Bereid ook je auto voor op de wintersport Duizenden Nederlanders stappen dit weekend in de auto voor een weekje wintersport. Met deze tips en gratis apps blijf je sneeuw, vorst en gladheid de baas. Ben je vergeten je ruitenwissers omhoog te zetten en zitten ze onder een ijslaag? Leg er dan een plastic zakje met warm water op 5 HANDIGE APPS TIP 1 Parkeer dicht bij een muur Let er met vrieskou op waar en hoe je de auto parkeert. Door hem zo dicht mogelijk bij een muur of onder bo men te parkeren, wordt de kans op een bevroren voorruit door de stra- lingswarmte verkleind. Bij een be wolkte lucht hoef je meestal niet te krabben, bij een heldere sterren hemel wel. TIP 2 Zet hem in de eerste versnelling Zet je auto als het vriest niet op de handrem, maar in de eerste versnel ling. Zo voorkom je dat de handrem vastvriest en je de volgende ochtend niet kunt wegrijden. Toch de hand rem gebruikt? Laat de auto dan een kwartier stationair draaien zodat de vastgevroren handremkabel ont dooit. Ook verstandig; voeg in de winter maanden antivries toe aan de koel en ruitensproeiervloeistof in je auto om te voorkomen dat die vloeistoffen bevriezen. TIP 3 Rij met winterbanden Winterbanden zijn in de meeste wintersportlanden verplicht en bijna altijd noodzakelijk. De auto glijdt minder snel weg tijdens het inparke ren en de winterbanden zorgen dat je remweg niet onveilig lang wordt. Heb je geen winterbanden gemonteerd, dan riskeer je een boete. Soms voldoen zelfs winterbanden niet en heb je sneeuwkettingen nodig om vooruit te komen. Op wegen in de bergen geven borden aan waar ze ver plicht zijn. Zorg dat de kettingen goed bij je type auto en banden pas sen en oefen thuis alvast met omleg gen. TIP 4 Neem startkabels mee Tijdens de koude wintermaanden heeft de accu van je auto slechts 65 procent capaciteit en bij -18°C nog maar 40 procent. Zorg dat je verlich ting en radio uitstaan als je de auto parkeert, zodat de accu niet leegloopt. Zorg in elk geval dat je startkabels bij je hebt voor het geval je auto toch niet wil starten na enige tijd te heb ben stilgestaan. Even de buurman lief aankijken of hij je wil helpen en jij kunt alsnog op pad. TIP 5 Zet de ruitenwissers omhoog Om te voorkomen dat je ruitenwis sers vastvriezen aan je voorruit, is het slim deze omhoog te zetten als je je auto parkeert bij temperaturen onder het nulpunt. Ben je dat vergeten en zitten ze onder een ijslaag? Doe dan warm water in een plastic zakje en leg dat op de ruitenwissers. Even geduld tot ze zijn ontdooid en je hebt weer zicht door je voorruit. Zorg ook dat je ruiten ontvet en schoon zijn. Dan beslaan ze minder snel. En over goed zicht gesproken: zorg dat je voorruit niet beslagen is en zet de blower alvast aan. GO ZATERDAG 22 FEBRUARI 2020 Going Abroad Wil je weten welke verkeersregels er in jouw wintersportland gelden en wat de maximumsnelheid op je route is? Going Abroad (reizen in het buitenland) is de app die dit soort vragen kan beantwoorden. ERIK KOUWENHOVEN Zeker als je de auto een paar dagen niet gebruikt, is het verstandig hem een beetje be schut weg te zetten. En niet op de handrem, want die kan vastvriezen. FOTO HOLLANDSE HOOGTE Flush Vast herkenbaar: een van de passagiers moet opeens ontzet tend nodig en een benzinestation is in geen velden of wegen te bekennen. Geen paniek: Flush toont het dichtstbijzijnde publieke toilet en de route daarnaartoe. Polarsteps Hiermee maak je gemakkelijk een reisverslag met de locaties die je hebt bezocht. In een hand omdraai voeg je er foto's en omschrijvin gen aan toe. De app houdt ook bij hoeveel kilometer je hebt gereden en hoeveel dagen je onderweg bent. »ViaMichelin Files wil je zo veel mogelijk vermijden. De navigatieapp ViaMi- chelin toont je de 'groene routes' voor jouw reis. Denk aan toeristische routes over de kleinere, tol vrije wegen die door de natuur leiden. Dat geeft je het echte roadtripgevoel. ANWB Wegen wacht Pechhulp app Bij autopech wil je zo snel mogelijk de weg weer op. Daar kan de ANWB Wegenwacht Pechhulp app je bij helpen. De monteurs rijden zo snel mogelijk naar je toe en door de automatische locatie bepaling weten ze gelijk waar ze moeten zijn. Waarna jij je reis hopelijk snel kunt voortzetten. ParkNow Vind voor vertrek een parkeerplek door te zoeken op adres, lo catie of parkeerzone. Je kunt net als met de Nederlandse versie van de app (Parkmo bile) betalen via je telefoon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 77