0 k 'Ik wil de nieuwe generatie kinderen meegeven dat even niets doen heel belangrijk is' Met de hand afwassen bespaart energie Bagage afgeven buiten terminal Oppassen voor nepgeld tijdens carnaval 3 t&JÊL Inzicht 3 Beroepsziekte nummer 1 Inzicht 4 x Niemand is perfect, ook al lijkt dat op sociale media zo ,,Voor mijn burn-out was ik lange tijd gespannen. Dat zag je niet aan me. Ik leek altijd happy, had een goede baan en een leuke relatie. Ondertussen sliep ik weinig en begon ik me steeds radelozer te voe len. Anderen vertelde ik wel dat ik moe was, maar dat was iedereen toch? Ergens hield ik het succesvolle beeld van mezelf in stand. Net zoals velen doen. Ik herinner me dat ik een keer tevreden met een kop thee in de tuin zat. Even keek ik op Facebook. Daar zag ik allemaal toffe foto's van vrien den. Moeten wij ook niet skiën of naar de kroeg? Met die gedachten verdween mijn tevredenheid. Inmiddels weet ik dat sociale me dia geen realistisch beeld geven en ook geen voorbeeld hoeven zijn. Je moet naar jezelf kijken en het leven dat jij wilt leiden. Dat probeer ik mijn kinderen mee te geven. Als je graag de schone schijn ophoudt, is het lo gisch dat alles een keertje knapt.'' KLACHTEN Help kinderen activiteiten te bedenken waar ze energie van krijgen ,,In mijn sprookje gebruik ik de me tafoor van een vuurtje maken. Viktor legt uit dat je innerlijke vuur niet moet doven, dus dat er altijd nieuwe takjes bij moeten. Daarmee wil ik zeggen dat je moet blijven zoeken naar activiteiten waarvan je energie krijgt. Ik vond mijn laatste baan niet heel leuk, was alleen maar aan het rennen en nam nooit tijd voor me zelf. Daardoor kwamen er geen nieuwe takjes en doofde mijn vuur. Mijn kinderen wil ik meegeven dat ze moeten blijven zoeken naar wat hen voldoening geeft. Zodat zij zich zelf straks niet voorbijlopen. Dit sprookje werkt hopelijk ook preventief. Ik wil deze generatie kin deren meegeven dat het allemaal niet zo snel hoeft, dat je niet perfect hoeft te zijn, dat even niets doen heel be langrijk is en dat het prima is om 'nee' te zeggen. De maatschappij is niet zomaar veranderd, maar ik hoop uit de grond van mijn hart dat de ko mende generaties inzien dat het alleen maar goed is om een versnel ling terug te schakelen.'' Wil je niet weten ■■pii Handig om te weten RECTIFICATIE Noodzakelijk om te weten GO ZATERDAG 22 FEBRUARI 2020 Sarah van Wolputte: ,,De relatie met mijn kinderen moet echt worden geheeld.'' In 2018 hadden ongeveer een mil joen Nederlandse werknemers burn- outklachten. Dat bracht onder zoeksorganisatie TNO eind vorig jaar naar buiten. Samen met het CBS deed TNO onderzoek onder 60.000 werkne mers van 15 tot 65 jaar: de Nationale Enquête Arbeids omstandigheden (NEA). Daaruit bleek dat stress op het werk volgens hen beroepsziekte nummer 1 is. Oorzaken zijn onder meer hoge werkeisen, gebrek aan autonomie en worstelen met on gewenst gedrag op de werkvloer. Viktor en het Vuur: stress, burn-out en balans in kindertaal van Sarah van Wolputte is verschenen bij uitgeverij Stressedout.nl (€20). Op 8 februari stond in het artikel 'Zogenaamd gezond snaaien' op deze pagina's een storende fout. Volgens het artikel bevatte het Ferrero Melkschijfje, een tussendoor tje, liefst 590Kcal. '590. Zo veel calorieën bevat één Fer rero melkschijfje'. En ook: 'Ge zond? Dit is met 590(!) calo rieën geen tussendoortje meer, maar een maaltijd'. Dit is onjuist. Eén Melkschijfje bevat 118Kcal. Dat aantal van 590 betreft een pak van vijf. Wij bieden Ferrero en onze lezers onze excuses aan voor deze knullige fout. Hoofdredactie Als je de afwas met de hand doet, verbruik je 60 procent minder energie dan met de vaat wasser. Dat meldt energieleverancier Green- choice. Een afwasmachine moet het water continu op temperatuur houden, wat veel ener gie kost. Doe de afwas wel in een teiltje en laat water niet onnodig stromen. Toch de machine gebruiken? Laat 'm dan niet voorspoelen. Om de doorstroom van reizigers op de luchthaven te versnellen begint Schiphol een proef met het afgeven van bagage buiten de terminal. De grote hoeveel heden bagage in de terminal zorgen nu voor lange wachtrijen. Schiphol test een bagage-afgifte- punt bij P3 Langparkeren. De politie waarschuwt carnavalsvierders om tijdens het feesten extra alert te zijn op vals geld. Nep-eurobiljetten, vaak aangeschaft bij Aziatische webshops, werden deze maand aangetroffen in onder meer Eindhoven, Emmeloord, Druten en Apeldoorn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 75