Schakel naar een goedkopere lening 3 dagen Drenthe Gaswinning verder omlaag 8 NIEUWS INTERVIEW MUSTAFA ERCAN Voor het eerst doet een passagier uit de 'aanslagtram' in Utrecht uitgebreid zijn verhaal. Mustafa Ercan stond tegenover schutter Gökmen Tanis en was betrokken bij het redden van twee neergeschoten, jonge vrouwen. Hij kreeg er een bedankboek voor terug. Ik doe mijn handen omhoog. En zeg: alsjeblieft, doe het niet. Dan hoor ik 'tsjoek' Als ik het afgelopen jaar met de auto langs een tram reed, kon ik soms niet verder Doe de bespaarcheck op becam.nl Let op! Geld lenen kost geld Incl. diner 79.- Minister Eric Wiebes (Economi sche Zaken en Klimaat) meldt dat dit gasjaar (van oktober 2019 tot en met september 2020) de gaswin- ning verder omlaag kan naar 10 miljard kubieke meter. Hij ging tot dusver uit van 11,8 miljard kuub. Mede door de uiterst zachte winter hadden we minder gas nodig. Volgend gasjaar (oktober 2020 tot en met september 2021) zal 9,3 mil jard kuub nodig zijn. Het jaar erna daalt de winning naar 3 miljard ku bieke meter. Daarna gaat de gas kraan dicht, al kan die in een heel strenge winter weer een klein beetje worden opengedraaid. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cpg 18 maart 2019, 10.40 uur. Na eindeloos proberen lukt het Mus tafa Ercan (44) zijn ov-chipkaart in te checken bij de tramhalte vlak voor het 24 Oktoberplein. Haalt hij toch nog de tram die al aan komt rijden! Hij reist vrijwel nooit met de tram, maar deze stopt straks precies voor de deur van de grote fietsenstalling in de stad. De plek waar hij vandaag zijn eerste werkdag bij zijn nieuwe werkgever heeft. Niet ver van Mustafa staat een an dere man. Die doet wat zenuwachtig, lijkt nerveus. Hij heeft grote, rode ogen en checkt niet in, ziet Mustafa. ,,Ik denk: die gaat zwartrijden." Daarna stappen ze allebei de tram in, via de achterste deur. Zwartrijden zou Gökmen Tanis in derdaad gaan doen, maar dat is niet waarom die 18de maart een van de donkerste dagen uit de recente Ne derlandse geschiedenis is geworden. In de tram trekt Tanis een wapen met geluiddemper uit zijn jas en schiet willekeurig, maar doelbewust passa giers neer. Wat een reguliere tramrit naar het centrum van Utrecht was, is plots verworden tot de terreuraan slag waarvan heel Nederland al vreesde dat-ie zou komen. Als uren later de schutter is gepakt, de zwaailichten zijn gedoofd en de nationale crisisstaf is ontbonden, worden er drie doden en zes gewon den geteld. Later zal nog een ge wonde bezwijken. Het is voor het eerst dat Mustafa Ercan spreekt, na bijna een jaar zwij gen. Voor het eerst ook dat een passa gier uit de tram zelf uitgebreid zijn verhaal in de media doet. Het was hem tot nu toe te veel, de emoties za ten nog te hoog. ,,Als ik met de auto langs een tram reed, kon ik soms niet verder, moest ik stilstaan.'' Dat gevoel is lang gebleven. ,,Maar het gaat wel langzaam iets beter'', zegt zijn doch ter, die bij het gesprek aanwezig is. Ook zijn juridisch adviseur Karim Aachboun is erbij, op verzoek van Mustafa. Dit is zoals Mustafa zich die dag herinnert, zoals hij die nog steeds voor zich ziet. Hij pakt een pen en te kent op een groot papier. ,,Daar ging Tanis in de tram staan, naast zo'n stang. Daar zat ik. Als een van de wei nige passagiers achterin.'' Hij zit net als hij gegil hoort, Mustafa denkt aan kinderen die lawaai maken. Maar als hij achteromkijkt, ziet hij de man van de tramhalte met een wapen in zijn hand. Mustafa houdt zijn handen een stuk uit elkaar: ,,Dat ding was zo lang. Met een demper erop.'' Dan richt Ta- nis het wapen op Mustafa. ,,Ik doe mijn handen omhoog, om het als het ware af te weren. En zeg: alsjeblieft, doe het niet. Dan hoor ik 'tsjoek'. Ta- nis schudt zijn wapen, richt het nog een keer en weer: tsjoek.'' Daarna draait Tanis zich om en loopt naar de voorkant van de tram. Wat er zojuist is gebeurd? ,,Hij wilde op me schie ten, maar zijn wapen haperde twee keer. Ik zag het en ik hoorde het.'' Als Tanis wegloopt, duikt Mustafa weg achter een paneel. ,,Ik zocht iets om hem uit te schakelen, maar vond niets.'' Daarna rent hij het voertuig uit en schuilt achter de tram. Mustafa pakt zijn pen weer op en tekent: ,,Ik zag hier, naast de tram, een gewond meisje liggen. Ik moest naar haar toe. Ik heb zelf een dochter, als ik niets had gedaan, had ik daar mijn hele le ven spijt van gehad.'' Mustafa knielt neer en schermt met zijn rug de jonge vrouw af, ze is geraakt door een van de kogels die Tanis heeft afgeschoten. Ze zakt weg. Mustafa geeft haar een klap in het ge- 8-daagse fly drive door schitterend Sicilië Slim lenen voor iedereen Bad Bentheim HP Leeuwarden diner zaterdag 22 februari 2020 GO DEN HAAG De gaswinning uit het Groninger gasveld kan nog dit jaar verder omlaag dan ge dacht. De winning ligt al lager dan het niveau dat volgens toezicht houder Staatstoezicht op de Mij nen (SodM) niet overschreden moet worden om het gebied veilig te houden. Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting De man die de tramschutter recht in de ogen keek Peter Koop en Cyril Rosman -Mustafa Ercan -Mustafa Ercan Catania - Messina - Palermo - Agrigento V 7 overnachtingen incl. ontbijt V Retourvlucht Sicilië v.a. luchthaven naar keuze V 8 dagen autohuur incl. verzekering V Verblijf in 3*- en 4*-hotels V Tip! Bezoek onderweg Taormina Q) hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Luxe well nesshotel, tussen de Hunebedden en mooie natuur van de Hondsrug! 4* Wellness-Hotel De Hunzebergen, Exloo (8,1) O 2 nachten incl. ontbijtbuffet, wifi en parkeren 1 keer een diner (hoofdgerecht) Incl. wellness (zwembad, sauna en Turks stoombad) 3* dS Hotel Bad Bentheim (7,9) 4* Oranje Hotel Leeuwarden (8,6) 2 nachten incl. ontbijtbu 2x een 3-gangen diner Incl. koffie/thee cake fet en wifi 2 nachten incl. ontbijtbuffet en wifi lx diner (hoofdgerecht) jr q gg Verblijf in hartje centrum O •v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 8