was u erbij? INHOUD VOORWOORD Holland Pop Festival 'Pronkzitting 1983. Kijk even bij minuut 6, dan doen Nien, Maai, Sas en ik een dansje!' Aan de boodschap in de vriendinnen-appgroep zit een linkje vast. Twee tikjes op mijn telefoon en ik sta midden in het carnavalsgedruis in een Brabantse gymzaal, voor de gelegenheid om getoverd tot feesttent, van meer dan dertig jaar geleden. Ik hoor mijn dialect, ik zie bekende gezichten, en op een krakkemikkig podium zie ik in bibberig beeld de meisjes die we waren - in de knop nog, lenig, rank. Of we weer eens met z'n allen zullen gaan, vraagt een vriendin uit het groepje. Net als toen. Om dat feest te vieren dat zich zo slecht laat uit leggen aan mensen die niet met de traditie zijn grootgebracht. Om mensen te ontmoeten die je jaren niet hebt gezien; die het dorp nooit hebben verlaten of deze dagen van heinde en verre te rugkomen naar hun geboortegrond. Om in de optocht verklede en geschminkte familieleden te ontwaren. Of oude buren, volwassen geworden kinderen. Om wonderlijk intieme gesprekken te voeren met volstrekt vreemden, elkaar drank- overgoten volkomen te begrijpen en dan je weg te vervolgen. Om jezelf 's nachts terug te vinden in een onbekende keuken waar je met oude en nieuwe vrienden gebakken eieren eet om weer enigszins tot jezelf te komen. Liedjes schrijven en muziek opnemen: Sanne Hans haat het Nergens zo gezellig als in de loods van de carnavalsvereniging Colofon Carnaval heeft een aanloop nodig, voorberei dingen, suddertijd. Zeker als je niet meer in het zuiden woont en die dingen dus niet vanzelf gaan. Ik kwam er dit jaar niet echt in, zeg maar. Totdat ik het verhaal van Johan Nebbeling las met de foto's van Daniël Cohen. De Kwèkers uit Berghem vertellen hoe druk ze zijn geweest met een wagen die de kroon moet worden op jaren van succes; als ze morgen de mooiste hebben, mogen ze de wissel beker hou den. Ja, en toen raakte ik ineens toch even aan het twijfelen. In de verregende zomer van 1970 werd in Rotterdam een driedaags popfestival ge houden. 'Kralingen', vernoemd naar de wijk, zou de geschiedenis ingaan als de Neder landse tegenhanger van het Woodstock- festival. Dit jaar is het 50 jaar geleden. Er zijn ideeën voor een jubileumboek, een expositie en een theatervoorstelling in de maak. Samen met de makers is dit maga zine op zoek naar mensen die er destijds bij waren. Was u een van de 100.000 be zoekers? Koestert u warme herinneringen aan het festival? Of heeft u er een ander bijzonder verhaal over? Laat het ons weten en mail naar magazine@dpgmedia.nl 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Egbert Jan 08 Miss Montreal 15 Fijn spul 16 Carnavalsoptocht 25 Noten kraken 26 Winterzwemmers 33 BV De Liefde 34 Lezen 38 Reizen 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Eva de Graaff (stagiaire), Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, leke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Edith Andriesse, Malou van Breevoort, Daniël Cohen, Suzanne Eijgenraam, Vivian de Gier, Gijs Groenteman, Joost Hoving, Pieter Hulst, Marjolein van der Klaauw, Machteld van Hulten, Rianne van der Molen, Johan Nebbe- ling, Jette Pellemans, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Egbert Jan Riethof, Peter Sierksma, Studio Ski, Pam van der Veen Reageren? magazine@dpgmedia.nl Facebook @admagazlne De foto op de voorkant is van Marjolein van der Klaauw. Ik zei nee. Anniek van den Brand ZATERDAG 22 FEBRUARI 2020 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 91